Tokyo’yu Bu Kadar Kaliteli Görmüş Müydünüz?

Tokyo’yu Bu Kadar Kaliteli Görmüş Müydünüz? Büyülenmeye Hazır Olun

Tokyo’yu bu kadar kaliteli görmüş müydünüz? Eğer cevabınız hayır ise büyülenmeye hazır olun. Çünkü TokyoStreetView adlı YouTube kanalı Japonya’nın günlük yaşamını yüksek kalitede bizlere sunuyor. Büyük bir çoğunluğumuzun gitmek istediği o yerleri bu kadar yüksek kalitede izlemek bu isteğimizi daha da ateşliyor adeta.

Kanalda yer alan ve her biri yaklaşık beş ile altı dakika uzunluğunda olan bu videolar Japonya’nın o eşsiz kültürünü, sakura ağaçlarıyla dolu sokaklarının, harika yapıların, Shinto tapınaklarının, ışıklandırılmış mekanların o muazzam görüntüsünü bizlere sunuyor.

Sonbahar şüphesiz en fazla renk cümbüşünün yaşandığı mevsimlerin başında geliyor. Bu Dünya’nın her yerinde böyle ancak Japonya’da sonbahar bir başka güzel değil mi? Bu video da bunun kanıtı niteliğinde. Bakalım Tokyo’nun kuzeyinde yer alan Tochigi Bölgesi’ndeki Nikko’da sonbahar nasıl görünüyormuş.

Sıradaki video da Shibuya’dan. Hani filmlerde, dizilerde ve en fazla da animelerde bahsi geçen veya gördüğünüz o kalabalık cadde var ya işte orası… “scramble crosswalk” olarak geçen o ünlü cadde en yüksek kalitesiyle karşınızda.

Peki yemeklerden bahsedecek olursak. Eminiz ki Japon mutfağındaki çoğu yemeği bizzat yerinde yemek hepimizin hayallerinin arasında yer alıyor. Gerçekten göründüğü kadar lezzetli olup olmadıklarını başkalarından değil de kendimiz karar vermek istiyoruz elbette. Bu video da bu isteğimizi bir nebze olsun yerine getirir gibi oluyor.

Bir sonraki durağımız ise Fuji Dağı’daki bir çiçek festivali. Fuji-san (Mt. Fuji) olarak çağırdıkları ve Japonya’nın simgesi haline gelen bu muhteşem manzaraya rengarenk çiçeklerin de eklenmesiyle eşsiz bir şölen bizleri bekliyor.

Peki Tokyo Shinjuku gecelerini merak edenler… Sizleri de unutmamışlar ve gece yaşantısını, ufak ramen dükkanlarını gösteren bu videoyu hazırlamışlar.

Tokyo’daki Meiji Tapınağı’nda bir geziye çıkmak isteyenler için…

Son olarak da Nagano Bölgesi’ndeki Yokoyu Vadisi’nde bulunan ve oldukça fazla sayıda onsen olan Jigokudani Yaen Parkı’nda banyo yapan Japon şebekleri ve yine eşsiz manzaralarla sizleri baş başa bırakıyoruz.

Tabii videolar bunlarla sınırlı değil. Videolardan ulaşabileceğiniz kanalda daha bir çok video mevcut ve hepsi birbirinden güzel.

Bu görüntüleri izledikten sonra siz de hemen oralara gitmek istediniz mi?

Hızlıca Paylaş!