Seiyuular Ne Kadar Para Kazanıyor?

Seiyuular Ne Kadar Para Kazanıyor? Seiyuuların Net Kazançları

Seiyuular Ne Kadar Kazanıyor

Animelerin yapı taşlarından biri Japonca olarak ‘’Seiyuu’’ yani Türkçe karşılığı seslendirme sanatçılığıdır. Seiyuular birçok açıdan animeyi etkin kılmaktadır. Etkin kıldığı en önemli kısım ise karakterin bizde yaratmış olduğu histir. Az sonra size aktaracağım sanatçıların aslında hepsini duyduğunuzu, bir yerden tanıdık geldiğini hissedeceksiniz çünkü canlandırmış oldukları karakterleri zihnimize kazımışlardır. Adeta karakteri yaşayan ve yaşatan sanatçılar gerçekten aşağıda belirtmiş olduğum servetleri sonuna kadar hak ediyor. Peki bu kadar büyük bir yeteneğe ve role sahip olan Seiyuular ne kadar para kazanıyor? İşte En Çok Para Kazanan Seiyuular ve Seiyuuların Net Kazançları

10. Sakurai Takahiro

Net Kazanç: 1,5 Milyon Dolar

Seiyuular Ne Kadar Kazanıyor

Sakurai Takahiro‘nun etkileyici bir seslendirme kataloğu var. Kouichi Kouno olarak ilk başlangıçlarını, Batılı izleyiciler arasında hit yapan önceki animelerden biri olan Cardcaptor Sakura’da yaptı. Şu an Demon Slayer’da Giyu Tomioka karakterine ses veriyor. Uzun süredir devam eden rollerinden biri, hayranlar arasında büyük bir hit olan Naruto serisindeki Sasori rolüydü. En son Pokemon: Twilight Wings’de Şampiyon Leon’u canlandırdı. İlginç bir şekilde, Alacakaranlık serisinde Robert Pattinson’ın dublajını da seslendiriyor.

9. Kamiya Hiroshi

Net Kazanç: 1,5 Milyon Dolar

Seiyuular Ne Kadar Kazanıyor

Kamiya Hiroshi‘nin devasa hayran kitlesiyle bu listede daha üst sıralarda olmadığına inanmak zor. Kamiya, One Piece’ten Kalp Korsanları Kaptanı Trafalgar Law da dahil olmak üzere çok çeşitli ilginç ve sıra dışı karakterleri canlandırıyor. Son zamanlarda Attack on Titan’daki Levi Ackerman rolüyle dikkatleri üzerine çekti ve 6 numaradan Kajui Yuki ile birlikte rol aldı.  Kendisi aynı zamanda Haikyuu’dan Takeda karakterine can vermekte. Canlandırdığı karakterler ile büyük bir onur olan 3. Seiyuu ödüllerinde en iyi başrol oyuncusu ödülünü kazandı.

8. Kaji Yuki

Net Kazanç: 1,5 Milyon Dolar

Seiyuular Ne Kadar Kazanıyor

Kaji Yuki kariyerine Mobile Suit Gundam ve Detective Conan gibi hit animelerde bir dizi yardımcı rol oynayarak başladı. Bununla birlikte, My Hero Academia ve Attack on Titan gibi ağır hitlerin başrollerini seslendirdi. Özellikle kahraman Shoto Todoroki rolüyle oldukça hayran kitlesi kazandı. Kaji Yuki’nin net kazancının, iki yüksek performanslı anime için seslendirme rollerini üstlendiğinden beri fırlamış olması mantıklı. Yuki’nin gelecekte hangi rolleri üstleneceğini ve bunun gelecekteki net değerini nasıl etkileyeceğini görmek ilginç olacak.

7. Nakamura Yuichi

Net Kazanç: 1,7 Milyon Dolar

Seiyuular Ne Kadar Kazanıyor

Nakamura Yuichi, birden fazla yönden ünlüdür. Aslında birçok Marvel filminde Kaptan Amerika’nın dublajı olarak hizmet ediyor ve adına büyük bir özgeçmiş ve rol listesi var. Nakamura, Jojo’s Bizarre Adventure, One Punch Man, My Hero Academia ve Fire Emblem gibi serilerde yer aldı.Seslendirme yapmadığı zamanlarda Nakamura’yı Youtube’da veya bazı canlı aksiyon yapımlarında bulabilirsiniz ancak şu anda seslendirmeye düşkün gibi görünüyor Nakamura,  animelerden çok dublaj yabancı yapımların dublaj çevirisinde yer alan bir sanatçıdır. Servetinin büyük bir çoğunluğunu da bu çalışmalarından kazanmıştır. Çok yönlü olan sanatçımız, gün geçtikçe servetini artırmaya devam ediyor.

6. Hanae Natsuki

Net Kazanç: 5 Milyon Dolar

seiyuuların kazançları

Hanae Natsuki, anime stüdyosu Across Entertainment ile ortaklık içerisindedir. Orada, son yıllarda hem Doğulu hem de Batılı izleyicilerde popülaritesi artan Tokyo Ghoul’un baş kahramanının seslendirmesini yaptı. Hanae Natsuki, son derece yetenekli ve yetenekli bir seslendirme sanatçısıdır ve bu da onun 5 milyon dolara kadar net bir kazanç elde etmesine yol açmıştır. Hanae, animede en sevdiğiniz karakterlerden bazılarını seslendirmenin yanı sıra zamanının büyük bir bölümünü video oyunlarında seslendirme yapmaya ayırıyor. Aslında filmografisinde listelenen ve çoğu henüz piyasaya sürülmemiş 70’in üzerinde farklı video oyunu var.Çalıştığı şirketlerden bazıları Disney, Marvel ve Universal gibi büyük film stüdyolarını içeriyor. Daha deneyimli olamazmış gibi Cruella ve Pacific Rim: Uprising gibi Western filmleri için çeşitli dublajlar da yapıyor.

5. Masakazu Morita

Net Kazanç: 10 Milyon Dolar

seiyuuların kazançları

Başka bir Dragon Ball seiyuusu Masakazu Morita, Dragon Ball Super’de melek görevli Whis’in arkasındaki sesti. Bununla birlikte, çoğu kişi Morita’yı Bleach’in kahramanı Kurosaki Ichigo’yu canlandırmasıyla tanıyor. Bleach animesinin 300’den fazla bölümü var. 2022’de geri dönüş yapan Bleach ile tekrardan gündem olarak önümüze düşmeye başladı. Şu an Bleach: Sennen Kessen-hen ile tekrardan büyük bir geri dönüş sergilemekte olan sanatçımızı daha çok işiteceğiz gibi duruyor. Tabii sadece Bleach animesi ile tanınan bir insan değildir. Sanatçımızı, aynı zamanda One Piece’ten Whitebeard’ın Sağ Kolu Marco karakteri ile tanımaktayız.

4. Takeuchi Junko

Net Kazanç: 12 Milyon Dolar

seiyuuların kazançları

Takeuchi Junko, pek çok seslendirme sanatçısı tarafından iyi bilinen bir yol izleyerek genellikle çok tuhaf ve aptal kişilikleri olan genç erkek karakterleri seslendiriyor. En iyi bilinen rollerinden biri popüler anime dizisi Naruto serisinden Uzumaki Naruto’dur. Digimon Frontier’de Takuya Kanbara’yı, Yes’de Rin Natsuki/Cure Rouge’u canlandırdı. Hunter × Hunter 1999 versiyonunda Gon ve Cookie Run:Kingdom’da GingerBrave olarak rol almıştır. Bu rolleri sayesinde 12 milyon dolarlık bir servete ulaşmıştır.

3. Tanaka Mayumi

Net Kazanç: 12 Milyon Dolar

seiyuuların kazançları

One Piece serisi ile yakından tanıdığımız Tanaka Mayumi, sektörün önde gelenlerinden biridir. Luffy karakterine 20 Ekim 1999’dan beri hayat veren Tanaka, kazancının ve ününün çoğunu bu şekilde kazanmıştır. Luffy karakterine hala can vermeye devam eden sanatçımız Dragon Ball serisinde de bir zaman yer almıştır. Kendisini sadece anime yapımlarında değil reklamlar ve oyun seslendirmeleri ile de tanımaktayız. Tanaka bu sektörde bir “istikrar abidesi” olarak anılabilir. Bir karakteri bunca senedir seslendirmek gerçekten sektörde büyük bir disiplin örneğini bize göstermektedir. Özellikle Luffy karakteri denildiğinde akla gelen sanatçımız umarız ki One Piece’i bulabilir.

2. Horikawa Ryo

Net Kazanç: 18 Milyon Dolar

en çok para kazanan seiyuular

Dragon Ball serisinin büyük başarısı göz önüne alındığında bu listede birkaç seslendirme sanatçısının olması şaşırtıcı değil. Horikawa Ryo, en çok kibirli ama yetenekli Vegeta rolüyle tanınır ancak Dedektif Conan , Saint Seiya ve hatta Super Smash Brothers dahil olmak üzere hayranların favorisi olan diğer birçok seride hissesi var. Tahmini net kazancı 18 milyon dolar olan Horikawa Ryo‘nun tüm zamanların en zengin Japon seslendirme sanatçılarından biri olduğu açık. Servetini sadece animelerden değil yapmış olduğu veya çalıştığı diğer sektörlerden kazanan bir sanatçıdır. Zamanını anime, OVA’lar ve diğer çeşitli projeler arasında paylaştırıyor. Horikawa artık 60’lı yaşlarının sonlarına yaklaşıyor olsa da durmak gibi bir planı yok gibi görünüyor.

1. Nozawa Masako

Net Kazanç: 20 Milyon Dolar

en çok para kazanan seiyuular

Nozawa Masako, Japon seslendirme sanatçılarının tartışmasız efsanesidir. Aynı zamanda tüm zamanların en yüksek maaşlısı. Bu kısmen rekor kıran Dragon Ball serisindeki Goku, Goten ve Gohan rollerinden kaynaklanıyor. Dizinin kabadayı kahramanı Goku’nun bir kadın tarafından seslendirildiğini öğrenen birçok kişi şaşırıyor. Nozawa yaptığı işte inanılmaz derecede yetenekli ve kariyeri birkaç on yılı kapsıyor. Hatta 1970’lerde kısa bir süre Doraemon’u seslendirdi. Diğer rolleri arasında GeGeGe no Kitaro’dan Kitaro ve son olarak 2017 yapımı Yo-kai Watch Shadowside’daki rolü yer alıyor. Şu an yaşından ötürü geri planda kalsa da o her zaman bir efsane olarak sektörde ismi kütüğe çakılı bir seiyuu kalacaktır.

KAYNAK: https://voiceovertip.com/

Hızlıca Paylaş!