Sword Art Online 3. Sezon Duyuruldu

Sword Art Online 3. Sezon Light Novel Serisinden

Alicization Arc’ı Konu Alacak

Sword Art Online 3. Sezon ile ilgili ilk haberler Sword Art Online: Ordinal Scale anime filminin ardından SAO’nun geri döneceği bilgisiyle birlikte çıkmıştı. Ancak Sword Art Online 3. Sezon için resmi duyuru henüz yapılmamıştı.

Sword Art Online 3. Sezon izle

Sword Art Online Alicization Arc Görseli

Kawahara Reki‘nin aynı isimli light novel serisinden animeye uyarlanan Sword Art Online için seveninin de nefret edeninin de bol olduğu bir seri desek kimse yadırgamaz herhalde. Ancak  bu noktada “Reklamın iyisi kötüsü olmaz.” ifadesini bir kes daha hatırlatmak isteriz. Öyle ki yeni bir anime ortaya koymanın ekonomik anlamda büyük bir meydan okumaya dönüştüğü günümüz sektöründe, daha bu sene Sword Art Online Movie: Ordinal Scale ile animeseverlerin karşısına çıkan Sword Art Online için Dengeki Bunko Aki no Saiten 2017 (Dengeki Bunko Sonbahar Festivali 2017) kapsamında gerçekleşen panelde Sword Art Online 3. Sezon duyurusu yapıldı bile.

Aslında Sword Art Online Movie: Ordinal Scale sonunda “SAO geri dönecek.” mesajı verilmişti.  İlk defa filmin ön gösterimine katılan hayranlar tarafından paylaşılan bu mesajın, filmin vizyona girmesiyle gerçek olduğu ortaya çıksa da bunu takiben resmi bir duyurunun gelmemesi, “Acaba 3. sezon mu?” sorusunu havada bırakmıştı. Etkinlik kapsamında yapılan bu açıklama ise geri dönüşün TV serisi formatında olduğunu ve Ordinal Scale gibi orijinal bir hikayeden ziyade ana hikayeyi takip edeceğini kesinleştirmiş oldu. Böylece Sword Art Online 3. Sezon kesinlik kazandı.

Sword Art Online 3. Sezon izle SAO 3. Sezon izle licization Arc

İzleyicilerin, Sword Art Online, ALfheim Online, Gun Gale Online ve Ordinal Scale oyunları ardından sanal gerçekliğe farklı bir yönde yaklaşma imkanı bulacağı, hikayedeki 4. ana arc olan Alicization Arc‘ı konu edinecek yeni sezon için serinin eski seiyuuları bir kez daha bir araya gelirken Alice karakteri için Kayano Ai, Eugeo karakteri için ise Shimazaki Nobunaga kadroya katıldı.

Alicizatio Arc’ta Kirito, Sword Art Online vakasından beri işbirliğinde olduğu sanal gerçeklik suçları biriminin bir üyesi olan Kikuoka Seijirou’dan Rath isimli özel bir girişimcilik şirketi adına iş teklifi alır. İş tekifi kapsamında Kirito’dan beklenen, geçmişte çıkmış diğer tüm FullDive cihazlarından farklı prensiplerle çalışan Soul Translator isimli deneysel bir 4. jenerasyon FullDive cihazını test etmesidir. Oldukça basit görünen bu iş için Kirito hafta sonlarını Soul Translator ile FullDive’da geçirecektir ve geçirdiği süre zarfındaki hatıraları güvenlik önlemi adı altında bloke edilecektir. Ancak zaman geçtikçe bu iş tanımının Kirito’nun bildiğinden çok farklı amaçları olduğu ortaya çıkacaktır.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?
İlgili İçerikler