Fate/stay night Heaven’s Feel Üçlemesinin İlk Filmine İlk Tanıtım Videosu Geldi

Fate/stay night Heaven’s Feel Üçlemesinin İlk Filminin İlk Tanıtım Videosu Paylaşıldı

Fate/stay night yapımlarına ait web sitesinde, film üçlemesi olarak planlanan görsel romanın üçüncü rotasına ait ilk filmin ilk tanıtım videosu paylaşıldı. Fate/stay night kadrosu tarafından, daha önce tek bir film olarak 2014 yılında duyurulmuş olan Fate/stay night: Heaven’s Feel filminin üç ayrı film olarak yayımlanacağı ve üçlemenin ilk filminin 2017 yılında gösteriminin yapılacağı mart ayında duyurulmuştu.

Ufotable’ın animasyonlarını üstlendiği filmlerde yönetmen koltuğunda oturan isim Sudou Tomonori. Daha önceki Fate/stay night yapımlarında da (Fate/stay night: Unlimited Blade Works, Fate/Zero) yer almış olan Yuki Kaijura filmin müziklerini besteliyor. İlk başta yapılan duyuruya göre de storyboard’lardan Miura Takahiro sorumlu.

Fate/stay night Heaven's Feel Üçlemesi

Fate/stay night görsel romanının Heaven’s Feel rotasını anlatacak olacak filmin Sakura Matou etrafında dönecek hikayesine de kısaca değinecek olursak; Rin Tohsaka’nın küçük kız kardeşi Sakura Matou, küçükken Matou hanesine evlatlık olarak verilmiştir. Orada, sihir güçlerini kazanmak adına acı verici bir eğitimden geçen Sakura’nın Kutsal Kase Savaşı’na girmemesi gerekirken Shirou ile girdiği romantik ilişki yüzünden gizli tutkuları açığa çıkar ve zihinsel yönden çılgına döner. Böylelikle Kutsal Kase Savaşı için önemli biri haline gelen Sakura, Shirou’yu korkunç bir kadere doğru ilerlemeye zorlar.

Bu makaleyi sevdiniz mi?