Sore Demo Ayumu wa Yosetekuru Mangası Anime Oluyor

Sevilen Seri Sore Demo Ayumu wa Yosetekuru Mangası Anime Oluyor

Sore Demo Ayumu wa Yosetekuru Mangası Anime Oluyor

Karakai Jouzu no Takagi-san isimli manga serisi ile adından çokça söz ettiren mangaka Sōichirō Yamamoto’nun sevilen bir diğer serisi Sore Demo Ayumu wa Yosetekuru da animeye uyarlanıyor. TV serisi şeklinde yayımlanacak olan seri 2022 yılında izleyici ile buluşacak. Animenin duyurusu için kısa bir tanıtım videosu da paylaşıldı.

Serinin kısaca konusundan bahsedecek olursak:

Lise birinci sınıf öğrencisi Ayumu Tanaka bir hevesle kendo kulübünden ayrılıp resmiyeti olmayan shogi kulübüne katılır. Kulüp başkanı ve shogi ustası olan Urushi Yaotome ise yeni bir üyeye sahip olmanın sevincinden havalara uçmuştur. Ayumu’nun bir üst sınıfı olan Urushi ayrıca Ayumu için bir shogi danışmanı ve de ona örnek bir öğrenci olmaya çalışmaktadır. Fakat kendini sürekli utançtan kızarırken bulur. Çünkü oldukça soğuk bir yüze sahip ve oldukça dürüst olan Ayumu, Urushi’ye ”tatlı” olduğunu söylemekte hiçbir sakınca görmüyor.

Aslında Ayumu Urushi’den hoşlansa da bunu itiraf etmekten kaçınmaktadır. Ancak Urushi’yi bir shogi oyununda yenerse aşkını itiraf edeceğine dair kendine söz verir. Fakat Ayumu Urushi’yi shogide yenmekten çok uzaktır.

Mangaka Yamamoto, kendi Twitter adresinden de anime haberini duyurdu ve herkese teşekkürlerini iletti.

”Sore Demo Ayumu wa Yosetekuru’yu animeleştirmeye karar verdik. Çok teşekkürler”

Gündelik hayatın da yer aldığı seri mangakanın bir diğer serisi olan Karakai Jouzu no Takagi-san ile benzer bir manga olduğunu söyleyebiliriz. Sizin seri hakkındaki düşünceleriniz neler? Mangayı okuyorsanız yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?