9. Seiyuu Ödülleri

9. Seiyuu Ödülleri Sahiplerini Buldu

Geçtiğimiz günlerde özel ödülleri kazanan isimlerin açıklandığı 9. Seiyuu Ödülleri nihayet sahiplerini buldu. Bu yılki liste geçen yılkinden oldukça farklı. Bakalım kimlere hangi ödüller layık görülmüş?

En İyi Aktör Ödülü

9. Seiyuu Ödülleri

Bu yıl En İyi Aktör Ödülü’ne çoğu izleyicinin beğeniyle takip ettiği; son dönemde Kuroshitsuji: Book of Circus’dan Sebastian Michaelis, Barakamon’dan Seishuu Handa ve Durarara!! x2 Shou’dan Shizuo Heiwajima gibi eski ve yeni rolleriyle seyirci ile buluşan ünlü seiyuu Daisuke Ono layık görüldü.

 

En İyi Aktris Ödülü

9. Seiyuu Ödülleri

En İyi Aktris Ödülü’nü ise oyuncu ve şarkıcı bir isim olan Sayaka Kanda (TRUSTRICK’in solisti) aldı. Açıkçası bu durum anime camiasını oldukça şaşırttı. Anime serilerinde çok duymadığımız bir isim olan Sayaka son dönemde Frozen (Kış Masalı) filminden Anna karakterini seslendirdi. Yorumlara baktığımızda birçok kişi ”seiyuu dünyasına” oldukça yabancı bir isimin böylesine önemli bir ödüle nasıl layık görüldüğünü anlayabilmiş değil.

 

En İyi Yardımcı Aktör Ödülü

9. Seiyuu Ödülleri

Katsuyuki Konishi                                                                   Toshiyuki Morikawa

En İyi Yardımcı Aktör Ödülü’nü son dönemde Tokyo Ghoul’dan Koutarou Amon’u seslendiren, Bleach’in 9. Takım’ımının sessiz ve mülayim teğmeni Hisagi Shuuhei ve Fairy Tail’in yıldırım adamı Laxus Dreyar rolleriyle bilinen Katsuyuki Konishi ve Naruto serisinin efsane hokagesi Minato Namikaze’yi seslendiren Toshiyuki Morikawa paylaştı.

 

En İyi Yardımcı Aktris Ödülü

9. Seiyuu Ödülleri

Miyuki Sawashiro                                                                             Kana Hanazawa

En İyi Yardımcı Aktris Ödülü’ne bakacak olursak yine karşımıza iki isim çıkıyor: Yılın en beğenilen animelerinden Gekkan Shoujo Nozaki-kun serisinde melek yüzlü şeytan Yuzuki Seo’yu seslendiren bunun dışında çoğumuzun Durarara!! ile tanıdığı eşsiz karakter Celty Sturluson’ı seslendiren Miyuki Sawashiro ve çocuksu sesiyle her dönem farklı bir karakterle karşımıza çıkan güzel seiyuu Kana Hanazawa layık görüldü.

 

En İyi Çıkış Yapan Aktör Ödülü

9. Seiyuu Ödülleri

Ryota Osaka                                           Soma Saito                                                Natsuki Hanae

Son beş yıl içinde En İyi Çıkış Yapan Aktör Ödülü’nü Ryota Osaka (Blood Lad – Staz Charlie Blood, Diamond no Ace – Eijun Sawamura, Hataraku Maou-sama! – Sadao Maou), genç yeteneklerden Soma Saito (Haikyuu!! – Tadashi Yamaguchi, Zankyou no Terror – Twelve) ve Natsuki Hanae (Aldnoah.Zero – Inaho Kaizuka, Tokyo Ghoul – Ken Kaneki) aldı.

 

En İyi Çıkış Yapan Aktris Ödülü

9. Seiyuu Ödülleri

Aya Suzaki                                                           Sora Amamiya                                                  Reina Ueda

Yine son beş yıl içinde En İyi Çıkış Yapan Aktris Ödülü’ne layık görülen isimler ise Aya Suzaki (Ansatsu Kyoushitsu – Kaede Kayano, Kill la Kill – Mako Mankanshoku, Tamako Market – Tamako Kitashirakawa) ile yine genç yeteneklerden Sora Amamiya (Aldnoah.Zero – Asseylum Vers Allusia, Isshuukan Friends. – Kaori Fujimiya, Tokyo Ghoul – Touka Kirishima) ve Reina Ueda (Hanayamata – Naru Sekiya, Tesagure! Bukatsumono – Mobuko Sonota) oldu.

 

Yılın Seiyuu Şahsı Ödülü

9. Seiyuu Ödülleri

Öte yandan Yılın Seiyuu Şahsı Ödülü’ne seiyuu camiasında birinin adı söylendi mi diğerinin adı da mutlaka anılan, çok yakın iki dost olan Kamiya Hiroshi ve Daisuke Ono ikilisi paylaştı. Ayrıca Kamiya Hiroshi geçen yıl olduğu gibi bu yıl da En Fazla Oy Alan Ödülü’nü kapmayı başardı.

Ödüller ise bugün JOQR Media Plus Hall’da gerçekleştirilecek törenle sahiplerine kavuşacak.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?