Gin no Saji (Silver Spoon)

Sıcak Sıcak

Gin no Saji (Silver Spoon)

Tür: Komedi, Shounen, Okul

Yayınlanma Tarihi: 11.07.2013

Bölüm Sayısı: 12

Yönetmen: Tomohiko Ito, Kotomi Deai

Senaryo: Taku Kishimoto

Müzik: Shusei Murai

Stüdyo: A-1 Pictures

Mangaka: Hiromu Arakawa (Full Metal Alchemist)

Başlıca Seiyuular: Ryohei Kimura (Yugo Hachiken), Marie Miyake (Aki Mikage), Tooru Sakurai (Ichiro Komaba), Nobunaga Shimazaki (Shinnosuke Aikawa), Ayahi Takagaki (Tamako Inada), Masayuki Shoji (Keiji Tokiwa), Katsuyuki Konishi (Shingo Hachiken)

Açılış: Miwa – “Kiss You”

Kapanış: Sukima Switch – “Hello Especially”

Yugo Hachiken, evinden ve stresli okul hayatından uzaklaşmak istemektedir. İyi bilinen bir okul olan Sapporo Ortaokulu’nda yaşadığı boğucu akademik baskıya katlanamamıştır. Tarım ile herhangi bir ilgisi olmayan Hachiken, öğrenci yurdu bulunduğu için Oezo Tarım Lisesi’ne (Ezono’ya) gitmeye karar verir. Bir kaçış yolu olan Oezo Tarım Lisesi’nde rahatlayacağını düşünürken her şeyin bu kadar kolay olmayacağını anlaması uzun sürmeyecektir.

Hachiken, dersleri iyi olduğu için orada sorun yaşamayacağını ve yeterince çalışırsa kolayca birinci olacağını düşünür. Fakat çiftlik blankhayatından uzakta bir ev ortamında yetiştiği için Ezono’daki kulüp aktiviteleri ve yapılan antrenmanlar, Hachiken için alışılmadık şeylerdir. Çiftlik hayvanlarıyla çevrili yeni dünyasında daha fazla engelle yüzleşmek zorunda kalacaktır. Diğer öğrenciler mezun olduktan sonraki hedeflerini belirlemişlerdir. Çoğu ileride aile işini devralmak için bu okula kaydolmuştur. Hachiken ise geleceği konusunda herhangi bir karara varamamıştır.

blank

Çoğumuzun Fullmetal Alchemist ile tanıdığı Hiromu Arakawa’nın mangası olan Gin no Saji (Silver Spoon), tarımla harmanlanmış çiftlik yaşamını gözler önüne seren, çok da alışık olmadığımız bir seri. Gin no Saji, 2012 yılında 5. Manga Taishou Ödülleri’nde Büyük Ödül’ü aldı ve 58. Shogakukan Manga Ödüllerinde En İyi Shounen seçildi. Animeye uyarlanarak 11 Temmuz 2013’te 1. bölümüyle ekranlara gelen Gin no Saji’nin önümüzdeki sene de 2. Sezonu ile devam edeceği biliniyor.

Oldukça eğlenceli bu animeyi izlerken acaba nelerle karşılaşacağız? Hachiken çiftlik yaşamına uyum sağlayabilecek mi? Bu farklı yaşam onu nasıl etkileyecek?

 

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?