Fate/Apocrypha Romanının Anime Uyarlaması Duyuruldu

Fate/Apocrypha Romanının Anime Uyarlaması Tanıtım Videosu Eşliğinde Duyuruldu

TYPE-MOON ve Yuichiro Higashide‘ye ait Fate/Apocrypha romanının anime uyarlamasına ait resmi web sayfası geçtiğimiz cumartesi günü açıldı ve açılışıyla birlikte Fate/Apocrypha’nın anime uyarlamasının duyurusunu tanıtım videosuyla birlikte yaptı. Anime 2017 yılında yayımlanacak.

Web sitesinde videonun yanında animenin yapım kadrosu ile görseli de yer aldı.

A-1 Pictures‘ın animasyonlarından sorumlu stüdyo olduğu animenin senaryosundan sorumlu isim Higashide olurken Yoshiyuki Asai yönetmen koltuğunda oturan isim. Asai aynı zamanda yayımlanmış olan tanıtım videosunun da yönetmeni. Yusei Yamada, Ototsugu Konoe‘nin orijinal karakter tasarımlarını animeye uyarlayacak ve aynı zamanda görselde yer alan 14 hizmetlinin de çizeri. Animenin müzikleri ise Masaru Yokoyama elinden çıkacak.

Fate/Apocrypha Romanının Anime Uyarlaması Duyuruldu

Web sitesinde yer alan Fate/Apocrypha görseli.

Animenin hikayesine değinecek olursak; Fuyuki denilen bir şehirde 7 büyücü ve kahraman ruh tarafından yürütülen bir Kutsal Kase Savaşı söz konusudur. Ancak 2. Dünya Savaşı’nın yaratmış olduğu kaos ortamını fırsat bilen bir büyücü tarafından Kutsal Kase çalınmıştır. On yıllar sonra Yggdmillennia Ailesi Büyücüler Birliği’nden ayrılarak bağımsızlığını ilan etmiştir. Birlik çılgınca Yggdmillennia Ailesi üzerine kuvvetlerini gönderse de hepsi çağrılan Hizmetliler tarafından yenilmiştir. Böylelikle değişen Kutsal Kase Savaşı sistemiyle birlikte yediye karşı yedi şeklinde benzeri görülmemiş bir savaş başlamış olur.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?