Fairy Tail 461 İncelemesi

Fairy Tail 461. Bölüm İncelemesi

Son birkaç bölümdür kaliteyi iyice düşüren ve beklentilerin fazlasıyla altında kalan Fairy Tail, geçen haftaki çifte bölüm fiyaskosundan sonra bu hafta 461. bölümle karşımıza geldi.

Bölüm analizine geçmeden önce belirtmek gerekir ki, bu yazıda spoilerlar bulabilirsiniz. Dikkatli olmanızda yarar var!

Ichiya ile hikayeye başlayan Fairy Tail 461‘i gördükten sonra açıkçası okuma isteğimi büyük ölçüde kaybettiğimi itiraf etmem gerekir. Ichiya‘yı sevsem ve hatta geçen bölümü kurtaranın Ichiya reyiz olduğunu düşünsem de Zeref‘in saldırması an meselesiyken Ichiya‘ya odaklanmış art arda 2 bölüm birazcık ciddiyeti ve heyecanı söndürüyor.

Şu ana kadar okuduğumuz bu yeni arc tam bir fiyasko. Spriggan 12‘nin tek tek gelip yenilmesi, Brandish‘in alerjisi, Ajeel‘in aşırı özgüveni derken Fairy Tail‘ın eski bölümlerini özlediğimi fark ettim.

Fairy Tail, 461. bölümüyle hikayeye kaldığı yerden ara vermeden devam ediyor. Geçen bölümü hatırlarsak Evergreen, Bickslow ve Freed, Ichiya reyizin yardımıyla Badd‘i alt etmeyi başarmıştı.

Bölümün başında hepimizin aklındaki soruyu Evergreen sordu; Ichiya, Magnolia‘da ne yapıyor? Her şeyi açıklayan Ichiya‘nın Magnolia‘ya gelmesini kimsenin umursamadığını ve 1 haftadır burada olduğunu öğrendik. Freed‘in eve gidebilirdin demesi de bu durumu çok güzel bir şekilde özetledi. Ichiya‘nın panelleri fazlasıyla eğlendiriciydi.

Ne yazık ki 461. bölümün buraya kadar olan kısmı adeta filler hissini verdi. Ama bu noktadan sonra Mashima-sensei hikayede hala potansiyel olduğunu ve Spriggan 12‘nin göründüğü kadar kötü olmadığını bizlere tam olarak sunamasa da verdiği ipuçlarıyla bizleri umutlandırdı.

Fiore‘nin güneyinden gelen Zeref‘in ordusu sanırım ilk defa görkemli ve etkileyici gözüküyor. Buna ek olarak Wahl Icht yani Badd resmen Fairy Tail‘ı trollemiş. Hikayenin ilginçleşmeye başladığı an da tam olarak burasıydı. Spriggan 12′nin sadece eğlendiğini ve gerçek gücünün sadece ufak bir kısmını gösterdiğini düşünmeye başladım. Gelen ordunun büyüklüğünü ve Wahl Icht’in oyununu düşününce sanırım son birkaç bölümdür fiyasko olan Fairy Tail’da hikayenin gidişatı ilginçleşmeye başlayacak gibi duruyor.

fairy-tail-461-wahl

Wahl tüm hikaye boyunca Fairy Tail’ı resmen trollemiş.

Hikayedeki bu değişimi bizlere gösteren ilk olay da Wahl Icht‘in yaklaşık 400 km mesafeden Magnolia’ya saldırabilmesi oldu. Tam bir güç gösterisi olan bu saldırı aynı zamanda Wahl Icht‘in gücünün boyutlarını bizlere göstermiş oldu.

Bu güç gösterisinin sebebi olarak, bu ana kadar Fairy Tail fazlasıyla küçümsendiği halde hem Ajeel hem de Brandish‘in etkisiz hale getirilmesi olarak düşünüyorum. Brandish ve Dimaria‘nın arasının kötü olduğunu zaten biliyoruz. Hatta Brandish‘in yakalandığını duyunca Dimaria‘nın sevindiğini de gördük. Ama Wahl Icht hala daha Fairy Tail‘ı küçük görüyor ve bir an önce yok etmek istiyor. Yaptığı bu şovla da Spriggan 12 dolu dolu geliyor mesajını net bir şekilde bizlere iletmiş oluyor.

Günü kurtaran da bir kez daha Ichiya oluyor, şaşırtıcı bir şekilde. Bu saldırı karşısında tepki veremeyen Fairy Tail‘a Ichiya bir kez daha yardım ediyor ve saldırıyı çok sevdiği gemisi Christina‘yı feda ederek durduruyor.

Hikayenin ilginçleştiğini ve gidişatının değiştiğini gösteren ikinci olay da burası oldu. Nakama veya deus ex machina’ya bağlamadan mantıklı bir şekilde saldırının savuşturulmasının yanında Ichiya, tüm büyücülere haber veriyor. Sabertooth ve Blue Pegasus gibi Fiore‘nin diğer büyücü grupları da Spriggan 12 ile savaşan Fairy Tail‘ın yardımına geliyor! (Sonunda!)

fairy-tail-461

Bu hepimizin savaşı! Fairy Tail yalnız değil!

Uzun bir süredir beklentilerin fazlasıyla altında bölümler sunan Mashima-sensei, Fairy Tail‘ın 461. bölümüyle hikayeyi daha iyi bir noktaya çekmeyi başarıyor. Son birkaç bölümdür savaşın fazlasıyla saçma ve basit bir şekilde ilerlemesinin ardından bu yeni bölüm adeta bir kurtarıcı gibi karşımıza çıkıyor.

Fairy Tail 461, genel olarak hala daha beklediğimiz, sevdiğimiz Fairy Tail havasından çok uzak da olsa, konunun gidişatındaki değişimleri düşündüğümüz zaman ilerisi için daha iyimser daha umutlu olmamız gerektiğine olan inancım artıyor. Yine de bu kadar büyük savaş kapımızdayken, tüm Fiore yardıma geliyorken, Gildarts‘ın hala daha ortaya çıkmamış olması hakkında komplo teorileri aklımı dolduruyor. Bekleyip göreceğiz!

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?