Silent Hill Alchemilla PC Mod İnceleme

PC Mod İnceleme

Silent Hill Alchemilla 

Silent Hill Alchemilla

 

Tür: Korku-Macera

Çıkış Tarihi: 18.01.2015 (ModDB – Bedava)

Yapımcı: White Noise

Diğer Platformlar: Yok

Silent Hill serisi bildiğiniz gibi biz batılılar tarafından en çok bilinen Japon korku oyunu serisi. Çıktığı günden yana ara sıra iniş çıkışlar yaşamış olsa da her oyunuyla kendine gündem oluşturabilen bir seri oldu hep. Şimdi ise bildiğiniz gibi PS4’e çıkan P.T ile seri Hideo Kojima ve Guillermo del Toro’ya emanet. Şahsi görüşüm yeni oyunun efsane olacağı yönünde. Yalnız onu çıktığı zaman tartışırız zira konumuz Alchemilla.

Silent Hill Alchemilla

Silent Hill’de yine sisli bir gün

White Noise adlı 2 kişilik ekibin Source motorunu kullanarak hazırladıkları Alchemilla, bir macera oyunu. Oyunda silah ve yaratıklar yok. Bunları koymak istediklerini ancak yapacak birini bulamadıklarını söylüyor yapımcılar. Ayrıca Source motorunda envanter ve not sistemi hazırlayamayacaklarını belirterek not ve envanter sistemi oluşturmadıklarını söylüyorlar. Bunların hiçbirinin olmaması önce insanı korkutsa da bölüm tasarımları sayesinde o kadar da zorlaştırmıyor. Tek yapmanız gereken elinize kalem kağıt alıp bol bol not tutmak.

Oyun Source motoru kullandığından grafikler yaşını belli ediyor. Fakat oynarken tek derdim ucundan da olsa Silent Hill’in sisli havasını solumak olduğundan çok da önemli olmadı benim için.  Bazı sahnelerde arka planda görünenler ve ses efektleri sayesinde yaratıksız oyunumuz insanı germeyi başarıyor. (Silent Hill’in yaratıklarından nefret ediyorum, evet)

Silent Hill Alchemilla

Kirli bir hastane odasında… (Kırmızı daire kayıt noktası)

Oyun bulmacalar üzerine kurulu. Yapacaklarınız size anlatılmadığı için odalarda gezinirken her şeye dikkat etmeniz gerekiyor. Genelde bir bulmacayı çözünce elde ettiğiniz bir eşya sizi başka bir bulmacaya bağlıyor. Bulmacaları çözerken kullandığınız notlar ise konu hakkında fikrimizin oluşmasını sağlıyor.

Silent Hill Alchemilla

Bulmacalar açıklayıcı notlarla geliyor.

Alchemilla moduna şuradan ulaşabilirsiniz. Modu oynanabilmek için bir Steam hesabına ve Source SDK Base 2013 Singleplayer dosyalarına ihtiyaç duyuyor. Steam hesabınızı açtıktan sonra kurulumu başlatırsanız otomatik olarak Source dosyalarını indirmeye başlıyor. İndirmez ise Steam’de Kütüphane sekmesindeki araçlar bölümünden bahsettiğim dosyayı indirebilirsiniz. Sonuç olarak Alchemilla, bizi Silent Hill’de kısa bir gezintiye çıkardığı için macera oyunlarını sevenler ile serinin hayranlarının hoşlanacağı bir mod olmuş.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?