One Piece 833 İncelemesi

One Piece 833. Bölüm İncelemesi (Manga)

Son birkaç bölümdür fazlasıyla hayal kırıklığı yaşatan One Piece, 833. bölümüyle karşımıza geldiğinde birazcık korkarak okumaya başladım açıkçası. Son bölümleri hatırlayıp bir de 832. bölümde hakkında beklenti yaratılan Jajji-Sanji savaşını da düşününce bir yandan heyecanlanıyor bir yandan da beklentilerimi minimum tutmaya çabalıyordum.

Bu düşünce fırtınasının ardından bölümü açıp okudum ve One Piece 833 hem yeterli heyecan ve aksiyona sahip hem de Germa ailesi hakkında bilgilendirici bir bölüm olarak karşımıza gelmiş.

Jajji ve Sanji tüm hızlarıyla savaşa başlıyorlar. Jajji tam olarak kuşanmış, teknolojinin son noktasındayken Sanji sadece basit kıyafetlerle karşımıza geliyor. Zaten Germa’nın ordusundakiler de bunu fark ediyor. Bir yandan ikili savaşlarına devam ederken diğer yandan Sanji’nin çocukluğuna dair anılara dalıyoruz.

One Piece 833

4 çocuğun 3.sü olan (aslında hepsi aynı gün doğmuş) Sanji ailenin hep ezileni olmuş. Diğer kardeşlerinden daha küçük olan ve aşçılık merakı olan Sanji, hep dayak yemesinin yanında babasından da sevgiyi geçtim, herhangi bir anlayış bile görmemiş. Sadece güce tapan ve ona odaklanan bir ailede de güçsüz bir çocuk onlar için anlamsız olmuş. Tüm bu yaşanmışlıkları göz önüne alınca, Sanji’nin ailesini aile olarak görmemesini ve herhangi bir bağı olduğunu reddetmesi sadece normal geliyor. Ayrıca, 5. bir kardeş olduğunu da belirtmemiz lazım bu noktada. 4’ü aynı gün doğduğuna göre bir kardeş daha göreceğiz yakında.

Savaş iyice şiddetlenirken, Jajji iyice bastırmaya ve saldırılarını sıklaştırıyor. Ancak, Sanji’nin gücü de en az babasının ki kadar var. Sadece tekmeleriyle bile saldırıları savuşturuyor. Teknolojiyi kullanarak üstünlüğü ele geçirse de Jajji, benim gördüğüm kadarıyla Sanji’yi yenebilecek durumda değil. Hatta Sanji’nin savaşın ilerleyen bölümlerde üstünlüğü ele alacağını ve bir şekilde babasını alt edeceğine inanıyorum. Sanırım bunun farkında olan Jajji de kendi askerlerini öne sürerek bir nevi hile yapıyor ve bir an duraksayan Sanji’yi alt ediyor.  Çirkince bir hamle. Ancak işe yarıyor. Aslında alt etmek çok doğru olmadı. Bu duraksamanın ardından Sanji savaşmayı bırakıyor demek daha doğru olur. Savaşın sona ermesiyle tekrar sakince konuşmaya başlayan Vinsmoke Ailesi, kartlarını bu sefer açık oynuyor. Babasını ve ailesini reddeden Sanji, oğlu olarak görmediğini net bir şekilde ifade eden Jajji ve Vinsmoke’ların asıl amacını görüyoruz. Aynı zamanda, ufak bir dalgınlıkla Sanji’yi kontrol altına alabiliyor bu korkunç aile.

One Piece 833

Bu noktada net bir şekilde görüyoruz ki Vinsmoke Ailesi, kendi amaçlarını gerçekleştirmek için kendi kanlarından olan birini bile feda etmekten geri durmuyor ve hatta bunu istekle yapıyor. Savaş ve entrikayla dolu geçmişleri günümüzde de değişmiyor ve Sanji’yi kolayca BM ile olan bir birliktelik için feda edebiliyorlar.

Bu bölümü bitirdiğimde ilk düşündüğüm şey Sanji’nin savaş ve güç konusunda ailesinden kat kat üstün olduğuydu. Gerek kardeşini dövmesi gerekse de babasına karşı olan savaşını görünce bunun açık olarak bizlere anlatıldığını düşünüyorum. Sanji ve babasının arasındaki ilişkiyi düşününce ise ister istemez aklıma Game of Thrones geliyor. (Tyrion – Tywin Lannister gibi). Basit bir ifadeyle Sanji babasının kendi ailesi için koyduğu standartların dışında kaldığı için aileye kabul görmüyor.

Aynı zamanda Sanji’nin demir maskeyle olan paneli gerçekten mükemmel bir göndermeydi. Genel olarak Fransız soylu ailelerine ve Fransızca saldırılara sahip olan Sanji ve Vinsmoke’ları düşününce Man in the Iron Mask gerçekten yerinde olmuş.

One Piece 833 gerek Sanji gerekse de Vinsmoke Ailesi ile ilgili verdiği bilgilerle birlikte okuyucuya sunduğu heyecan hissinini başarılı bir şekilde ayarlamasıyla çok başarılı bir bölüm olarak karşımıza geliyor. One Piece son birkaç bölümdeki durağanlığı üstünden atarak müthiş bir geri dönüş yapıyor!

Hızlıca Paylaş!