The Lord of the Rings The War of the Rohirrim Duyuruldu

The Lord of the Rings The War of the Rohirrim Anime Filmi Geliyor

The Lord of the Rings The War of the Rohirrim izle anime

Warner Bros. Animation ve New Line Cinema, J.R.R. Tolkien’e ait efsane seri The Lord of the Rings için Kenji Kamiyama’nın (Ghost in the Shell: Stand Alone Complex, Blade Runner: Black Lotus, Eden of the East) yönetmenliğini yapacağı The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim isimli bir anime filminin çekileceğini açıkladı.

Yapımı New Line Cinema ve Warner Bros. Animation’a ait olan film Sola Entertainment animasyon stüdyosunda hazırlanacak. Orijinal bir anime filmi olarak tarif edilen yapım adından da anlaşılacağı üzere Orta Dünya sahnesine yön veren efsanevi bir savaşı konu edinecek. Miğfer Dibi kalesinin ardındaki anlatılmamış hikayenin keşfedileceği filmde Orta Dünya’nın en efsanevi figürlerinden biri olan Rohan’ın güçlü Kralı Helm Hammerhand’in hayatı ve kana bulanmış zamanları anlatılacak.

The Lord of the Rings The War of the Rohirrim izle anime

Çalışma: M-azuma (Deviantart)

Filmin yapımcılığını Joseph Chou (Blade Runner: Black Lotus), senaryosunu ise Jeffrey Addiss ve Will Matthews (The Dark Crystal: Age of Resistance) üstleniyor. The Lord of the Rings ve The Hobbit film üçlemelerinde senaryo ekibinin bir parçası olan Oscar ödüllü Philippa Boyens ise filmde danışman olarak görev yapacak.

Filmin çıkış tarihi, seslendirme kadrosu, vs. gibi detaylar ise henüz belli değil. Anime filminin yanı sıra kısa zaman önce duyurusu yapılan ve çekimleri başlayan Amazon’un Orta Dünya’nın İkinci Çağı’nda geçecek olan yüksek bütçeli The Lord of the Rings dizisi sonrası böyle bir haber serinin hayranlarını sevindirdi diyebiliriz. Öte yandan filmde CGI teknolojisinin kullanılıp kullanılmayacağı ise ayrı bir merak konusu. Zira bu pek çok anime izleyicisi tarafından hoş karşılanmayan bir durum.

Peki sizin düşünceleriniz neler? Orta Dünya’yı anime olarak izlemek sizce nasıl olacak?

The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim ile ilgili görüşlerinizi yorum kısmında bizimle paylaşın!

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?