Rurouni Kenshin’in Yönetmeninden Kurgusal Türkiye Animesi Mi?

Studio Mappa Yapımı, Rurouni Kenshin’in Yönetmeninin Yeni Anime Projesi Project Altair Kurgusal Bir Türkiye’yi mi Konu Ediniyor?

Project Altair Anime Rurouni Kenshin Yönetmeni Alternatif Türkiye

Aniplex‘in bugün açtığı internet sitesi, yönetmen koltuğunda Rurouni KenshinMobile Suit Gundam UC ve Getbackers gibi serilerin yönetmenliğini yapan Furuhashi Kazuhiro‘nun oturduğu; animasyonlarını ise Shingeki no Bahamut: Genesis, Zankyou no Terror ve Yuri!!! on Ice gibi serilere imza atan stüdyo MAPPA‘nın üstlendiği Project Altair isimli yeni anime projesini duyurdu. Yapıma dair 15 saniyelik bir videoya yer veren sitede 10 gün sürecek bir geri sayım başladı.

https://www.youtube.com/watch?v=RGvQ8TLknGY

İnternet sitesiyle birlikte anime için açılan Twitter hesabı, serinin orijinal formatta mı yoksa bir eserin uyarlaması mı olacağına dair açıklama yapmazken; yayımlanan video, anime severlere projenin Katou Kotona‘nın 2007 yılından beri yayımlanan Shoukoku no Altair mangasını işaret ediyor. Shoukoku no Altair mangasının konusu ise seriyi daha önce duymayanları şaşırtabilir çünkü serinin hikayenin geçtiği ülke Türkiye ve karakterlerin isimlendirilmesinde tarihte yer alan gerçek kişiliklerin isimlerine yer veriliyor. Bu sebeple ülkemizde daha çok “Osmanlı mangası” olarak ün etmiş olan ve baş karakterin komutanlardan oluşan bir konseyde görev yapan Mahmut isimli genç bir paşa olduğu Shoukoku no Altair’in Türkiye’si ise stratokrasi ile yönetiliyor. Konseyin, savaş destekçileri ve barış yanlılarını olmak üzere ikiye ayrılmasıyla ülkenin tepesinde toplanan kara bulutlar halkın huzurunu tehdit etmeye başladığında Mahmut barışı korumak için elinden geleni yapmaya karar veriyor. Politika içine gömüldükçe Mahmut’un karışısına yeni dostlar ve düşmanlar çıkıyor.

Project Altair Anime Rurouni Kenshin Yönetmeni Alternatif Türkiye

Bakalım sözü geçen manganın uyarlaması olduğu düşünülen serinin geri sayımı sonucu hangi detaylar açığa çıkacak?

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?