Saf Altından Millennium Puzzle

25 Milyon Yen Değerinde Saf Altından Millennium Puzzle

Saf Altından Millennium Puzzle

Muto Yugi’ye ait Millennium Puzzle parçası, Yu-Gi-Oh! serisinin en önemli tarihi Mısır eserlerinden biri olarak ifade edilir ve Yugi bu gizemli obje sayesinde Yami Yugi’ye dönüşerek kart oyunlarını kolayca kazanabilmektedir. İşte Millennium Puzzle parçasının 2016 yılında gelecek olan Yu-Gi-Oh! filmi Yu-Gi-Oh! Dark of Dimensions filminin tanıtımı için sergilenmek üzere Chugai Mining tarafından saf altından bir taklidi yapıldı. Yaklaşık 1,5 kg ağırlığındaki bu muazzam parça tam 25 milyon değerinde, dolarla ifade edecek olursak bu rakam yaklaşık 204 bin dolara karşılık geliyor. Satılık olmadığı belirtilen altın Millennium Puzzle, Jump Festa 2016 etkinlikleri çerçevesinde 19 – 20 Aralık tarihlerinde Japonya’da Makuhari Messe kongre merkezinde sergilenecek.

Saf Altından Millennium Puzzle

Saf Altından Millennium Puzzle

Öte yandan bu parçayı görmek için pek çok Yu-Gi-Oh! hayranı kongre merkezine gidemiyor olabilir. Bu durumda kimileri de kendince alternatifler oluşturuyor. İşte bu bağlamda starryhappy isimli bir Tumblr kullanıcısı da 3D şeklinde oldukça detaylı ama tam yemelik bir Millennium Puzzle kurabiyesi pişirdi. İçi çikolata kremasıyla dolu bisküvi ile oluşturulmuş Millennium Puzzle kurabiyesinin nasıl yapıldığı ise paylaşılmış değil.

Millennium Puzzle Kurabiyesi

Daha ilgi çekici olan durumsa kurabiyenin içeriden küçük bir ampulle aydınlatılarak tıpkı animedeki gibi puzzle’ın uyanışının canlandırılmış olması.

Millennium Puzzle KurabiyesiO halde hazır puzzle uyanmışken:

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?