Solo Leveling’e Benzeyen 10 Manhwa ve Webtoon

Solo Leveling’e Benzeyen Manhwa ve Webtoon Eserler

Eminim hepiniz daha önce webtoon, manhwa veya manhua okumuşsunuzdur veya duymuşsunuzdur. Bilmeyenler için, manhwa Kore’de yayınlanan mangalara verilen isimdir. Manhua ise Çin’de yayınlanan mangalara verilen genel isimdir. Webtoon ise Kore’de popüler olan telefondan veya bilgisayardan manhwa okuyabilceğiniz platformun adıdır. Başka platformlarda bulunmaktadır fakat webtoon en popüler olanı, aynı zamanda webtoon platformu üzerinden çizim yeteneği olan herkes kendi çizgi romanını da yayınlayabilirler. Çok özgür bir platform olmak ile birlikte Solo Leveling gibi çok ünlü manhwaların ev sahipliğini yapmaktadır. Eğer daha önce hiç manhwa okumadıysanız, sevdiğiniz bir türdeki bir tanesini denemenizi tavsiye ederiz.

1.The Live

Bölüm Sayısı: 29

Durumu: Devam Etmekte

2020 yılının başında çıkmasında rağmen çabucak popüler bu manhwa, Solo Leveling’teki gibi aşırı havalı bir ana karaktere sahip olmak ile birlikte hikayenin ilerleyişi ve karakter gelişimi bakımından diğer manhwalardan kendini ayırmaktadır. Konusundan biraz bahsedecek olursak; korkunç bir kazada karısını ve kızını kaybettikten sonra, Yun-Jae kendisini hep aynı şeyleri yaptığı sıkıcı bir rutin hayatın içinde bulur. Karısının ve kızının ölüm yıl dönümünde, onları hayata tekrar döndürebileceğini öğreniyor. Geri dönmeleri için paralel dünyadaki görevleri birincilik ile tamamlaması gerekmektedir. Bu maceralı paralel dünyada, “En büyük dileğini gerçeğe dönüştürebilecek mi?

2.The Beginnig After The End

Bölüm Sayısı: 63

Durumu: Devam Etmekte

İlk olarak roman olarak yayınlanan The Beginning After The End, 2020 yılında manhwaya çevrildi. Çevrilmesi ile her geçen gün daha da popüler olan bu manhwa, her bölüm geçtikçe daha heyecanlı ve sürükleyici olmak ile birlikte Solo Leveling’teki gibi overpowered ana karakter ile ilgi çekmektedir. Gray, dövüş yeteneği ile yönetilen bir dünyada rakipsiz bir güç, servet ve prestije sahiptir. Bununla birlikte, yalnızlık, büyük güce sahip olanların çok gerisinde kalır. Güçlü bir kralın göz alıcı dışının altında, amaç ve iradeden yoksun insan kabuğunu gizler. Büyü ve canavarlarla dolu yeni bir dünyaya reenkarne edilen kral, hayatını yeniden yaşamak için ikinci bir şansa sahip. Ancak geçmişindeki hataları düzeltmek onun tek zorluğu olmayacak. Yeni dünyanın barışı ve refahının altında, çalıştığı her şeyi yok etmek, tekrar rolünü ve nedenini sorgulamak için yetersiz bir tehdittir. Eğer aksiyon macera seviyorsanız mutlaka öneririz.

3.Ranker Who Lives A Second Time

Bölüm Sayısı: 65

Durumu: Devam Etmekte

En başta roman olan bu sürükleyici hikaye daha sonradan manhwa’ya çevrilmesi ile populerite kazanmıştır. Gizemli ve karanlık konusu ile öne çıkmakta. Konusundan biraz bahsedecek olursak, Yeon-woo, iki kardeşin büyüğüdür ve küçük kardeşi yıllar önce bir anda ortadan kaybolur. 5 yıl sonra kayıp kardeşinden bir paket gelir ve içinden eski bir cep saati çıkar. Bu saati incelerken, kardeşinin hala hayatta olabileceği olasılığını ortaya koyan gizli bir günlükle karşılaşır. Günlükte kardeşinin başka bir dünyada olduğunu ve orda yaşadığı acıları okur. Küçük kardeşini kurtarmak için kendisi de kardeşinin olduğu paralel dünyaya gider ve maceraları başlar. Eğer macera dolu, aksiyonlu, duygu dolu ve iyi hikayesi olan bir manhwa okumak istiyorsanız, bu manhwa size göre.

4.A Returner’s Magic Should Be Special

Bölüm Sayıs: 108

Durumu: Devam Etmekte

Daha önce roman olan bu güzel hikayenin manhwaya çevrilmesi ile birlikte Solo Leveling’e benzemesi ile ün kazandı. İkisinde overpowered ana karakterlerinin olması aynı zamanda ana karakterlerin havalı ve zeki olması tüm okuyucuların dikkatini çekti. Ana karaterimiz olan Desir, insanlığın karşılaştığı en kötü olan şey olarak tanımlana gölge labilerentini tamamlamaya çalışır fakat dört kez başarısız olur ve sonucunda hayatını kaybeder. Zamanda geriye gider ve bu sefer daha önce yaptığı hataları tekrarlamadan labirenti tamamlamaya çalışır. Bu macerasında ise zamanla ona yardım edebilecek insanlar ile tanışır.

5.Bug Player

Bölüm Sayısı: 20

Durumu: Devam Etmekte

Solo Leveling’e bu listedeki diğer manhwalar kadar benzemese de yine aynı tatta bir manhwadır. Ana karakterin aşırı zeki ve overpower olması, manhwaya Death Note ve Solo Leveling karışımı bir tat vermektedir. Biraz konusundan bahsetçek olursak, ana karakterimiz paradiso adlı bilgisayar oyununu çok iyi oynamaktadır her türlü cheatcode, gizli görev vb. özelliklerini bilmektedir. Yine bir gün oyunu oynarken aniden hayatını kaybeder ve oyunun içine reenkarne olur. Reenkarne olduğu karakter ise hemen öleceğini bildiği basit bir yan karakterdir. Hayatta kalmak için elinden geleni yapmaya başlar. Bu sayede bir çok maceraya atılmaya başlar. Bu sürükleyici manhwayı herkese öneririz.

6.The Second Coming Of Gluttony

Bölüm Sayısı: 46

Durumu: Devam Etmekte

Kahraman Seol Jihu çöp olarak başlar. Hayatını ve geleceğini kendi elleriyle yok eden zayıf iradeli, çabucak bağıran, sorunlarını yumruk ile çözmeye çalışan bir kumarbaz. İyileştirme arzusu, geçmişte yaptığı hataları düzelme isteği ile ölmeye karar verir fakat onu bu karardan döndüren mucizevi bir teklif ile karşılaşır. Bu teklifi kabul etmesi ile birlikte yeni bir dünya ya girer ve bu dünyada çok az kolay veya kısa yol vardır. Çok zorlu bir yol onu beklemektedir. Çöpten kahramanlığa giden bu zorlu yolda Seol Jihu’nun karakter olarak gelişimini görmek bile bu manhwayı okumak için güzel bir neden. Solo Leveling’e bir çok açıdan benzeyen bu manhwayı herkese öneririz.

7.My Status As An Asssassin Obviously Exceeds The Braves’s

Bölüm Saysı: 17

Durumu: Devam Etmekte

Bu listede bulunan tek mangadır. Konusu bu listedeki diğer manhwalara benzemesine rağmen manga olarak görmek yine de değişik ve güzel bir deneyim. Her bölümde hikaye daha da tahmin edilemez olup kendini bu kategorideki diğer manhwalardan ayırmaktadır. Ana karakterimiz olan Akira ve tüm sınıf arkadaşları bir portal aracılığı ile kendilerini başka bir dünyada bulurlar. Bu dünyanın kralı herkese bir görev ve beceri verir. Şeytanları ve diğer düşmanları püskürtmek için sadece bir kişi kahraman olacaktır. Fakat Akira suikastçı olup, kahramandan çok daha yüksek seviyede becerilere sahiptir. Bu The Rise Of The Shield Hero ve Solo Leveling karışımı olan mangayı aksiyon ve macera seven herkese öneririz.

8.Versatile Mage

Bölüm Sayısı :460

Durumu: Devam Etmekte

2015 Yılında ilk bölümü çıkan bu manhua, çok popüler olması ile birlikte 2016 yılında animesi çıkması ile hem anime hem de manga sevenlerin ilgisini çekmiştir. Animesi dört sezon olmakla birlikte, her bir sezonu 12 bölümden oluşmakta. Dördüncü sezonu bu bahar sezonu çıktı. Anime’side manhua’sıda güzel fakat manhuasını okumanızı daha çok tavsiye ederiz. Ana karakterimiz Mo Fan, tanınmış bir büyü okuluna kabul edilir. Ancak yoksulluğu ve büyülü yeteneklerinin yokluğu hakkında söylentiler yayılır.  Yine de Mo Fan sadece güçlü ateş elementini değil, aynı zamanda nadir bulunan şimşek elemanını da kontrol eder! Şimdi çift yeteneklerle donatılmış olan bu çok yönlü büyücü ne gibi tehlikeli karşılaşmalara sahip olacak?

9.Tomb Raider King

Bölüm Sayısı: 72

Durumu: Devam Etmekte

Tüm dünyada normal bir gün iken, dünyanın dört bir yanında Tanrı’nın Mezarı denilen piramit yapılar görünmeye başladı. Bu mezarlardaki dini inançlardan dolayı, mezarların içerisinde bulunan kişiye özel güçler veren efsanevi antik yapıtlar bulunmakta. Bu yapıtları toplayan bir grup maceracı insanlara “Tomb Raider” denilmekte. Ana karakterimiz, Tomb Raider olarak bir göreve çıkar ve görevde hayatını kaybeder. On yıl önceki haline reenkarne olur. Böylece bütün efsanevi antik yapıtların nerde olduğu ve güçleri hakkındaki bilgilere daha Tanrı mezarları dünya üzerinde belirmeden önce sahip olur. Şimdi “Tomb Raider”lar arasındaki antik yapıt toplama yarışında acaba kazanabilecek mi?

10.The Gamer

Bölüm Sayısı: 332

Durmu: Devam Etmekte

The Gamer Kore’de geçer. Bu dünyada birçok insan doğaüstü yeteneklere sahip ve bu da asırlardır böyle devam eden bir durumdur. Tüm bu süper güçlere sahip kişiler Abyss olarak bilinen dünya çapında bilinen bir kuruluşa aittir. Hikaye, çevrimiçi rol yapma video oyunlarını seven lise öğrencisi Jihan’ın karakterine odaklanıyor. Bir gün, bir video oyunu karakterine benzeyen güçlerle uyanır. Büyü yapmayı öğrenebilir, başkalarının seviyesini görebilir, kitapların içindeki bilgileri sadece dokunarak öğrenebilir ve buna benzer bir sürü havalı güçleri olur. Ayrıca video oyunlarıyla ilgili başka güçlere de sahiptir. Yetkilerini kazandıktan sonra artık Abyss’in acımasız dünyasına gidip hayatta kalmaya çalışmalıdır. Bu listedeki diğer manhwalara göre daha hafif bir seridir. Bazı ciddi anlar olsa da, ana karakterimiz hiçbir zaman gerçek bir tehlike altında değildir. Bu serinin en önemli özelliği, aşırı güç alan kahramanın sürekli olarak ezici gücünü kullanarak sürekli düşmanları alt etmektir. Solo Leveling’ten sonra en popüler isekai manhwası olan The Gamer’ı herkese öneririz.

Daha fazlası için anime.fantastica Instagram sayfasını takip edin!

Hızlıca Paylaş!