Venedik Seyahat Kitabı Olarak Mangaya Taşınıyor

Dünyanın En Romantik Şehri Kabul Edilen Venedik Seyahat Kitabı Olarak Mangaya Taşınıyor

Fanfare ve Ponent Mon, Jiro Taniguchi’nin “Venedik” adlı seyahat kitabının mangasının çıkacağını duyurdu. Fanfare ve Ponent Mon, ağustos ayında Diamond Comic Distribütörleri aracılığıyla çizgi roman mağazalarında Venedik’i piyasaya sürecek ve hemen sonra kitabı diğer yayınlar aracılığıyla okuyucuya sunacak. Romantik şehir Venedik’in olağanüstü güzellikteki çizimlerini Taniguchi sayesinde göreceğiz. Animeler ya da mangalarda sadece Japonya’ya özgü şeyler (Japon kültürü, Japon mutfağı gibi) olmadığını bilmeyenlere göstermek adına güzel bir hareket. Avrupa’nın gondollarıyla ünlü muhteşem ötesi güzellikteki şehrini artık mangalarda da görebileceğiz.

Kitap şöyle anlatılıyor:

Louis Vuitton, yeni yüzyılda lüks seyahat kitapları dizisi üretmeye karar verdiğinde, yalnızca dünyanın dört bir yanından gelen komik sanatçıları davet etti ve bu vizyonu hayata geçirmek için sanatçıları alışılmadık ortamlara yerleştirdi. Dünyanın en çok ziyaret edilen ve en romantik şehirlerinden biri olan Venedik için Jiro Taniguchi seçildi.

Taniguchi, geniş açık alanların, dar kanalların ve “La Serenissima”nın (Venedik Cumhuriyeti’nin) kalabalık meydanlarının etrafında bir hikaye çiziyor. Annesinin 78 yaşında ölümü üzerine yazar, eski fotoğrafların ve elle çizilmiş Venedik kartpostallarının bulunduğu güzel bir kutu keşfediyor. San Marco meydanı özellikle onun dikkatini çekiyor. 1930’lu yıllarda gibi giyinen Japon bir çiftin kasabada kocaman güvercinleri beslediğini görüyor. Onların kim olduğunu ve annesiyle bir ilgisinin olup olmadığını merak ediyor. Kutunun içinde bulunan resimlerdeki yerleri ve olayları izlemek ve eski genç çiftin fotoğrafının kimliğini keşfetmek için Venedik’e gidiyor.

Louis Vuitton, 2014 yılında kitabı tanıtmak için bu videoyu yayınlamıştı.

 

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?
İlgili İçerikler