Fairy Tail 463 İncelemesi

Fairy Tail 463. Bölüm İncelemesi

Geçen bölümde bizleri önümüzdeki savaşa hazırlayan Fairy Tail, 463. bölümüyle sadece Natsu‘ya odaklanarak tekrardan ara bir bölüm olarak karşımıza gelmiş.

Fairy Tail‘ı ve genel olarak shounen türündeki mangaları düşündüğümüz zaman Natsu‘nun Zeref ile karşılaşacağı zaten kesindi. Hatta zaman-atlamasından sonra (time-skip) kolu bandajlı gelen Natsu‘yu gördüğümüz zaman Mashima-senseinin bu noktaya geleceği de belliydi.

Geçen bölümde taktikleri ve önümüzdeki savaşı bu kadar detaylı bir şekilde verdikten sonra, Fairy Tail 463 ile, Natsu ve Zeref arasındaki nihai karşılaşmaya biraz fazla hızlı ilerledik.

Natsu’nun tek başına saldırıya geçmesinden sonra Fairy Tail içinde doğal olarak tartışma çıktı. Bu tartışmaya detaylı olarak değinmek ve hatta komplo teorilerinde bulunmak istiyorum çünkü koskoca bölümün tek kayda değer kısmı burası.

Fairy Tail Bölüm 463

Natsu’nun bandajlı kolunu unutmadık!

Belki biraz fazla abartılı olacak ama Gray‘in sıkıntıya girmesinin tek sebebinin Natsu‘nun en iyi arkadaşı olması ve/veya sadece bromance olduğunu düşünmüyorum. Tabii ki bromance var ama bu kadar basit değil durum. Gray‘in bu duyguları kadar ön planda olan başka bir durum olduğuna inanıyorum. Bu durum da Gray‘in END‘i yok etme isteği. Gray‘in babası Silver Fullbuster‘ın son isteğinin bu olduğunu ve oğluna bu işi tamamlaması Ice Devil Slayer Magic‘i öğrettiğini de aklımıza yazalım. Hatta bir an geri dönelim ve 413. bölümü hatırlayalım.

Fairy Tail Bölüm 463

413. bölümde, Gray’in sözünü hatırlayalım.

Ayrıca, Gray‘in gizli görevini de düşündüğümüz zaman, Natsu‘nun peşinden gitme isteği sadece saf arkadaşlık ve bromance’ten dolayı değil diye düşünüyorum.

Bir an durup, durum değerlendirmesi yapalım.

  1. Gray babasına END‘i yok edeceğinin sözünü verdi.
  2. Igneel, Natsu‘ya END‘i yok etme dedi.
  3. Natsu, Igneel‘e END‘ ele geçireceğinin sözünü verdi ve bunu Gray‘e söyledi.
  4. Igneel END ile ilgili açıklama yaparken Acnologia ile savaşıyordu ve Gray de oradaydı. Igneel, Acnologia’ya onun korktuğu END‘in artık ortada olmadığını söyledi.
  5. Natsu, END‘in yaşam bulmuş hali, END‘in kendisi.

Tüm bunlara baktığımız zaman aslında hikayenin şu an gerçekten mükemmel bir yerde olduğunu ve Mashima-sensei’nin bizleri oyaladığını düşünmekten kendimi alamadım. Çünkü Zeref kendi sonunu arıyor, Natsu onun karşısına çıkıyor ve yukarıdaki tüm bu maddeleri de bu denklemde yerine koyunca heyecan dolu bölümlerin bizi beklediğine inanıyorum. (Mashima-sensei lütfen lütfen hayal kırıklığına uğratma bizleri.)

Tek başına ilerlemeyi sürdüren ise Natsu, tam anlamıyla güç gösterisi yapıyor. 100,000 kişilik orduya karşı tek başına saldıran Natsu, yeni güçleriyle gerçekten korkutucu görünüyor.

Fairy Tail 463

Zaman atlamasından sonra Natsu’yu gücünün zirvesinde görüyoruz!

Bu gösteriden sonra istediği etkiyi yaratmış olmalı ki Zeref kendini gösteriyor! Zeref‘in kendisin göstermesinin erken olduğunu düşünsem de hikayeye ister istemez Zeref açısından bakıyorum ve kendi sonunu istemenin nasıl bir şey olduğunu anlamaya çalışıyorum. END‘in (yani Natsu‘nun) yaratılmasındaki amacın da Zeref‘i yok etmek olduğunu düşününce, bu duruma karşı koyamayıp kendisinin ortaya çıkması anlaşılabilir oluyor.

Ancak, hikayede halen daha çok fazla bilinmeyen nokta var. Acnologia, Dragon King Festival, Gildarts, Gray’in verdiği söz gibi faktörleri de değerlendirmeye almamız gerekiyor.

Fairy Tail 463, hikayeyi hızlandırıp farklı bir boyuta taşımış olsa da hala daha açıklanacak çok fazla eksik kısım var. Bir yandan bu bölümle beklenti artsa da (Natsu‘nun bandajı çözmesi), diğer yandan bu bölüme kadar oluşan soru işaretlerinin doruğa ulaştığını da göz ardı etmemek lazım.

Fairy Tail, genel olarak başarılı ve tatmin edici bir bölümle okuyucularını karşılıyor ve önümüzdeki bölümleri beklememizi sağlıyor. Yine de fazlasıyla hızlı ilerleyen hikayeyi görünce, Mashima-sensei’nin nasıl bir yol izleyeceği merak uyandırıyor. Fairy Tail bu noktada çok iyi bir hikayeye de dönüşebilir ama diğer bir açıdan korkunç verici derecede kötü bir şekilde de sona erebilir.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?