Silver Spoon Live Action Fragmanı

Filmin tema şarkısı Yuzu’dan.

silver-spoon-live-action-fragmani

Geçtiğimiz yaz Hiromu Arakawa’nın popüler mangası Silver Spoon (Gin no Saji)’un live action filmine uyarlanacağını duyurmuştuk. Filmin ikinci teaserı ve ilk uzun fragmanı yayınlandı. Fragman açılışa bir hikayecinin İngilizce olarak Yugo Hachiken’in “gerçek kurtarıcı” olmasını anlatarak başlıyor. Hachiken Hokkaido’da 3 yıl içinde  tarım ile ilgili bir liseyi bitirmeyi aklına koyar, ancak Hachiken’in tarım konusunda hiçbir deneyimi yoktur. Sınıf arkadaşlarının çoğu çiftçi ailelerden gelmektedir. Nitekim şehir hayatından gelen Hachiken ise çiftlik hayatına hiç de alışık değildir. Öyle ki fragmanda yetiştireceği domuz yavrusundan kendisine göz kulak olmasını rica ettiğini görebilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=hpiwl-9cMq0

Bir buçuk dakikalık fragmanda; filmin tema şarkısı olan, folk/pop rock grubu Yuzu‘nun Hidamari isimli yeni parçasını duymak mümkün. Şarkı grup üyesi Iwasawa Koji’nin mangayı ve filmin senaryosunu okumasının ardından yine Koji tarafından film için özel olarak yazılıp bestelenmiş. Ayrıca şarkı neşeli bir tempoda olup sözleri gençlik ve mutluluk hakkında. Söylendiğine göre akustik sesleri ile insanın kendini Hokkaido’nun çayırlarında hayal edebileceği ifade ediliyor (Hokkaido’yu gezip gören bilir tabi :D). Tüm bu anlatılanlara rağmen şarkının çıkış tarihi henüz belli değil.

silver-spoon-live-action-fragmani

Kitagawa Yujin (solda), Iwasawa Koji (sağda)

Hazır söz Yuzu’dan söz açılmışken Hunter x Hunter serisinin son üç kapanış parçasını Yuzu’nun söylediğini biliyor muydunuz? Grup ayrıca 27 Aralık’ta vizyona girmesi beklenilen Hunter x Hunter: The Last Mission filminin tema şarkısını da (Hyouri Ittai) söyleyecek.

Hunter x Hunter: The Last Mission (Movie) – Hyouri Ittai (Theme Song)

Bu kısa bilgilendirmeden sonra filme geri dönüp oyuncu kadrosunu tekrar hatırlatacak olursak;

  • Kento Nakajima – Yugo Hachiken
  •  Alice Hirose – Aki Mikage
  • Ryuhei Ueshima – Okul Müdürü
  • Nakamura Shido – Binicilik Kulübü Hocası
  • Tomohiro Ichikawa – Ichiro Komaba

Yönetmenliğini Keisuke Yoshida’nın yaptığı film Japonya’da 7 Mart 2014 tarihinde vizyona girecek.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?