Koutetsujou no Kabaneri: Unato Kessen Anime Filminin Detayları

Koutetsujou no Kabaneri: Unato Kessen Anime Filminin Detayları Ortaya Çıkmaya Başladı

Koutetsujou no Kabaneri: Unato Kessen izle

Wit Studio’nun, meşhur yönetmen Araki Tetsurou’nun 2016 yılında yayımlanan orijinal anime serisi Koutetsujou no Kabaneri’nin anime filmine dair detaylar ortaya çıkmaya başladı. Koutetsujou no Kabaneri: Unato Kessen adlı filmi, anime serisinin devam hikayesini konu alacak. Filmin çıkış tarihi ise henüz belirsiz.

Filmin kadrosu ise bu şekilde:

Yönetmen: Araki Tetsurou (Guilty Crown, Shingeki no Kyojin)

Senarist: Ookouchi Ichirou (Code Geass)

Müzik: Sawano Hiroyuki (Shingeki no Kyojin, Guilty Crown, Nanatsu no Taizai vs.)

Karakter Tasarımı: Mikimoto Haruhiko (Kidou Senshi Gundam 0080)

Gördüğünüz gibi sağlam kadroya sahip.

Koutetsujou no Kabaneri: Unato Kessen izle

Peki Koutetsujou no Kabaneri nasıl bir hikayeye sahip? diyenler için kısacık özet geçmezsem olmaz.

Koutetsujou no Kabaneri, kabane adındaki ölülerden oluşan zombi gibi varlığın yer aldığı hayali bir dünyada geçiyor. Kabaneleri yok etmek için “Tsuranuki bou” (delme silah) adındaki silahı üreten Ikoma’yı merkeze alan bir konuya sahip. Ikoma’nın başına gelen olaylar, sonrasında karşısına çıkan insanlar ve Kabaneler ile alakalı ilginç gerçekler oldukça dikkat çekici. Shingeki no Kyojin’den ilham alarak, Shingeki no Kyojin’den kazandığı çizim teknikleri ile yapılan bu serinin kalitesi de yüksek benim gözümde.

Filmin teaser videosu da şu:

Geçen sene, Koutetsujou no Kabaneri’nin devamı gelecek diye haber gördüğümde “Seri zaten bitebileceği gibi bitmişti zaten, neyin devamını getirecekler?” diye merak ediyordum. Seri olacak diye duyumlar, dedikodular mevcuttu fakat film olarak gelmesi güzel oldu diyebilirim.

Koutetsujou no Kabaneri: Unato Kessen izle

Buna ek olarak, 2018 senesinin yazına yakın, Koutetsujou no Kabaneri’nin oyunu da çıkacağı duyuruldu. Oyun AppStore, GooglePlay ve DMM GAMES’e uyumlu bir aplikasyon oyunu olacak. Oyun, Koutetsujou no Kabaneri: Unato Kessen filmine bağlı bir hikayeden oluşacak. Oyunda ise anime serisindeni karakterlere ek olarak yeni karakterler de eklenmiş. Tanıtım videosu o kadar ilgi çekici geldi ki “Aslında 2. sezon fikri de fena olmazmış ya” dedirtti.

Tanıtım videosunu da şöyle bırakayım:

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?