Ballroom e Youkoso Animeye Uyarlanıyor

2013 ve 2015 Yılı Manga Taisho Ödülleri’ne Aday Gösterilmiş Ballroom e Youkoso Animeye Uyarlanıyor

Ballroom e Youkoso İzle

Son zamanlarda spor animelerinin klasikleşmiş branşlardan sıyrılıp izleyicilerine yeni alanları tanıttığına şahit oluyoruz. 2016 kış sezonunda izlediğimiz Yuri!!! on Ice ve yakın zamanda duyurulan DIVE!! animesi ardından bu yönde atılan adımlara ise bir yenisi ekleniyor. Monthly Shounen Magazine‘in 6 Ocak 2017 tarihinde çıkacak sayısında yapılacak duyuruya göre mangakası Takeuchi Tomo‘nun sağlık durumu sebebiyle bir yıla yakındır hikayesine ara vermiş olan ancak bu sayıyla birlikte yeniden yayımlanmaya başlayacak salon dansı temalı shounen ve spor türündeki manga Ballroom e Youkoso, TV serisi formatında bir animeye uyarlanıyor.

Neredeyse bir yıldır ara vermiş bulunan manganın bu süre zarfında aktif olmayan Twitter hesabının da bu duyuruyla birlikte yeniden hareketlendiği görülüyor.  2013 ve 2015 yılı 6. ve 8. Manga Taisho Ödülleri‘ne aday gösterilmiş; yine 2013 yılında ise Comic Natalie ve Kono Manga ga Sugoi! rehberinde en iyi mangalar arasında gösterilen manganın anime uyarlaması için 2017 yaz sezonu işaret ediliyor.

Ballroom e Youkoso İzle

Gerek karakter çizimleri, gerek arka planlarıyla oldukça beğenilen Ballroom e Youkoso, ortaokul yıllarını amaçsızca geçiren ve bu sürede ne arkadaş ne de ilgisini çeken bir konu bulabilen Fujita Tatara’nın sık sık ona zorbalık eden bir grubun elinden Sengoku Kaname tarafından kurtarılmasıyla başından geçenleri konu ediniyor. Görünenin aksine bir karate ustası olmayan Sengoku’nun salon dansı eğitmeni olduğu ortaya çıktığında aradığı ilhamı bulmak için birkaç başlangıç dersi almaya karar veren Fujita, karşısında genç dans dehası Hanaoka Shizuku’yu buluyor.

Animasyonlarına ünlü stüdyolardan Production I.G.‘nin imza atacağı açıklanan serinin teknik kadrosunda yer alan ilk isimler şöyle:

  • Yönetmen: Itazu Yoshimu (Mitsuami no Kamisama)
  • Senarist: Suemitsu Kenichi (K, Touken Ranbu)
  • Karakter Tasarımı: Kishida Takahiro (Haikyuu!!, Mahou Shoujo Madoka Magica)
  • Müzik: Hayashi Yuuki (Robotic;Notes, Death Parade, Boku no Hero Academia )

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?