Mahouka Koukou no Rettousei Animesine Yeni Sezon Geliyor

Mahouka Koukou no Rettousei Animesine Yeni Sezon Geleceği Açıklandı

Mahouka Koukou no Rettousei Animesine Yeni Sezon Geliyor

Dengeki Bunko Aki no Namahoso Festival etkinliğinde Mahouka Koukou no Rettousei animesine yeni bir sezon geleceği açılandı. 2. sezon niteliği taşıyan Mahouka Koukou no Rettousei: Raihousha-hen isimli yeni seri 2020 yılında yayımlanmaya başlayacak. Serinin Twitter adresinden konu hakkında bir duyuru videosu da paylaşıldı.

2. sezonun yönetmenliğini Mahouka Koukou no Rettousei Movie: Hoshi wo Yobu Shoujo filminden tanıdığımız Yoshida Risako üstlenirken, animenin karakter tasarımını Ishida Kana, müziklerini ise Iwasaki Taku üstlenecek. 2. sezon, serinin hikayesini Satou Tsutomu’nun yazdığı çizimlerini ise Ishida Kana’nın hazırladığı resimli romanın 9. ve 11. ciltleri arasındaki olayları konu alacak.

Hikayeyi şöyle bir hatırlatacak olursak anime, büyünün 100 yıla yakın süredir var olduğu bir dünyada geçiyor. Özel Büyü Lisesi’nin yeni öğrencileri ilkbaharda okula başlarlar. Yeni öğrenciler arasından en yüksek nota sahip öğrenciye “Bloom”, bu öğrencinin yedeğine ise “Weed” adı verilir. Tatsuya ve Miyuki Shiba kardeşler “Bloom” ve “Weed” olarak seçilirler. Tatsuya herkese sağduyulu bir görünüm sergileyen biri, Miyuki ise abisine karşı kardeş sevgisinden öte duygular besleyen biridir. Bu ikilinin okula gelmesi ile birlikte okuldaki tüm huzur bir anda kaybolacaktır.

Öte yandan başrol karakterlerin seiyuuları değişmedi. Buna göre Shiba Tatsuya karakterini Nakamura Yuuchi, Shiba Miyuki karakterini Hayami Saori ve Angelina Kudo Shields karakterini ise Hikasa Yoko seslendirecek.

Yeni sezon animenin hayranlarını oldukça sevindirdi. Sizin seri hakkındaki düşünceleriniz neler?

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?