Genshiken Nidaime

Sıcak Sıcak

Genshiken Nidaime

Tür: Komedi, Parodi, Günlük Yaşam

Yayınlanma Tarihi: 07.07.2013

Bölüm Sayısı: 13

Yönetmen: Mizushima Tsutomu

Senaryo: Yokote Michiko

Firma/Stüdyo: Production I.G

Mangaka: Kio Shimoku

Açılış: Genshi, Joshi wa, Taiyou Datta. – Sumire Uesaka

Kapanış: Aoku Yurete Iru – Nozomu Yamamoto, Sumire Uesaka, Yumi Uchiyama, Ai Kakuma

Bir üniverisite kulübü olan Genshiken: Modern Görsel Kültür İçin Çalışma Topluluğu her yıl olduğu gibi bu yıl da okulun ilk günü yeni üyeler bulmak için tanıtım standı açarlar. Gelip geçen kimsenin Genshiken’i ciddiye almaması üzerine profesyonel manga çizeri olan Ogiue Chika panoya iki erkeğin olduğu shounen temalı bir çizim yapar. Bu çizimlerden etkilenen sanat öğrencisi Yajima Mirei ve shounen-ai fanatiği olan Yoshitake Rika Genshiken topluluğuna katılırlar. Hiç beklenmeyen bir anda cross-dress giyinmeyi seven Hato Kenjirou’nun da katılmasıyla Genshiken ikinci nesil tamamlanır.

1. ve 2. sezon karakterlerinin neredeyse birçoğu üniversiteden mezun olması üzerine topluluktan ayrılmalarıyla geriye cosplayer Ohno Kanako ve topluluğun tek erkeği olan Kuchiki Manabu ile 2. sezondan tanıdığımız Ogiue Chika ve Hopkins Susanna kalır. Kuchiki için bu topluluk artık bir hareme dönmüştür, Ogiue için ise zaten tuhaf olan üyelere yeni 3 tuhaf üyenin de katılmasıyla topluluğun sonu için endişelenir. Bir otaku topluluğu olan Genshiken yeni sezonuyla seyirciyi eğlendirmeye devam ederken otakuların hayat tarzlarına da ışık tutmuş oluyor.

Animasyon önceki sezonlara göre çok çok iyi bir durumda. Yeni sezonu modern animasyon tekniklerine göre uygulamışlar ve eski mangavâri çizimlerden eser yok. Açılış ve kapanış müzikleri eğlenceli tam Genshiken’lik denilebilir. Hikayesi yine mangaya göre ilerliyor. İlk bölümde eski üyeleri özleyenler için ilişkiler tekrardan hatırlatılmış. Mezun olan otaku öğrenciler artık hayata atılırken ilk sezonda sevgilisini otaku olmaktan vazgeçirmeye çalışan Saki ve Kousaka’nın hala birlikte olduğunu ve hala Kousaka’nın otaku olduğunu görüyoruz. Aralarına 2. sezonda katılan Ogiue artık profesyonel mangaka ve sevgilisi Sasahara Kanji manga editörü olmuştur.

blank

Otakuların komik dünyasına değinen ilk otaku bazlı serilerden olan Genshiken 1 ve 2, serinin üçüncü sezonu olan Genshiken Nidaime ile eğlenceli hikayesine devam eder. Genshiken Nidaime’nin önceki serilerini izlemeyenler için bu yapım pek bir şey ifade etmeyecektir çünkü kaçıracağınız çok şey olacak. Eski karakterleri ve ilişkilerini, Genshiken topluluğunun bu güne nasıl geldiğini ve karakterlerin başlarından geçen maceraları öğrenmek için seriyi en başından izlemek gerek. Birinci ve ikinci sezonun toplam 24 bölümü var ve hiçbir anı vakit kaybı değil.

“Ben otakuyum” diyenlerin hele ki otakuluğu sadece anime otakusu olarak bilenler için Genshiken cosplay otakuluğu, doujinshi otakuluğu, ecchi otakuluğu, oyun otakuluğu, figür otakuluğu hakkında otakuluğu olabilecek bir çok alanın da var olduğunu bizlere gösterir.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?