Shingeki no Kyojin 3. Sezon Tarihi Belli Oldu Mu?

Shingeki no Kyojin 3. Sezon Tarihi Belli Oldu Mu? Attack on Titan 3. Sezon Ne Zaman Geliyor?

12 bölümlük Shingeki no Kyojin 2. Sezon anime serisi biter bitmez Shingeki no Kyojin 3. Sezon ( Attack on Titan 3. Sezon ) için resmi duyuru yapılmıştı. Bu duyuruda Shingeki no Kyojin 3. Sezon’un 2018’te başlayacağı açıklanmıştı. Shingeki no Kyojin 3. Sezon tarihi tam olarak belli olmasa da anime ekibi tarafından yapılan resmi duyuru 2018 olduğu için en azından animenin ilk ve 2. sezonu arasındaki kadar hayranlarını bekletmeyeceği biliniyordu. 2013’te başlayıp 25 bölüm süren Shingeki no Kyojin anime serisinin yeni sezonu için 4 yıl beklemiştik. Şimdi ise Shingeki no Kyojin 3. Sezon’un ne zaman başlayacağına dair önemli bir gelişme oldu.

Shingeki no Kyojin 3. Sezon Tarihi ne zaman attack on titan 3. sezon

Shingeki no Kyojin Anime Expo 2017’de

1 – 4 Temmuz tarihleri arasında Los Angeles Convention Center’da düzenlenmekte olan Anime Expo 2017 fuarında dünyanın önde gelen yayıncı kuruluşlarından Funimation tarafından sürpriz bir şekilde Attack on Titan 3 Sezon için 2018 ilkbahar döneminde geleceği bilgisi gösterildi. Bu da Shingeki no Kyojin 3. Sezon için Nisan 2018‘e işaret ediyor. Ancak henüz animenin yapımcıları ve Wit Studio tarafından 2018 dışında yeni sezonun ne zaman geleceğine dair resmi bir açıklama yapılmadı. Açıkçası Funimation tarafından bu bilginin şimdiden verilmesi pek de beklenmiyordu. Sosyal medyada Anime Expo 2017’ye katılan anime hayranları da 3. sezon için ilkbahar 2018 ifadesinin yer aldığını paylaşmaya başladılar.

Shingeki no Kyojin 3. Sezon Tarihi ne zaman attack on titan 3. sezon

Shingeki no Kyojin anime serisinin ilk sezonu Nisan 2013’te Shingeki no Kyojin 2. Sezon ise Nisan 2017’te başlamıştı. Bir sürpriz olmazsa ya da bir hata yapılmamışsa Shingeki no Kyojin 3. Sezon için de bu geleneğin bozulmayıp Nisan 2018’te başlaması bekleniyor. Şimdi gözler Wit Studio ve Attack on Titan anime ekibine çevrilmiş durumda.

Shingeki no Kyojin 2. Sezon duyurulmadan önce ilk olarak ilk sezonda olduğu gibi 24 ya da 25 bölüm olarak planlandığı ancak stüdyonun durumu ve kararı yüzünden bunu iki parçaya böldükleri hakkında söylentiler dolaşıyordu. Wit Studio diğer projeleri ve şirketin durumundan ötürü Shingeki no Kyojin 2. Sezon için sadece ufak bir bir ekip çalıştırabilmiş ve animenin yapım sürecinde destek almak durumunda kalmıştı.

Shingeki no Kyojin 3. Sezon Tarihi ne zaman attack on titan 3. sezon

Wit Studio’nun kağıt üzerindeki bazı planlarına dair işaretler böyle gösteriliyordu.

Wit Studio Başkanı ve Shingeki no Kyojin’in yapımcılarından George Wada (Jouji Wada) Mikasa’yı ve seiyuusunu sezonun kraliçesi olarak gösterdi ve esprili bir şekilde “animatörlere Mikasa’yı şimdiye kadar çizdiğiniz en güzel şekilde çizin dedik” sözlerini kullandı.

Bu kez her ne olursa olsun Shingeki no Kyojin animesinin devamı için önceki kadar fazla beklemeyeceğiz. Yine de 2. sezon için 4 yıllık bir ara da beklenmiyordu. Umarız bir terslik olmaz da en geç Nisan 2018’te yeni sezona kavuşabiliriz. Sizce Shingeki no Kyojin 3. Sezon da 12 bölüm olacak mı?

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?