Shonen Jump Dergisinin Yeni Dönem Serileri Duyuruldu

Yeni Döneminde Haftalık Shonen Jump Dergisinde Kimlerin Serileri Çıkacak?

Shueisha yayınlarının 5 Mart’ta Tokyo’da düzenlediği basın konferansında, dergilerinin yeni projeleri hakkında tanıtımlar yapıldı. Haftalık Shonen Jump dergisinin baş editörü Hiroyuki Nakano, Naruto’nun mangakası Masashi Kishimoto’nun yeni bir seri üstünde çalıştığını belirtti. Ayrıca Bleach’in yaratıcısı Tite Kubo’nun da bir one-shot üstünde çalıştığını söyledi.

Shonen Jump Dergisinin Yeni Dönem Serileri

Hiroyuki Nakano

İki projenin de detaylarının bu ilkbaharda açıklanması bekleniyor. Naruto, Naruto Shippuuden dahil olmak üzere 15 yıl içinde toplam 72 cilt çıkartırken Bleach ise toplamda 74 cilt çıkarttı. Ayrıca konferansta Toriko’nun yaratıcısı Mitsutoshi Shimabukuro’nun da bir one-shot hikayesi olacağı duyruldu. Build King ismindeki bu hikayenin Nisan ayının 23’ünde, yani derginin 21. ve 22. sayılarında basılacağı duyuruldu. Bu one-shot’tan sonra devamının gelebileceği düşünülüyor.

Shonen Jump Dergisinin Yeni Dönem Serileri

Build King

Kishimoto, 2015 yılında yeni bir seri üzerinde çalıştığını söylemişti, bu seri bir bilim kurgu hikayesi olacaktı. Ardından, Shueisha’nın Jump Giga dergisi için yapılan röportajda, projesine başladığını ve üstünde yaptığı araştırmaların çoktan bittiğini söylemişti. 2017 Aralık ayında ise Kishimoto, yeni serisinin çizimlerini paylaştı ve 2018 yılında hazır olacağını duyurdu.

Shonen Jump Dergisinin Yeni Dönem Serileri

Kishimoto’nun Yeni Mangasından Görüntüler

 

Kishimoto Naruto’yu 15 yıllık bir süre içinde, 2014 Kasım ayında bitirdi. Ardından bir ciltlik Naruto: The Seventh Hokage and Scarlet Spring (Naruto: Yedinci Hokage ve Kızıl Bahar) isimli bir seri yayınladı. Mangakamız ayrıca Boruto’nun anime filminde senaryo ve karakter dizaynlarına yardım etti.

Mikie Ikemoto, Naruto’nun ardından Boruto’yu 9 Mayıs 2016 tarihinde Haftalık Shonen Jump’da yayınlamaya başladı. Tabii Kishimoto’nun da denetimi altında. Bunun üstüne, Boruto: Naruto Next Generations (Boruto: Naruto Yeni Jenerasyonlar) geçen Nisan ayında televizyonda yayınlanmaya başladı.

Sizce mangakaların yeni hikayeleri nasıl olacak? Eski serilerini aratırlar mı yoksa daha da mı iyi olurlar?

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?