Ao no Exorcist: Kyoto Fujouou-hen

Sıcak Sıcak

Ao no Exorcist: Kyoto Fujouou-hen

Ao no Exorcist: Kyoto Fujouou-hen izle. Ao no Exorcist 2. Sezon

Tür: Aksiyon, Doğaüstü, Shounen

Yayımlanma Tarihi: 07.01.2016

Bölüm Sayısı: 12

Firma/Stüdyo: A-1

Mangaka: Kazue Katou

Başlıca Seiyuular: Nobuhiko Okamoto (Rin Okumura), Jun Fukuyama (Yukio Okumura), Rina Satou (Shura Kirigakure), Hiroshi Kamiya (Mephisto Pheles)

Açılış: UVERworld – Itteki no Eikyou

Kapanış: Rin Akatsuki – Kono Te de

 

Mangası 2009 yılında başlayan ve hala devam eden, animesinin ise ilk sezonu 2011 yılı içerisinde başlayıp biten Ao no Exorcist serisinin sabırsızlıkla beklenen ikinci sezonu uzun bir aradan sonra tekrar başladı. En son 2012 yılında bir anime filmi çıkan Ao no Exorcist için ümitler tükenmeye başlamıştı ve bazı güzel seriler gibi “Acaba bu da mı yarım kalacak?” düşüncelerini beraberinde getirmişti. “Belki mangası bitince yeni sezonu gelir” diye aklından geçirenlerin düşündüğü iyi ki olmadı ve anime kıtlığının yaşandığı bir anime sezonunda ikinci sezonuyla karşımızda Ao no Exorcist.

Ao no Exorcist: Kyoto Fujouou-hen izle. Ao no Exorcist 2. Sezon

Hatırladığınız gibi animesi ilk başladığında 2011 yılının ilkbahar sezonuydu ve sezona adeta bomba gibi düşmüştü. Mangasıyla fazla parlayamayan ama animesiyle bir anda popüler olup adından sıkça söz ettiren bir seri olmuştu. Her bölüm birbirinden heyecanlı geçiyordu, ta ki son bölümlerde mangadan kopup kendi başına bir şeyler yapmaya çalışana kadar. Mangadan kopan ve bir faciaya dönüşen animelere bir yenisi daha eklemişti ve bunun Ao no Exorcist olması seriyi sevenleri çılgına çevirmişti. Neyse ki yapımcılar olayı fazla uzatmadı ve çok da iyi olmayan bir şekilde anime final yapmıştı. Ao no Exorcist severlere ise serinin düzgün bir ikinci sezonunu beklemek kalmıştı.

Ve nihayet o ikinci sezonla birlikteyiz. Yeni sezonun 12 bölüm olarak belirlenmesi yapımcıların önceki sezondan ders çıkarmış olduklarını ve animenin bu sefer mangadan kopmayacağını gösteriyor. Bu da demek oluyor ki ikinci sezon gayet güzel geçecek ve bize olası bir üçüncü sezonu sabırsızlıkla bekletecek.

Ao no Exorcist: Kyoto Fujouou-hen izle. Ao no Exorcist 2. Sezon

Kyoto Fujouou-hen ismi verilen ikinci sezona iyi denilebilecek bir başlangıç yaptı Ao no Exorcist. Kimse vurdulu kırdılı fantastik bir başlangıç beklemiyordu ve öyle de oldu. İşlenecek hikayenin giriş kısmıyla ilgili konu kısaca işlendi. Geçmişten, yani önceki sezondan birkaç flashback ile neler olduğu hatırlatıldı ve devamı gelecek bölümlere bırakıldı. İkinci sezon ile ilgili söyleyeceğim gerçekten fazla bir şey yok ama şu kesin ki siz de benim gibi Ao no Exorcist’in karakterlerini, kurgusunu ve diğer her şeyini seviyorsanız bu sezondan bolca keyif alacaksınız ve bittiğinde bir boşluk hissedeceksiniz.

İlk sezonun hayat verildiği stüdyo A-1, ikinci sezonu da başka stüdyolara bırakmamış ve gayet de iyi yapmış. Çizimler, renklendirmeler ve animasyonlar bir animenin izlenebilirliğini inanılmaz artırabiliyor veya azaltabiliyor çünkü. (Buradan Berserk 2016’nın yapımında emeği geçen herkesi tekrar anıyoruz.) Neyse ki Ao no Exorcist’i sağlam bir şekilde izleyebiliyoruz. Tabii bunların dışında seiyuu kadrosunu da unutmamak lazım. Jun Fukuyama, Hiroshi Kamiya, Kana Hanazawa gibi yıldız seiyuuların bir araya geldiği bir animenin kötü olması söz konusu bile olamaz.

Ao no Exorcist: Kyoto Fujouou-hen izle. Ao no Exorcist 2. Sezon

Ao no Exorcist animesinin yeni sezonuyla ilgili söyleyebileceğim şeyler bunlar. İçinizde Ao no Exorcist animesinin ilk sezonunu izlemeyenler varsa en kısa zamanda izlemelerini tavsiye ediyorum. Çocukça olmayan ama seinene de fazla yaklaşmayan gayet seviyeli ve çizgisini koruyan bir Shounen serisi Ao no Exorcist. Eğlenceli karakterleri ve güzel kurgusuyla shounen seriler arasında kendisine iyi bir isim yaptığına hiç kuşku yok. İkinci sezonunun da yayımlandığı anime sezonuna damga vuracağına şimdiden eminim.

https://www.youtube.com/watch?v=Tq0Ko_mmuow

Ao no Exorcist: Kyoto Fujouou-hen izle. Ao no Exorcist 2. Sezon

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?