Noitamina’da Yayımlanacak DIVE!! Animesi Duyuruldu

Mori Eto’nun Roman Serisinden Uyarlanan DIVE!! Animesi Ne Zaman Yayımlanacak?

DIVE!! izle

Mori Eto‘nun kaleme aldığı, kapanmanın eşiğini gelen Mizuki Dalış Kulübü’nü konu edinen gençlik roman serisi DIVE!!‘ın animeye uyarlanacağı ve 2017’de Fuji TV‘nin yayın kuşağı Noitamina‘da yayımlanacağı, yayın kuşağının perşembe günü gerçekleşen canlı yayın etkinliğinde duyuruldu. Yukarıdaki posterin en altında yer alan Sakai Tomoki karakterini Kaji Yuki‘nin seslendireceği de verilen detaylar arasında yerini aldı.

Animasyonlarını stüdyo Zero-G‘nin üstleneceği serinin yapım kadrosundan duyurulan ilk isimler şöyle:

  • Yönetmen: Suzuki Kaoru (Inuyasha, Battery)
  • Karakter Tasarımı: Yasuda Suzuhito (Yozakura Quartet yaratıcısı, Durarara!! çizeri ve Dungeon ni Deai o Motomeru no wa Machigatteiru Darō ka orijinal karakter tasarımları)
  • Senaryo: Machida Touko (Lucky Star, Endride)

Ikeno Masahiro‘nun 2007-2008 yılları arasında mangasına imza attığı ve yine 2008 yılında live action filme uyarlanan seride, ekonomik problemler sebebiyle kapanmak üzere olan Mizuki Dalış Kulübü’nün ayakta kalma çabası içinde yaşadıklarına odaklanılıyor. Kulübün koçu, kulüp üyelerinden bir kişinin bir sonraki olimpiyatlarda Japonya ulusal takımına gireceği vaadiyle onları destekleyen ana firmayı kulübü kapatmamaya ikna ediyor.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?