Bleach: Paradise Lost Android ve iOS İçin Geliştiriliyor GPS İle Oynanıyor

Bleach: Paradise Lost Android ve iOS İçin Geliştiriliyor Pokemon GO Benzeri GPS İle Gerçek Dünyada Oynanıyor

Bleach: Paradise Lost Android iOS GPS Oyunu Pokemon GO Benzeri

KLab Global Pte. Ltd. tarafından yayınlanan Android ve iOS için çıkan Bleach Brave Souls 22 milyondan fazla indirilmesi ile büyük bir başarı elde etti. Daha önceki haberlerimizde Klab tarafından Brave Souls’un bu başarısından sonra mobil platform üzerine yeni Bleach oyunu geliştirildiği bilgisini sizler ile paylaşmıştık. Geçtiğimiz günlerde ise Weekly Shonen Jump’ta LINE firması tarafından yeni ve farklı bir Bleach oyununun geliştirildiğine dair bir poster bizlerle paylaşıldı. Bleach Paradise Lost adlı yeni Bleach oyunu akıllara Pokemon GO’yu getirtecek gibi duruyor.

Bleach: Paradise Lost Android iOS GPS Oyunu Pokemon GO Benzeri

LINE firması tarafından geliştirilmeye başlanan Bleach Paradise Lost oyununun bu yıl içinde Android ve iOS mobil platformlarında yayımlanması planlanıyor. Bleach Paradise Lost 3D RPG olup gerçek dünya haritasına GPS aracılığı ile bağlanarak bulunduğunuz bölgede çıkan hollowları tıpkı bir Shinigami misali gibi yok etme imkanı sunarken; bizlerin de şehrimizi savunmamız bekleniyor.

Bleach Paradise Lost’ta bunların yanında ekstradan bir adet hikaye modu da olacak. Bu hikaye modunda  Karakura Şehri ve Soul Society’deki meşhur sahneleri de oynayabileceğiz. Oyunun savaş sistemi ise sıra tabanlı olup her oyuncunun ellerindeki karakterlerin yeteneklerine göre desteler kurup yeni stratejiler geliştirilmesi amaçlanıyor.

Bleach: Paradise Lost Android iOS GPS Oyunu Pokemon GO Benzeri

Açıkçası böyle bir oyunun temel fikri benim hoşuma gitti diyebilirim. Yaşadığım yerde ve ya okulumda hollowlar ile savaşıp onları yok etme fikri benim hoşuma gitti ama yine de bu oyunun Bleach Brave Souls’un yakaladığı başarıyı yakalayabileceğini pek sanmıyorum.

Öte yandan Pokemon GO ülkemizde çeşitli kesimlerden büyük tepki almış, yasaklanması için taleplerde bulunulmuştu. Diyanet-Sen Başkanı Mehmet Bayraktutar, Pokemon GO’nun İslam dinine karşı Batı dünyasının bir senaryosu olarak algıladığını söylerken “Bunu kınıyorum. Türkiye’de yasaklanmasını istiyorum” demişti. Bu kez Shinigamiler, Soul Society (Ruhlar Alemi), Hollowlar falan işin içine karışınca Türkiye’de yayılırsa neler olur bilemiyoruz.

Şu an oyun ile ilgili ilk izlenimler ve ilk bilgiler bu şekilde. İlerleyen zamanlarda gelecek oynanış videosunda Bleach Paradise Lost kendini daha net bir şekilde ortaya koyacaktır.

Peki sizler bu oyun hakkında neler düşünüyorsunuz?

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?
İlgili İçerikler