Sasaki Hisashi Yeni Rurouni Kenshin Mangası Hakkında Konuştu

Rurouni Kenshin’in Eski Editörü Sasaki Hisashi Yeni Rurouni Kenshin Mangası Hakkında Konuştu

Viz Media tarafından Perşembe günü, şu an Global Shonen Jump’ın başkan vekili olan Weekly Shonen Jump’ın eski editörlerden Sasaki Hisashi, nam-ı diğer Shonen Jump Sasaki, ile gerçekleştirilen bir röportaj yayımlandı. Sasaki röportajda Watsuki Nobuhiro’ya ait olan Rurouni Kenshin mangasının editörlüğünü yaptığı zamanlardan ve yine Jump SQ’nun ocak sayısında duyurulan Rurouni Kenshin’in Hokkaido’da geçecek yeni serisi hakkında Watsuki ile yaptıkları görüşmeden bahsediyor. Watsuki Sensei’nin kendisine attığı mesajı da videoda bizlerle paylaşan Sasaki, bu yıl bahar ayında yayımlanmaya başlayacak yeni seride Kenshin’in yeniden ana kahraman olarak karşımıza çıkacağını belirtiyor.

Watsuki Sensei ile çalıştıkları zamanlarda, bölüm dergide yayımlanmadan önce sayfaları zaten birçok kez okuduğunu söyleyen Sasaki, yeni seriyle beraber bu sefer kendisinin de sayfalar dergide yayımlanana kadar neler olacağını bilemeyeceğinden ve bunun kendisi için heyecan verici olduğundan bahsediyor. Bence de bayağı heyecanlı bir durum açıkçası bu. :)

Yeni Rurouni Kenshin Mangası

Ashitarou

Bunun öncesinde de Watsuki Sensei yine eşi Korosaki Kaoru ile beraber Ashitarou isimli bir baş karaktere sahip olan “Rurouni Kenshin Hokkaido-hen Jomaku: Ashitarou Zenka Ari (Rurouni Kenshin Hokkaido Arc Prologue: The Criminal Ashitarou)” ismiyle geçtiğimiz sene Jump SQ dergisinin aralık ve ocak sayılarında iki bölümlük bir spin-off manga yayımlamışlardı.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?