En İyi Anime Karakterleri

En İyi Anime Karakterleri Listesi. En Çok Sevilen 50 Anime Karakteri

En iyi anime karakterleri listesi her zaman aynı olmayabiliyor. Her sezon yeni animelerin çıkmasıyla yeni karakterler de çıkmış oluyor. Bazen de seneler sonra gelen yeni sezonlarla bazı karakterleri hatırlamış oluyoruz. MAL sitesinin kullanıcılarına sunduğu özelliklerden birisi ise karakterleri oylayabilmemiz. MAL sitesi kullanıcılarının kullandığı oylarla ise bu liste çok fazla olmasa da her yeni sezonda değişebiliyor.  Güncel olan en sevilen anime karakterleri listesine hep beraber bakalım :)

50. Holo (Ookami to Koushinryou)

en iyi anime karakterleri

İstediği zaman kurda dönüşebilen hasat tanrısı olan Holo, çoğu zaman 15 yaşında görünen yarı insan formunda dolaşır.

49. Alucard (Hellsing)

en iyi anime karakterleri

Efendisi Integra Hellsing’e bağlı bir hizmetkardır. En güçlü vampirlerden biri olan Alucard, Hellsing Organizasyonu ile birlikte diğer vampirler ve kötü güçlerle mücadele halindedir.

48. Sasuke Uchiha (Naruto)

en iyi anime karakterleri

Sasuke daha küçükken klanı abisi tarafından yok edilir. Bu katliamdan tek hayatta kalan olarak abisinden intikam almak istemektedir.

47. Koyomi Araragi (Bakemonogatari)

en iyi anime karakterleri

Bahar tatilinde bir vampir saldırısından kurtulan ve takip eden zamanda insan hayatını zar zor geri kazanan üçüncü sınıf bir lise öğrencisidir. Vampir özelliklerini taşısa da tam bir vampir değildir

46. Yuno Gasai (Mirai Nikki)

En Çok Sevilen 50 Anime Karakteri

Her ne kadar okulda örnek öğrenci gibi görünse de Yukiteru’ya takıntılı bir şekilde aşıktır. Onun için her şeyi yapabilir. Yukiteru’nun hayatını tehlikeye atan veya onu huzursuz eden bir şey varsa hiç düşünmeden o şeyi ortadan kaldırır. Onun için insan bile öldürür. Yuno her zaman yanında bir maket bıçağı taşır ancak gerektiğinde diğer silahları da kullanır.

45. Asuna Yuuki (Sword Art Online)

En Çok Sevilen 50 Anime Karakteri

Aincrad’daki en güçlü loncalardan biri olan Knights of the Blood loncasının alt lideridir. Olağanüstü kılıç yeteneği ve yüksek hızı nedeniyle ‘flash’ ünvanını kazanmıştır.

44.Sanji (One Piece)

en iyi anime karakterleri

Kadın düşkünü aşçı Sanji’nin amacı dünyadaki tüm balıkları içeren efsanevi bir okyanus olan All Blue’yu bulmaktır. Mürettebatın şefi olarak amacına ulaşmaya çalışır.

43. Eikichi Onizuka (Great Teacher Onizuka )

En Çok Sevilen 50 Anime Karakteri

Eskiden bir motosiklet çetesinde olan karakterimizin en büyük hayali en iyi öğretmen olmaktadır. Zar zor diplomasını alıp bir lisede iş bulur. Fakat girdiği sınıfta hayal ettiği gibi iyi öğrenciler yerine okulun en sorunlu öğrencileri vardır.

42. Saber (Fate Serisi)

en popüler anime karakterleri

Saber, güçlü ve çevik bir kılıç ustasıdır ve Shirou’nun sadık hizmetkarıdır. Duygularını bastırmasının ve soğuk olmasının nedeni ise tamamen hedefine odaklı olmasıdır. Saber sınıfı diğer sınıflar içinde en iyi dereceye sahiptir. Shiro ona yeterli mana sağlayamadığı için tüm gücünü kullanamamaktadır.

41. Taiga Aisaka (Toradora!)

en popüler anime karakterleri

Çabuk sinirlenen, sakar ve oldukça dürüst bir karakterdir. Sevimli görünümünden dolayı birçok aşk itirafı almaktadır fakat hepsini reddetmektedir. Her ne kadar ailesi varlıklı olsa da ayrıdırlar ve bu yüzden zor zamanlar geçirmektedir.

40. Kurasaki Ichigo (Bleach)

En Çok Sevilen 50 Anime Karakteri

Doğduğundan beri ruhları görebilen Ichigo, alaycı karakterinin yanı sıra düşünceli ve şefkatli birisidir. Arkadaşları ve ailesi için hayatını feda edebilir ve bundan güç alır. Gerektiğinde yetenekli bir analisttir ve içgüdüsel olarak davranabilir. Kılıç kullanmayı kısa sürede kavramış ve oldukça iyi bir seviyeye gelmiştir.

39. Shinobu Oshino (Monogatari Serisi)

en popüler anime karakterleri

Eskiden Rola isminde bir insan prensestir fakat ona yakın olan herkesin intihar etmesine neden olan bir lanetle lanetlenmiştir. Bu olaylardan sonra safkan bir vampirle tanışır. Her ne kadar küçük bir kız çocuğu gibi görünse de aslen 500 yıldan fazla yaşamıştır.

38. Kamina (Tengen Toppa Gurren Lagann)

en popüler anime karakterleri

Hedefleri gerçekleştirme konusunda oldukça kararlı ve enerjik birisidir. Küçükken gördüğü yüzeye çıkma hayaliyle arkadaşı Simon ile bir plan yaparlar fakat başarısız olurlar. Gelişen birkaç olayın sonucunda ise Simon ve Yoko isimli genç bir kız ile köyü terk ederler.

37. Kiyotaka Ayanokouji (Classroom of the Elite) 

en iyi anime karakterleri

Dışarıya karşı ördüğü duvar nedeniyle duygularını okumak zordur. Zeki olmasının yanı sıra manipülasyon yeteneği de oldukça gelişmiştir.

36. Osamu Dazai (Bungou Stray Dogs)

en popüler anime karakterleri

Serideki ana karakterlerin tümü gerçek hayattaki yazarlardan esinlenmiştir. Dazai’nin ise Japon edebiyatında önemli bir rolü vardır. Seride Dazai gerçek yaşamında olduğu gibi birçok kez intihar teşebbüsünde bulunmuştur fakat başarısız olmuştur. Genellikle neşeli bir karakter olsa da bazı durumlarda oldukça farklı bir kişiliğe bürünebilir. Oldukça zeki ve yeteniklidir.

35. Violet Evergarden (Violet Evergarden)

en popüler anime karakterleri

Violet kendini bildi bileli orduda asker olarak eğitim almıştır ve çok yetenekli bir askerdir. Küçük yaştan beri cephede olduğu için duyguları bilememektedir. Yüzbaşı sayesinde yavaş yavaş yazmayı ve duyguları öğrenir.

34. Hisoka Morow (Hunter x Hunter)

en popüler anime karakterleri

Hisoka oldukça kurnaz ve zalim birisidir. Dövüş konusunda oldukça yeteneklidir ve rakibi bir sonraki hamlesini tahmin etmekte genellikle zorlanır. İnsanları öldürmeyi hiç umursamaz.

33. Arataka Reigen (Mob Psycho 100)

En Çok Sevilen 50 Anime Karakteri

Kötü ruhları kovan bir medyumdur. Aynı zamanda Mob’un akıl hocası ve patronudur.

32. Roy Mustang (Fullmetal Alchemist: Brotherhood)

en popüler anime karakterleri

Ateş Simyacısı adını taşıyan oldukça yetenekli bir devlet simyacısı ve aynı zamanda Amestrian Devlet Ordusunda albaydır. Dıştan kibirli biri gibi görünsede zeki ve güçlü bir karakterdir.

31. Zero Two (Darling in the FranXX)

en sevilen anime karakterleri

Küçükken yaşadığı travmalar sonucu kişilik bozukluğu vardır. Genellikle Hiro’nun yanındayken mutludur ve diğer kişilere üstten bakar. İnsanları aşağılık varlıklar olarak görür ve onları öldürmekten hiç rahatsızlık duymaz.

30. Mai Sakurajima (Seishun Buta Yarou Serisi)

en sevilen anime karakterleri

Mai sakin ve kibar biridir fakat kolayca öfkelenebilen bir karakterdir. Annesi bir fotoğraf ajansı işlettiğinden model olarak erkenden ünlenmeye başlamıştır. Her ne model olmaktan hoşlansa da işin baskısı ona ağır gelmeye başlamıştır.

29. Yato (Noragami)

en sevilen anime karakterleri

Kendi tapınağına sahip olmak isteyen bir tanrıdır. Kendisine Yato der ama gerçek adı farklıdır. Genel olarak komik ve ciddi olmayan bir karakterdedir. Her zaman insanların yardımına koşarak iyi bir tanrı olmaya çabalar.

28. Kazuto Kirigaya (Sword Art Online)

en sevilen anime karakterleri

Aincrad’da Kirito takma adını kullanmaktadır. Çok iyi bir kılıç ustası olmasıyla bilinir. Loncaya girmeyi tercih etmeyip genellikle solo takılır.

27. Hitagi Senjougahara (Monogatari Serisi)

en sevilen anime karakterleri

Vampir tarafından saldırıya uğradıktan sonra vücudunda bazı değişimler olmuştur. Genellikle kimseyle konuşmasa da değişimden sonra Koyomi ile arkadaş olmuşlardır. Değişse de sivri dilinden hiçbir şey kaybetmemiştir.

26. Joseph Joestar(JoJo’s Bizarre Adventure)

en sevilen anime karakterleri

Joseph, büyükannesi Erina ile New York’ta yaşamaktadır. Ripple gücünü kullanma konusunda doğal bir yeteneği vardır. Öfkeli ve aceleci bir kişiliğinin yanında ağzı bozuktur ve düşmanlarını sinirlendirmekten zevk alır.

25. Megumin (Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo!)

en sevilen anime karakterleri

Baş büyücü kapasitesindedir ve sadece patlama büyülerini öğrenmiştir. Kazandığı puanları gene patlama büyülerinin gücünü arttırmak için kullanmaktadır. Hiperaktif ve neşeli bir karakterdir. Eski bir aksan kullandığı için dedikleri bazen anlaşılamayabilir.

24. Emilia (Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu)

en popüler anime karakterleri

Kraliyet seçimlerinde bir sonraki hükümdar adaylardan biri olan gümüş saçlı bir yarı elf kızıdır. Oldukça kibar ve nazik bir kişiliği vardır.  Görünüşü Kıskançlık Cadısı’na benzediği için insanlar tarafından dışlanmıştır.

23. Rem (Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu)

en iyi anime karakterleri

Rem, Roswaal L Mathers için çalışan ikiz hizmetçilerden biridir. Kibar ve biraz çekingen bir kişiliğe sahiptir. Geçmişte yaşanan olaylardan dolayı ablasına karşı suçluluk ve çok büyük saygı duymaktadır.

22. Spike Spiegel (Cowboy Bebop)

en iyi anime karakterleri

Spike ortağı Jet Black ile ödül avcılığı yapmaktadır. Birlikte uzay gemileri olan Bebop’ta suçluların peşine düşerler. Dövüş ve dedektiflik konusunda oldukça yeteneklidir.

21. Kakashi Hatake (Naruto)

en iyi anime karakterleri

Tek gözünün sharingan olmasından dolayı karşısındaki kişinin jutsusunu kopyalayıp aynısını yapabilir. Bu yeteneğinden dolayı ona Kopyacı Ninja da denmektedir. Serinin diğer ana karakterlerinin oluşturduğu 7. Takımın öğretmenidir.

20. Saitama (One Punch Man)

Çok Sevilen Anime Karakterleri

Saitama çok güçlü olmasının yanı sıra sadece eğlence olsun diye kahramanlık yapmaktadır. Çok güçlü olduğu için tüm düşmanlarını tek yumrukta yenmektedir ve bu durum onun sinirini bozmaktadır.

19. Ken Kaneki (Tokyo Ghoul)

Çok Sevilen Anime Karakterleri

Oldukça sakin ve biraz da çekingen bir karakteri olan Kaneki’nin hayatı Rize ile tanıştıktan sonra tamamen değişir. Kaza sonrası yarı insan yarı ghoul olur ve hiç bilmediği bir dünyaya adım atmak zorunda kalır.

18. Satoru Gojou (Jujutsu Kaisen)

Çok Sevilen Anime Karakterleri

Öğrencilerine ve arkadaşlarına karşı samimi ve şakacı olsa da Jujutsu Sahirliğinin yönetim birimindeki kişilere karşı sert bir tavır takınmaktadır. Oldukça güçlü olan Gojou, yeteneklerine oldukça güvenmektedir.

 

17. Hachiman Hikigaya (Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru.)

Çok Sevilen Anime Karakterleri

Son derece asosyal olan Hachiman, genellikle insanlara ters davranarak onları kendinden uzak tutar.

16. Mikasa Ackerman (Shingeki no Kyojin)

Çok Sevilen Anime Karakterleri

Mikasa, küçüklüğünde yaşadığı olaylar sonucunda Eren’e oldukça bağlıdır ve onun için her şeyi yapmaya hazırdır. Dışarıdan sert ve ciddi dursa da yakın çevresine karşı samimidir.

15. Itachi Uchiha (Naruto)

Çok Sevilen Anime Karakterleri

İtachi, küçük kardeşi hariç tüm Uchiha Klanı üyelerini öldürürerek uluslarası suçlu grubu olan Akatsuki’ye katılmıştır.

14. Kurisu Makise (Steins;Gate)

anime karakterleri listesi

Bilim insanı olan Kurisu, yaşına göre oldukça olgun davranan bir karakterdir. Başkalarına zayıf görünmek istemediği için genellikle sert bir ifade takınır.

13. Eren Yeager (Shingeki no Kyojin)

anime karakterleri listesi

Eren’in sakin hayatı Maria Duvarı’nın düşmesiyle tamamen değişmiştir. Annesinin bir dev tarafından yendiğini kendi gözleriyle gördükten sonra tüm devleri yok edeceğine dair yemin etmiş ve bu uğurda askeri birliğe katmıştır.

12. Gintoki Sakata (Gintama)

anime karakterleri listesi

Gintama serisinin ana karakteri Gintoki, çocuksu, sorumsuz ve tembel bir samuraydır ve Beyaz Şeytan olarak bilinir. Çok iyi bir kılıç ustasıdır ve dövüşmesi gerektiğinde hep yanında taşıdığı tahta kılıcı kullanır. Dışarıdan her ne kadar umursamaz biri gibi görünse de arkadaşlarına karşı oldukça korumacıdır ve onlara çok değer verir.

11. Guts (Berserk)

anime karakterleri listesi

“Kara Kılıç Ustası” olarak da bilinen Guts, eski bir paralı askerdir. Kendi amacına ulaşmak ve onun için değerleri kişilere karşı bağlılığını korumak arasındaki sürekli iç çatışmayla dünyayı dolaşan damgalı bir gezgindir.

 

En İyi Anime Karakterleri Top 10

10. Naruto Uzumaki (Naruto)

anime karakterleri listesi

Küçüklüğünden beri köy tarafından dışlansa da neşeli karakterinden hiç ödün vermemiştir. Her zaman olaylara iyi tarafından bakmaya çalışır. En büyük hayali Hokage olmaktır ve bunun için elinden gelen her şeyi yapmaya hazırdır.

9. Edward Elric (Fullmetal Alchemist: Brotherhood)

anime karakterleri listesi

En iyi animeler listesinde dikkat çeken Fullmetal Alchemist: Brotherhood animesinin ana karakteri olan Edward, tarihin en geç simyacısı olarak bilinir. Küçük yaşta annelerini kaybettikten sonra kardeşiyle birlikte simyayı kullanarak onu geri getirmeye çalışırlar. Başarısızlıkla sonuçlanmasının yanı sıra büyük bedeller ödemişlerdir.

8. Rintarou Okabe (Steins;Gate)

favori anime karakterleri isimleri

Kenidini tanıtırken Kyouma Houoin ismini kullanan Okabe, çılgın bir bilim insanıdır. Dışarıdan her ne kadar tuhaf biri gibi dursa da oldukça yufka yürekli birisidir. Takım arkadaşları için gerekirse kendi canından bile vazgeçebilir.

7.Killua Zoldyck (Hunter x Hunter)

anime karakterleri listesi

En iyi suikastçı ailesi olarak bilinen Zoldyck ailesinin bir üyesidir. Hayatı boyunca bu eğitimi almaktan sıkıldığı için avcılık sınavına katılır. Oldukça yetenekli ve soğukkanlı olan Killua, bu sınav sırasında yaşıtı olan Gon ile tanışır ve bundan sonra hep beraber hareket ederler.

6. Light Yagami (Death Note)

favori anime karakterleri isimleri

Light, çevresi tarafından sevilen ve çok zeki olarak görülen bir lise öğrencisidir. Bulduğu ölüm defteri ile dünyayı suçlulardan temizlemeye başlar. Amacı dünyayı daha adaletli bir hale getirmektir. Zaman geçtikçe kibri artar ve kendini tanrı olarak görmeye başlar.

5. Zoro Roronoa (One Piece)

favori anime karakterleri isimleri

Straw Hat Korsanlarına ilk katılan üyedir ve mürettebatın en güçlü korsanlarından biridir. Kılıç kullanma yeteneği üst düzey olan bir kılıç ustasıdır. Ciddi görünüşünün ardında komik bir kişiliği vardır.

4. L (Death Note)

anime karakterler isimleri

Serinin ana karakterlerinden biri olan L, dünya tarafından tanınan ünlü bir dedektiftir. Ünlü olmasının yanı sıra kimse onu daha önce görmemiştir ve sadece ilgisini çeken davaları almaktadır. Tuhaf alışkanlıkları vardır ve tatlıya oldukça düşkündür. L daima en iyi anime karakterleri listesinde en üst sıralarda yer almıştır.

3. Luffy Monkey D. (One Piece)

favori anime karakterleri isimleri

Straw Hat Korsanlarının kaptanı olan Luffy, zeki olarak görünmese de olaylara farklı bakış açılarıyla bakıp, ani ve doğru kararlarla sorunların içinden kolayca çıkabilir. Takım arkadaşlarına çok değer verir ve onlara çok bağlıdır.

2. Levi Ackerman (Shingeki no Kyojin)

anime karakterler isimleri

İnsanlığın en güçlü askeri olarak da bilinen Levi, özel bir operasyon ekibine liderlik eden yüzbaşı kolordu komutanıdır. Dışarıya duygularını yansıtmamaya çalışsa da bazı durumlarda bunda başarısız olur.

1. Lelouch Lamperouge (Code Geass: Hangyaku no Lelouch)

anime karakterler isimleri

Kutsal Britanya İmparatorluğu’nun 11. Prensi olan Lelouch ayrıca hükümet karşıtı olan kara şövalyelerinin lideridir. İleri görüşlülüğü ve manipülasyon yeteneği üst düzeydir. Çevresine karşı düşünceli ve kibardır fakat içinde bulunduğu durumlara göre oldukça acımasız olabilir. Amacı daha iyi bir dünya yaratmaktır ve bu uğurda her şeyi yapar.

En iyi anime karakterleri listesi bu şekilde son buluyor.

Listede olmasını beklediğiniz ama olmayan karakterler var mı? Sizce ilk beş nasıl olmalıydı? Yorumlar kısmında düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz :)

Daha fazlası için anime.fantastica Instagram sayfasını takip edin!

Hızlıca Paylaş!