Gintama Karakterlerinin Doğum Tarihleri ve Burçları

Gintama Karakterlerinin Doğum Tarihleri ve Burçları Neler? Doğum Tarihi ve Burçlara Göre Gintama Karakter Analizi

Gintama karakterleri

Efsane anime ve manga serilerinden biri olan Gintama karakterlerinin doğum tarihlerini siz değerli okuyucularımız için derledik. Bakalım kim hangi tarihlerde doğarak, hangi burca mensup olmuş? Belli mi olur belki burçlardan yola çıkarak biraz dedikodu da yaparız, neden olmasın. O zaman şov başlasın!

Bu arada arkadaşlar kilolar değişkenlik gösterdiğinden pek yazma taraftarı olmadım. Ne yani hiç mi canları künefe, hiç mi hambagaaa çekmiyor arkadaş! Hiç mi ay boğa burcuna geçmiyor memlekette! Yazmıyorum kilo milo, bu da böyle bilinsin! (Atarım da kimeyse artık.) Neyse öhöm öhöm şovu başlatalım artık.

Terazi Burcu Karakterler

Sakata Gintoki

Sakata Gintoki

Boy: 177 cm

Doğum tarihi: 10 Ekim

Imai Nobume

Imai Nobume

Boy: 166 cm

Doğum tarihi: 2 Ekim

Doğum tarihine baktığımızda baş karakterimiz Gintoki’nin ve bir diğer karakterimiz Nobume’nin Terazi burcu olduğunu öğreniyoruz. Artık Gintoki’nin neden etrafta uykulu gözlerle dolaştığını ve neden sürekli yatıp hiçbir şey yapmadığını daha iyi anlayabiliriz. Çünkü Terazi burçlarının en bilindik özellikleri tembel olmalarıdır. Bir işi yaptırmak için, siz deyin 40 ben diyeyim 50 dereden su getirmeniz dahi gerekebilir. Güzelliğe ve bakıma son derece önem veren Terazi burçları, genellikle uzun boylu, beyaz tenli ve dalgalı saçlı olup, son derece çekicidirler. Sanırım bu da neden sevgili Gintoki’mizin serideki çoğu kadın tarafından paylaşılamadığının göstergesi olabilir. Ayrıca sevecen ve anlayışlı bakışlarıyla da Nobume’yi de unutmamak lazım. Donutların gücü adına diyoruz ve bir diğer burcumuza geçiyoruz.

Akrep Burcu Karakterler

Kagura-Gintama

Kagura

Boy: 155 cm

Doğum tarihi: 3 Kasım

Gintama Karakterlerinin Doğum Tarihleri

Shimura Tae

Boy: 168 cm

Doğum tarihi: 31 Ekim

Gintama Karakterlerinin Doğum Tarihleri

Sakamoto Tatsuma

Boy: 181 cm

Doğum tarihi: 15 Kasım

Ailelerine, arkadaşlarına ve dostluklarına olan düşkünlükleri ile bilinen Akrep burçlarının, sevgisi kadar öfkesinin de şiddetli olduğunu Kagura’ya hem Tae’ye bakıp da tahmin etmek zor olmasa gerek. (Hemen efsaneyi hatırlayalım; episode 142 Kagura goes Berserk) Aman diyeyim, siz siz olun Kagura’nın veya Tae’nin sevdiklerine zarar vermeye kalkmayın, sonu kötü bitiyor çünkü. Tatsuma’ya bakıp ne kadar çekici olduklarını da ekleyelim.

Bu arada konu ile alakası yok ama Kagura’nın aksanına bayılıyorum.

Gintama Karakterlerinin burçları

Aslan Burcu Karakterler

Gintama Karakterlerinin burçları

Shimura Shinpachi

Boy: 166 cm

Doğum tarihi: 12 Ağustos

Gintama Karakterlerinin burçları

Yoshida Shouyou

Boy: 182 cm

Doğum tarihi: 4 Ağustos

Gintama Karakterlerinin burçları

Takasugi Shinsuke

Boy: 170 cm

Doğum tarihi: 10 Ağustos

Yardımsever, iyi niyetli, cömert, her daim lider ama bir o kadar gösteriş meraklısı aslanlar, ne kadar da karakterlerimize uyuyor değil mi? Özellikle Shinsuke’nin güce olan tutkusu ve her daim bunu göstermeye çalışması; tam bir aslanlık hareket. Açıkça söylemek gerekirse Shinpachi’nin evhamlı halleri zaman zaman sinirimi bozsa da, yine de seviyor, sayıyoruz efendim.

Ek olarak, Shinsuke Akrep çıksaydı “ahan da adamı” derdim ama aslana da uymuyor değil.

İkizler Burcu Karakterler

gintama karakterlerinin yaşları

Kamui

Boy: 170 cm

Doğum tarihi: 1 Haziran

gintama karakterlerinin yaşları

Hasegawa Taizou

Boy: 179 cm

Doğum tarihi: 13 Haziran

gintama karakterlerinin yaşları

Sarutobi Ayame

Boy: 169 cm

Doğum tarihi: 2 Haziran

Geldik ömür törpüsü İkizlere. Nerede ne yapacaklarını bir Allah’ın bir de kendilerinin bildiği İkizler, sık değişen ruh halleriyle insanı bunaltır. Kamui’nin yaptığı gibi, içindeki kişiliğini bastırabilmek için gülümseyebilir de. Ayrıca ne kadar konuşkan olduklarını Ayame’ye bakıp anlayabilirsiniz. Hava grubuna mensup olan İkizler burcunun bilinen bir diğer özelliği ise, siz ne söylerseniz söyleyin bir kulağından girip, öbür kulağından çıkmalarıdır. Anlayacağınız Merkür’ün yaramaz çocuklarıdır.

Yengeç Burcu Karakterler

gintama karakter analizi

Katsura Kotarou

Boy: 175 cm

Doğum tarihi: 26 Haziran

gintama karakter analizi

Okita Sougo

Boy: 170 cm

Doğum tarihi: 8 Temmuz

gintama karakter analizi

Otose 

Boy: 166 cm

Doğum tarihi: 7 Temmuz

Duygusal, anaç, nazik, kibar, anlayışlı… acaba biri yengeç Katsura’dan mı bahsetti? İsmine olan takıntısı ve düz hallerini daha sevimli bulsam da onda en sevdiğim şey isyankâr oluşu. Otose’ye baktığımızda dıştan sert ancak özünde anaç ve duygusal olduğunu görebiliriz. Sert görünümleri de rol değildir bu arada, tıpkı doğadaki Yengeçler gibi onları zorlu koşullardan onları koruyan zırhları vardır. Var olanı değiştirmekten ziyade, olanı kabul etme ve aynı döngünün içinden çıkmama sabrı ve gücüdür bu aslında.  Her ne kadar duygusal desek de kıskandıkları ve birini sevmedikleri zaman, bir diğer su grubu olan Akrep gibi intikam alırlar. Tıpkı Sougo’nın Hijikata’yı gördüğü her yerde öldürmeye çalışması gibi.

gintama burçlar

Başak Burcu Karakterler

gintama burçlar

Kondou Isao 

Boy: 184 cm

Doğum tarihi: 4 Eylül

gintama burçlar

Catherine 

Boy: 165 cm

Doğum tarihi: 19 Eylül

Sevdiklerine olan bağlılıkları ve cömertlikleri yüzünden genelde hizmetçi olarak nitelenen Başak burçları, seride de yanıltmıyor ve gerek Kondou’nun Otae’ye olan gerekse Catherine’nin Otose’ye olan bağlılıklarıyla ne kadar verici ve köklü olduklarını görebiliyoruz. Toprak grubunun belki de en saf ve en üretken burcu olan Başak, ait hissettiği her yeri bereketli hale getirmek için canla başla, yılmadan mücadele eder. Tıpkı Kondou’nun Otae’nin kalbini kazanmak için çabalaması gibi. Ayrıca etrafındaki kişiler tarafından genelde çok saygı duyulur. Bu biraz olaylara sadece kendi çerçevelerinden bakmamasından ve kararlarının keskin oluşundan olabilir.

Kova Burcu Karakterler

anime karakterlerinin burçları

Yamazaki Sagaru 

Boy: 169 cm

Doğum tarihi: 6 Şubat

anime karakterlerinin burçları

Tsukuyo 

Boy: 170 cm

Doğum tarihi: 9 Şubat

Soğuk, güçlü ve pek gülmeyen donuk suratları ile bilinen Kova burçları aslında duyguları iyi yönetemedikleri yani empati yönleri zayıf olduğu için genelde bu şekilde tanımlanırlar.  Tüm hava gruplarında olduğu gibi Kova burcunda da aşırı merak vardır. Bu merak, bazen onları yanlışa sürüklese de genelde iyi bir araştırmacıdır ve bundan dolayı aşırı bilgilidir. İlgi duyduğu her işi tüm ayrıntıları ile öğrenmeye çalışır. Ancak bunu yapmasının tek sebebi sadece merak değil, egodan da kaynaklıdır. Örneğin, Tsukuyo’nun Gintoki’nin yanında hep “ben bilirim” edaları biraz da bu yüzden. Ayrıca duygularını çok da iyi yönetemediği için sürekli şiddete başvurur. Gintoki’nin “şamar oğlanı”na dönmesinin de asıl sebebidir. Bu arada, tüm kaosun içinde soğukkanlı durmaları da takdire şayandır.

anime karakterlerinin burçları

Boğa Burcu Karakterleri

anime karakterlerinin burçları

Hijikata Toshirou 

Boy: 177 cm

Doğum tarihi: 5 Mayıs

anime karakterlerinin doğum tarihleri

Yagyuu Kyuubei 

Boy: 157 cm

Doğum tarihi: 20 Nisan

Hedefleri doğrultusunda ilerlerken, insanüstü odaklanlamaları ve yemeğe düşkünlükleri ile bilinen Boğa burçları, oldukça yardımsever ve güvenilirdirler. Bu güven duyguları aslında biraz da güven arayışlarından kaynaklıdır. O yüzden Hijikata’nın Kondou’ya sonsuz güven duyması çok normaldir. Çünkü Kondou türlü şaklabanlıklarının arasında inanılmaz derece de güven veren, sağlam karakterli biridir. Toprak grubunun lider burçlarından biri olan Boğa’nın lider özelliklerini Kyuubei’de görmemiz de hiç şaşırtmadı doğrusu.

Yazımızı burada noktalamadan önce, son olarak seride kendisine ayrılmış tek bir bölümle beni gülmekten yerlere yatıran sevgili Hattori Zenzou’da eklemek isterim.

anime karakterlerinin doğum tarihleri

Boy: 175 cm

Doğum tarihi: 30 Kasım

Sarutobi Ayame’nin biricik ninja kankası, doğuştan basurlu Zenzou, çekici, uçarı, flörtöz Yay burcuna mensuptur. Zaten seride de hayranlık duyuyorsunuz. Ancak her ne kadar havalı bir karakter olsa da hayat ya bu, kendisi son aşamaya gelmiş bir hemoroidle mücadele etmektedir. Ne yaparsa yapsın, ne denerse denesin bir türlü basurundan kurtulamayan Zensou’nun acı dolu yaşam mücadelesi kendisini üzse de bizi gülmekten geçiriyor. Hani bir de ninja falan yani. Absürdlüğe gel. Gerçi bir ara pizza kuryeliği de yapmıştı. Ondan da Gintoki sağolsun acısına acı katmıştı.

Sevgiyle kalın arkadaşlar! umarım okurken keyif alırsınız.

anime karakterlerinin doğum tarihleri

Hızlıca Paylaş!