Youkai Apartment no Yuuga na Nichijou

Sıcak Sıcak 

    Youkai Apartment no Yuuga na Nichijou

 

Youkai Apartment no Yuuga na Nichijou İzle

İsim: Youkai Apato no Yuuga na Nichijou, 妖怪アパートの幽雅な日常

Tür: Slice of life, Gizem, Doğaüstü Güçler

Yayımlanma Tarihi: 03.07.2017

Bölüm Sayısı: Bilinmiyor.

Kaynak: Görsel Roman

Mangaka: Kouzuki Hinowa

Yönetmen: Hashimoto Mitsuo

Firma/Stüdyo: Shin-Ei Animation

Başlıca Seiyuular: Nakamura Yuuichi (Hase), Abe Atsushi(Inaba), Ishida Akira( Isshiki)

Açılış: “Good Night Mare” by Rozareena (ロザリーナ)

Kapanış: Nichijoushiki Broken down (日常識 Broken down)” by Atsushi Abe, Yuuichi Nakamura

Yeni bir youkai animesi geldiği için çok mutluyum, eğer siz de özellikle youkai animelerinden hoşlanıyorsanız bu animeye bir şans vermelisiniz. Natsume Yuujinchou, Mushishi, Nurarihyon, Inuyasha, Hotarubi no Morie gibi animeleri çok seven insanlar olarak sanırım hepimiz youkailerle birlikte yaşamayı hayal etmiş, merak etmiş ve deneyimlemek istemişizdir. Tabi şu an için mümkün durmayan bu seçeneği yaşayabileceğimiz tek yer olarak bize animeler kalıyor.

Youkai Apartment no Yuuga na Nichijou İzle

Youkai Animelerini İzlerken Biz

 

24 dakikalık bölümlerden oluşacak olan bu seri, ilk bölümünde tüm karakterlere ve tüm konuya değinmese de ve bize gizemli yanlarını bıraksa da ana konuyu oldukça güzel verdiğini düşünüyorum. Açılış ve kapanış şarkılarını beğendim ki normalde pek umursamam. Şuana kadar sadece tek bir animenin tüm açılış ve kapanışını izledim, o da Natsume Yuujinchou oldu. Bu arada, ilk bölümde göremediğimiz ama açılış/kapanışlarda geçen çok sayıda gizemli karakterimiz de mevcut. Bazıları oldukça göze hitap eden türden, belki de insansı youkailerdir. (Umarım ^_^ )

Youkai Apartment no Yuuga na Nichijou İzle

Animenin Karakterleri

 

Animenin konusuna gelirsek; az çok anladığınız üzere youkailerle birlikte yaşayan bir karakterimiz olacak. Bu ana karakterimizin adı Inaba Yuushi. Anime, Inaba’nın ortaokuldan mezun olduğu gün ile başlıyor. Çok yakın arkadaşı olduğunu tahmin ettiğimiz Hase Mizuki ile mezuniyet sonrası kavgalarını (dostluğu pekiştirme amaçlı) ettikten sonra yaptıkları konuşmada Inaba’nın yatılı bir lise kazandığını, Hase’nin ise prestijli bir lise kazandığını öğreniyoruz. Durumdan oldukça memnun olan Inaba’nın yatılı lise aşkının nedenini ise ilerleyen sahnelerde öğreniyoruz. Talihsiz bir olay ile lisesinin yurdu yanınca, Inaba kendine kalacak bir yer aramaya başlıyor ve tam bu noktada esrarengiz bir şekilde karşısına çıkan emlakçıyla bir oda için anlaşıyorlar. Tahmin ettiğiniz gibi bu yeni kalacağı yer emlakçının da deyişiyle “hayaletli” evimiz Kotobuki-so.
Youkai Apartment no Yuuga na Nichijou İzle

 

Oldukça gösterişli ve şık ama karanlık görünüşlü bir ev. Buradan sonra anime diğer yan karakterlerin tanıtılması ve karakterimizin evin gizemlerini çözmesiyle geçiyor. Bunlardan biri, karakterimizin favori yazarı Isshiki Reime. Kim hem youkailerle dolu bir evde, hem de en sevdiği yazarla aynı evde yaşamak istemez ki? (Bu anime resmen benim hayallerimi gerçeğe  dökmüş.) Bu duruma bir hayli sevinen ve Isshiki-sensei’i oldukça tatlı bulan ana karakterimizle ben bu noktada fikir ayrılığına düşüyoruz. Henüz ne olduğunu bu bölümden tam çözemesek de Isshiki Reime ile ilgili tuhaf bir durum olduğunu düşünüyorum. Bana biraz ürkütücü bile geldiğini söyleyebilirim o tavşan ağız çizimine rağmen!

Youkai Apartment no Yuuga na Nichijou İzle

Youkai Apartment no Yuuga na Nichijou İzle

 

Animenin çizimleri bana oldukça standart geldi, herhangi bir artısını veya eksisini göremedim. Böyle çizimleri seviyorum. Çok farklı olduğunda anime izliyormuşum hissiyatını alamıyorum çünkü. Ayrıca, ben animelerdeki hislerin arka planla aktarılması olayını da çok seviyorum ve bu bölümde 1-2 kere bunu da görmüş olduk. Seiyuulardan yana bir şikayetim yok. Karakterlere sesleri çok güzel oturmuş. Özellikle Isshiki Reime’nin sesini çizimine çok uygun buldum.

Tachibana Genjuurou adıyla da çalışan yönetmenimiz Hashimoto Mitsuo, daha önce Dragon Ball ve ününü borçlu olduğu Dr. Slump gibi yapımların da yönetmenliğini üstlenmiş. Son yıllarda da çoğunlukla bağımsız anime filmlerinde görev almış. Yönetmen ile birlikte animenin yapımını üstlenen stüdyo Shin-Ei Animasyon birleşince ortaya bol kahkahalı bir doğaüstü güçler animesi çıkacağa benziyor. Tonari no Seki-kun, geçen sezonlardan Amaama To Inazuma, Doraemon filmleri ve Warau Salesman gibi seriler de bu stüdyodan çıkmışlar. (Ehh, hadi hayırlısı.)

Youkai Apartment no Yuuga na Nichijou İzle

 

Ben, youkailerle ilgili her seriyi elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum ve bu da izleyeceklerim arasına girdi. Youkailerle kurulan bağlar, insanlarla kurulanlardan gerçekçi ve samimi geliyor. Umarım bu anime beni ilerleyen bölümlerde pişman etmez ama nedense edeceğini de zannetmiyorum. Hepinize öneriyorum. Sizin ilk bölümle ilgili fikirleriniz neler acaba? ^_^

https://www.youtube.com/watch?v=z7LLN_qp_7c

Youkai Apartment no Yuuga na Nichijou İzle

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?