Alice To Zouroku

Sıcak Sıcak

Alice To Zouroku

Alice To Zouroku izle

 

 

İsim: Alice to zouroku, アリスと蔵六
Tür: Seinen, Macera, Gizem
Yayımlanma Tarihi: 02.04.2017
Bölüm Sayısı: 12
Kaynak: Manga
Mangaka: Imai Tetsuya
Yönetmen: Sakurabi Katsushi
Firma/Stüdyo: J.C.Staff
Başlıca Seiyuular: Ootsuka Akio (Zouroku), Ohwada Hitomi (Sana)
Açılış: “Wonder Drive” by ORESAMA
Kapanış: Chant (kotringo edition)” by toi toy toi

 

Uzun zamandır 44 dakikalık bir seri izlememiştim ama açıkçası çok mutlu oldum. Her ne kadar animelerin 20 dakikalık bölümleri, izlenmesini hem vakit hem de sıkılmamak adına kolaşlaytırsa da ben uzun bir seri geldiği için çok mutluyum. Maalesef, gözüme çok batan bir tane sorun da var ama bundan yazının ilerleyen kısımlarında bahsetmek istiyorum.

Yeni gelecek olan seriler açıklandığından beri bu seriyi izlemek aklımdaydı ve de yazısını yazmak. Ben bu tür serileri çok severim, içinde özel güçler olsun olmasın; küçük çocuklar ve yaşlılar arasındaki bağın odak noktasında olduğu animeler hep çok güzel gelir, huzur verir. Bu da öyle bir anime ama biraz daha modifiye edilmiş bir konusu hatta ilerleyen bölümlerde göreceğimiz karanlık bir hikayesi de söz konusu.

 

Alice To Zouroku izle

 

Anime, küçük bir kızın perişan bir halde bir şeylerden kaçışıyla başlıyor. Ardından bir ilaç şirketini görüyoruz ve arama çalışmalarını farkediyoruz. Bu küçük kızı aradıklarını anlamamızla, ilaç şirketi yetkilileri tarafından görevlendirilen bir başka kadın dikkatimizi çekiyor. Kızı almak için görevlendirilen bu ablanın karşısına rakip olarak çıkan kadın karakterin ve ona yardım ettiğini düşündüğümüz bir başka karakterin kim oldukları ise bölüm boyunca gizemini koruyor. Yeterince enerjisini toplaması ile “ışınlanarak” evet doğru okudunuz, “ışınlanarak” kaçan ana karakterimiz (ilaç şirketinin ona verdiği isimle Kızıl Kraliçe) Shinjuku’da şirket görevlileri tarafından saptanıyor. Bu sırada, bir markette oldukça tesadüfi bir şekilde Zouroku ile karşılaşan Kızıl Kraliçe arasında bir bağ oluşuyor, en azından Kızıl Kraliçe için. Başlarda Zorouku, kızın sahip olduğu garip güçler yüzünden bu işe bulaşmamak istese de bir süre sonra (azcık zorunlu bir şekilde) kıza ısınıyor. “Alice’in Rüyası” adı verilen ve bu özel güçler, buna sahip olan kişilerin düşündükleri her şeyi gerçekleştirebilmelerini sağlıyor. Zouroku tüm bunlara oldukça hızlı bir şekilde adapte oluyor, böylece ikilinin intikam planları ve maceraları başlamış oluyor.

İlk bölüm o kadar uzun ki, daha fazla ileri gitmemek adına yazmadım, ancak pek çok detay ve olay gerçekleşiyor. Her bölümün bu kadar ve hatta daha da dolu geçeceğini düşününce çok mutlu oluyorum.

 

Alice To Zouroku izle

 

Toradora’nın bölüm yönetmenliğini, Kamisama no Memochou ve bir sene öncenin animesi olan Flying Witch adlı animenin (tabi ki daha birçok animenin de) yönetmenliğini yapan Sakurabi Katsushi tarafından yönetilen seri; yine çok ünlü yapımlar olan Kaichou wa Maid-sama!, Shoukugeki no Souma, Golden Time, Bakuman, Nodame Cantabile (ve yazmak isteyip listeyi uzatmamak için yazmadığım onlarca başka serinin) yapımcısı olan J.C.Staff prodüksiyon şirketi tarafından mangadan animeye uyarlanıyor. Güzel bir seri olacağı ortada, zira herkesin bu ekibin çıkarttığı bir animeye karşı ilgisi olmuştur eminim!

 

Alice To Zouroku izle
Malesef bu ekibe karşın, animeyi izlerken zorlandığım bir konu varsa o da Sana, yani ana karakterimizin çizimi. Zouroku’yu beğenmeme rağmen; Sana ve animenin geri kalanı hakkında çizimler için pek olumlu düşündüğümü söyleyemem, özellikle CGI denemelerinde biraz insanı çileden çıkarabiliyorlar ama olsundu, hikaye çok güzeldi. Merak etmeyin, abarttığım kadar kötü değil, ilerleyen bölümlerle ve ellerine daha çok para geçtiği takdirde belki biraz daha düzelir bunlar. Onun dışında karakter oldukça iyi tasarlanmış, kişilik olarak da öyleler. Henüz bir çoğu ile tanışmamış olmamıza rağmen eminim tatmin edici bir karakter sayısı var animede. Bölüm özetinde bahsetmediğim bir konudan daha bahsetmek istiyorum. Bu anime bir seinen ve konu itibariyle bunun bir nedeni var. Oldukça şirin karakterler, samimi bağlar ve minimal bir çizim barındırsa da; anime aslında küçük kızın (ve belki başkalarının da) intikamı ile ilgili denebilir.

 

Alice To Zouroku izle

 

Peki Jugemu,” İyi hoş anlattın bir sürü ama bu anime izlenir mi sence?” diyorsanız, size tek cevabım EVET.  Benim gibi samimi ve yavaş ilerleyen ilişkileri, gizemi, az biraz şirin karakterleri seviyorsanız aradığınızı bulabileceğinizi düşünüyorum. Umarım tutulan bir anime olur ve belki devamı da gelir. :)

https://www.youtube.com/watch?v=9VdRxVy07Nc

blank

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?