Uluslararası Manga Yarışmasının Kazananını Tite Kubo Seçecek

Monako’daki MAGIC Uluslararası Manga Yarışması’nda Shonen Jump’ın Yeni Mangakasını Tite Kubo Seçecek

Zorluğu bilinse de mangaka olma hayalini kuran, mangaya gönül veren dünyanın birçok yerinde insanlar bulunuyor. Monako’daki MAGIC Uluslararası Manga Yarışması bu hayale sahip kişilerin hayallerini gerçekleştirmelerine fırsat sunuyor. Bu yıl bu yarışmayı kazanacak kişinin, mangaka olarak hayallerine kavuşmasını sağlayacak olan kişilerden biri ise finalde Bleach’in mangakası Tite Kubo olacak.

Uluslararası Manga Yarışması Tite Kubo

Sağlık sorunları nedeniyle serisini zorlanarak bitirebildiğini söyleyen Tite Kubo, Shonen Jump’tan kolay kolay kopacak gibi görünmüyor. Yarışmanın finaline kalan 5 aday arasından mangaka Tite Kubo ile birlikte Shonen Jump’ın baş editörü ve Shonen Jump+’ın sorumlu yöneticisi yetenekleri değerlendirip mangaka olacak kişiyi seçecekler. Seçilen kişinin mangası doğrudan Shonen Jump+’ta yayımlanmaya başlayacak. 1 aylık Japonya seyahati kazanacak. Kubo-sensei ve Shueisha yetkilileri ile görüşecek mangaka ile anlaşılması halinde sözleşme yapılacak ve bu kişi mangaka olarak  Japonya’da kalma ihtimaline sahip olacak.

MAGIC (Monaco Anime Game International Conferences) mangaka yarışması için başvuru yapmak isteyenler mangacontest@magic-ip.com adresinden başvuru yapabilecekler. Önemli tarihler:

Başvuru ve kayıt tarihi: 1 Ekim 2017’ye kadar

Mangayı teslim etme tarihi: 15 Ekim 2017’ye kadar (31-45 sayfalık manga)

Elemeyi geçenlerin açıklanması: 7 Kasım 2017

Seçilen 10 serinin Japoncaya çevrilmesi ve değerlendirilmesi: 10 Aralık 2017

5 finalistin belirlenmesi: 16 Ocak 2018

Finalde kazananın belirlenip duyurulması: 24 Şubat 2018

Daha fazlası ve bundan sonraki gelişmelerden haberdar olmak için magic-ip.com/en adresini takip edebilirsiniz.

İmkan varsa neden şansınızı denemeyesiniz? İlgilenebilecek ve ciddi olarak mangaka olma hayalleri kuran kişilerle biz paylaşalım da…

Bu makaleyi sevdiniz mi?