Bleach ve Naruto’nun Animatörü Aşırı Çalışmaktan Hayatını Kaybetti

Bleach ve Naruto’nun Animatörü Aşırı Çalışmaktan Vefat Etti

Animeleri hazırlayan animatörlerin işi günümüzde oldukça zor. Çoğunluğunun çok az ücretlere hiç dinlenemeden bütün gün çalışmak zorunda kalması ve şartlarının devamlı daha kötüye gitmesi yüzünden yetenekli genç animatörler başka alanlara yönelmeyi tercih ediyorlar. Geriye kalan tecrübeli animatörlerden de zaman zaman üzücü haberler geliyor ve bu haber onların arasında en üzücülerden biri kuşkusuz.

Bleach, Naruto Shippuuden ve Naruto filmlerinde önemli işlere imza atan animatör Kazunori Mizuno 52 yaşında hayatını kaybetti. Tecrübeli animatör 19 Mart gününde evine gidemeyecek kadar yorgun hissettiği için stüdyo çalışanlarına stüdyoda uyuyacağını söyledi ve ne yazık ki bu sanatçının son ve ebedi uykusu oldu. Kazunori Mizuno gözlerini hiç açamadı. Pek çok animede animasyonlar üzerine görev alan sanatçı Bleach’in 10. açılışının, Naruto Shippuuden’in 11. açılışının ve 24. kapanışının yönetmenliğini yapmıştı.

Anime izleyebilmemiz ve geçimini sağlamak uğruna hayatından olan Kazunori Mizuno’ya unutulmaz eserleri için minnettarız.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?