Aldnoah.Zero

Sıcak Sıcak

Aldnoah.Zero

Aldnoah.Zero

Tür: Aksiyon, Mecha, Bilim Kurgu

Yayınlanma Tarihi: 06.07.2014

Bölüm Sayısı: 12

Yönetmen: Aoki Ei

Senaryo: Takayama Katsuhiko

Orijinal Hikaye: Urobuchi Gen

Firma/Stüdyo: A-1 Pictures

Başlıca Seiyuular: Hanae Natsuki (Kaizuka Inaho), Ono Kenshou (Slaine Troyard)

Açılış: heavenly blue – Kalafina

Kapanış: A/Z – Sawano Hiroyuki

Apollo 17’nin Ay yüzeyindeki keşif gezileri sırasında bulunan bir geçit sayesinde insanlık Mars’a giderek orada koloniler kurmuşlardır. Mars”da yaşayan insanlar Vers İmparatorluğu’nu kurarak Aldnoah adında bir teknoloji keşfeder ve Dünya’da kalan insanlara savaş ilan ederler. Bu savaşlar sırasında Ay çok fazla hasar görerek parçalanır. Ay yok olsa da dünyanın çevresinde dönmeye devam eder fakat Ay’ın bu durumu dünyada birçok doğal afetlere yol açar. Ay’ın yok olması olayı “Heavens Fall” olarak adlandırılır ve hikayemiz Heavens Fall’dan 15 yıl sonrasında geçer.

Aldnoah.Zero

Vers Prensesi Asseylum Dünya’da yaşayan insanlara sempati duyan ve tüm insanların barış içinde yaşayabileceği bir ortam yaratmak için Dünya’ya gelir. Vers İmparatorluğunda savaş yanlılarının da işin içinde olduğu bir saldırı sonucu barış görüşmeleri iptal olur ve Dünya ile Mars arasındaki savaş yeniden patlak verir. Tüm bu olaylar sırasında orada bulunan ana karakterimiz Kaizuka Inaho ise askeri eğitim veren bir okulda okuyan liseli bir gençtir. Iroha, şok edici olaylar karşısında dramatik ruh hallerine kapılan ana karakterlerin aksine sakinliğini koruyabilen, soğukkanlı yapısıyla bir mecha serisine farkını koyuyor. İlk bölümde karakter ilişkilerinden çok hikayeye ağırlık verildiği için Iroha, Prenses ve Prensesin hayatını kurtardığı diğer bir ana karakter olan Slaine üçlüsünün ileride nasıl ilişkileri olacağı hakkında pek bir fikir vermiyor.

Aldnoah.Zero

Fate/Zero serilerinin yönetmeni Aoki Ei ve A-1 Pictures stüdyosu imzalı Aldnoah.Zero şahane görsel efektleriyle dikkat çekiyor. Konu işlenişi ne tarzda olacak şimdilik belli değil fakat bu görsellik ile devam ederse mecha sevmeyene bile kendsini izlettirir nitelikte olabilir. İlgiyi çeken sadece görsellikte değil, efektlerle uyumlu olan müzikler de etkileyici izler bırakıyor. İlk bölümde New Orelans’ın yıkımı sahnesinden etkilenmeyen var mı? Peki ya çalan şarkıdan? Şarkı demişken müziklerde Kalafina ve Sawano Hiroyuki imzalı. Shingeki no Kyojin’in popülerliği sayesinde Sawano Hiroyuki’nin müziklerini ismini okumadan bile tanıyabilir hale geldiğimizden bu seriyi izlerkende yer yer SnK mi izliyorum ben hissiyatına kapılabilirsiniz. Tüm bu büyük isimler bir araya geldiğine göre kötü bir yapım beklemek olmaz değil mi?

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?