Platinum End Mangası Anime Oluyor

Death Note Serisine İmza Atan İkilinin Platinum End Mangası Anime Oluyor

Platinum End izle

Jump Festa 21 etkinliğinde Death Note ve Bakuman gibi sevilen serilere imza atan Takeshi Obata ve Tsugumi Ohba’nın Platinum End isimli mangalarının animeye uyarlanacağı açıklandı. TV serisi olarak karşımıza çıkacak olan seriden kısa bir tanıtım videosu da paylaşıldı.

Signal.MD stüdyosunda hazırlanacak olan animenin yapım ekibinde yer alan isimler şöyle:

  • Yönetmen: Hideya Takahashi
  • Senaryo: Shinichi Inotsume
  • Karakter Tasarımı: Kōji Ōdate
  • CGI Yönetmeni: Masanori Ikeda
  • Ses Yönetmeni: Takatoshi Hamano

2015 yılında yayımlanmaya başlayan ve devam eden manga şu an için 13. cildine ulaşmış durumda. Hikayeden kısaca bahsedecek olursak:

Anne ve babasının ölümünden sonra genç Mirai Kakehashi istismarcı akrabalarının bakımına muhtaç bırakılır. Depresyonla ve hüzünle boğuşan Mirai ortaokul mezuniyeti akşamında intihara teşebbüs eder. Fakat Mirai kendisine doğaüstü güçler ve yeni bir Tanrı olma şansı veren koruyucu bir melek olan Nasse tarafından kurtarılır. Mirai Tanrı olmak için 999 gün içinde kendi gibi diğer 12 Tanrı Adayını yok etmek zorundadır. Böylece Mirai ve dünyadaki en büyük gücü elde etmek isteyen diğer adaylar arasında olağanüstü bir savaş başlar.

Merakla beklenen animenin 2021 yılının sonbahar zamanı yayımlanması planlanıyor. Death Note serisinin konusuyla benzerlik çeken seri bu tür yapımlara hasret kalanlar için oldukça ideal görünüyor.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?