PS5 Ne Zaman Çıkıyor?

PlayStation 5 Ne Zaman Çıkacak? Resmi Duyuruya Göre PS5 Ne Zaman Çıkıyor?

PS5 ve yeni nesil konsollarla ilgili bir süredir pek çok iddia ortaya atılıyorken nihayet “PS5 ne zaman çıkıyor?” diye sabırsızlıkla bekleyenlere Sony tarafından haber geldi ve PlayStation 5 ile ilgili resmi duyuru yapıldı. Resmi duyuraya göre PS5 2020 sonunda çıkıyor.

ps5 ne zaman çıkıyor

Resmi duyuru PlayStation Twitter hesabı, blog sayfası dahil çeşitli kanallarla beraber yapıldı.

Ace Research Institute Analisti Hideki Yasuda, yeni oyun konsolunun 499 dolar fiyat etiketi ile satışa sunulacağını belirtiyor. PS4 2013 yılında 399 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulmuştu.

PS5 Türkiye fiyatı, ön sipariş tarihi gibi detayları merakla bekliyoruz.

Peki PS5’de ne özellikler olacak? İşte açıklanan PS5 özellikleri:

  • Süper hızlı 100 GB kapasiteli SSD
  • PS5’in kullanıcı arayüzü PS4’e göre daha detaylı
  • 3D Touch yerine Apple ürünlerinde kullanılan Haptic Touch
  • L2 ve R2 gibi düğmeler yerlerini yeni nesil sensörlere bırakacak.

Elinizde ok ve yay yokken ok atma hareketi yapabilecek, bunun sonucunda oyunda ok atabileceksiniz. Bir arazi aracının hızını arttırmak için el hareketlerinizi kullanmanız mümkün olacak. Bu durumu elinize kürek alıp bir çukur kazmaya da benzetebiliriz. Siz aynı hareketleri yapacaksınız ancak çukuru oyunda kazacaksınız.

Henüz PS5’e özel yeni oyunlar duyurulmamış olsa da remastered sürümlerle dikkat çeken Bluepoint Games’in PS5 için Shadow of the Colossus ve Uncharted: The Nathan Drake Collection oyunlarının üzerinde çalıştığı onaylandı.

Bunun dışında Final Fantasy VII Remake Part I’in PS4 için 3 Mart 2020 tarihinde çıkacağı açıklanmıştı. Daha sonra yeni nesilde devam edeceğinden PS5 için de ihtimali oldukça yüksek.

Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan, PlayStation resmi blog sayfasında paylaşılan açıklamasında PS5 oyunlarıyla ilgili bilgi vermek yerine, önümüzdeki yıl PS5 için paylaşacakları çok şey olmakla birlikte PS4’e daha Death Stranding, The Last of Us Part II, ve Ghost of Tsushima gibi özel yapımların geleceğini vurguladı.

PlayStation 5 fiyatı, tasarımı, modelleri, PS5 Pro gibi ara bir konsol da yine planlanacak mı, oyun fiyatları ne olacak gibi kafalarda daha birçok soruyla beraber PS5’i resmi olarak beklemeye başladık bile.

En azından kafamızdan “PS5 ne zaman çıkıyor?” sorusu çıkmış oldu. Şimdi diğer sorular için bekleme zamanı. Önümüzdeki yıl pek çok PS5 haberi duyacağız gibi.

Siz PS5 için ne düşünüyorsunuz?

Hızlıca Paylaş!