Tokyo Ghoul: Pinto

Anime Tanıtım

Tokyo Ghoul: Pinto

Tokyo Ghoul Ova Pinto

Tür: Aksiyon, Drama, Korku, Psikolojik, Seinen, Doğaüstü

Yayımlanma Tarihi: 25 Aralık 2015

Bölüm Sayısı: 1

Yönetmen: Tadahito Matsuyabashi

Senaryo: Sonichi Shimada

Müzik: Yutaka Yamada

Tokyo Ghoul Pinto Ova

Tokyo Ghoul hayranları merakla üçüncü sezonu beklerken serinin yapım şirketi Studio Pierrot arayı sıcak tutmak için elinden geleni yapıyor.

Hikayesini Shin Towada’nın yazdığı, illüstrasyonlarını ise Tokyo Ghoul’un yaratıcısı Sui Ishida’nın üstlendiği light novel Tokyo Ghoul: Hibi’nin üçüncü bölümü olan “Photography” Tokyo Ghoul: Pinto adıyla bir OVA bölümü haline getirildi.

Genel olarak Tokyo Ghoul evrenini, Ghoullar’ın ve insanların gündelik yaşamını anlatan Tokyo Ghoul: Hibi’nin üçüncü bölümü bize serinin en sevilen karakterlerinden Shuu Tsukiyama’nın lise çağından bir kesit sunuyor.

Tokyo Ghoul Pinto

Light noveldan neredeyse birebir uyarlanan ve yayımlanır yayımlanmaz olumlu eleştiriler alan Tokyo Ghoul: Pinto bizi Tokyo Ghoul evreninde daha önce tanımadığımız karakterlerle karşılaştırıyor. Hikayesi ise kısaca şöyle:

Shuu Tsukiyama lise çağında, yakışıklı, etrafındaki tüm kızların ilgisini çeken bir gençtir. Kendisi tam uzun süredir peşinde koştuğu bir avı yemek üzereyken Chie Hori adında, Tsukiyama ile aynı liseye giden, çevresi tarafından “garip” olarak adlandırılan ufak tefek bir kız tarafından fotoğraflanır. Bir yandan yakalandığı için sinirlenen bir yandan da Hori’nin çektiği pozlarına hayran kalan Tsukiyama Hori’yi oracıkta öldürmektense onu kendi yararına kullanmaya karar verir.

Hikaye Tsukiyama-Hori çevresinde ilerlerken biz de bir yanan Tsukiyama’nın son derece zengin ve köklü bir aileye sahip olduğunu öğreniriz. “Bu bilgi ne işime yarayacak?” diye soranlar olabilir, o nedenle açıklamak gerek; Pinto, Tokyo Ghoul manga serisinin devamı olan Tokyo Ghoul:re’ye arka plan hazırlama maiyetinde olduğundan, animenin ne zaman çıkacağı henüz bilinmeyen üçüncü sezonunun çok daha iyi anlaşılması için Tsukiyama ve ailesinin geçmişini bilmek tüm Tokyo Ghoul severlerin yararına olacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=HBMkGwIF_LU

Hızlıca Paylaş!