Oushitsu Kyoushi Haine

Sıcak Sıcak

Oushitsu Kyoushi Haine

Oushitsu Kyoushi Haine izle

Tür: Komedi

Yayımlanma Tarihi: 05.04.2017

Yönetmen: Kikuchi Katsuya

Senaryo: Ueno Kimiko

Firma/Stüdyo: Bridge

Başlıca Seiyuular: Ueda Keisuke (Heine Wittgenstein), Hirose Daisuke (Leonhardt von Grannzreich), Adachi Yuuto (Bruno von Grannzreich), Asato Yuuya (Kai von Grannzreich)

Mangaka: Akai Higasa

Açılış: Shoppai Namida – Shougo Sakamoto

Kapanış: Prince Night ~Doko ni Ita no sa!? MY PRINCESS~ – P4 with T

Kraliyet öğretmenliği; kraliyet sarayı içerisinde genç prenslere kapsamlı bir eğitim vererek onları kraliyetin gelecek kralı olması için eğiten kişiye verilen ünvandır. Bu görev sadece kraliyetin en başarılı ve en parlak öğretmenine verilir. Bir prenses ve beş prense sahip olan kral ilk doğan oğlunun tahtın varisi durumunda olmasıyla geleceği için endişelenir ve diğer dört kardeşi de tahtın gelecek varisleri olarak yetiştirilmesini ister. Grannzreich kralı tarafından Heine Wittgenstein’e yazılan davet mektubunda dört prensi eğitmesi için kraliyet öğretmenliği pozisyonu sunulur.

Oushitsu Kyoushi Haine izle

Heine sensei kendi idealleri doğrultusunda eğitim vermeyi amaçlayan, planlı programlı bir öğretmendir. Fakat keskin ideallerine kıyasla görünüşü dolayısıyla sıklıkla çocuk muamelesi görmektedir. Saraya vardığında da yine çocuk olduğu düşünülerek ciddiye alınmaz ve kraliçe Heine’ı bu yanlış anlaşılmadan kurtararak prenslerle tanıştırır. Önceki bütün kraliyet öğretmenlerinin ışık hızında görevinden istifa etmesinden dolayı kraliçe prensler için endişelenir, yine de kral tarafından bizzat seçilen Heine için bir umut hisseder.

Oushitsu Kyoushi Haine izle

Bir anne olarak kraliçe çocuklarının geleceği için endişelense de olay tamamen prenslerin uyumsuz karakterleriyle ilgilidir. Birinci prens Kai ters bakışlara sahip, sessiz bir tipken ikinci prens Bruno zeki fakat soğuk kalplidir. Üçüncü prens Leonhardt küstah ve kaba olmasıyla sorunlu prenslerin ele başıdır. Sonuncu prens olan Licht’in de kaygısız ve kendini beğenmiş bir tarzı vardır. Heine ise prenslerin karakteri nasıl olursa olsun onlara profesyonel bir eğitim vermeyi kafasına koymuştur.

Oushitsu Kyoushi Haine izle

Bu anime tam olarak sezonun hafif izlenimlik serilerinden biri oldu benim için. Hem komedi tarzıyla hem de içerdiği bishounenler ile kalbimi fethetti. Ayrıca öğretmenin chibi halini ve prensler hakkındaki nokta atışı karakter analizlerini oldukça eğlenceli buldum. Sezonun geneline göre sönük kalsa da bir SnK’in dramı ya da Boruto’nun maceraları baymaya başladığında açıp kafa dağıtmalık bir seri olabilir.

Oushitsu Kyoushi Haine izle

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?