Ni no Kuni Oyunu Anime Filmi Oluyor

Ni no Kuni Video Oyunu Serisi Anime Filmi Oluyor

JRPG severlerin vazgeçilmez oyunlarından biri olan Ni no Kuni serisi anime filmi olarak karşımıza gelecek. Bu yaz Japonya’da vizyona girmesi planlanan anime filmi için hazırlıklar başlamış durumda. Anime filminin tanıtımı 0.10 ile 1.18 dakikaları arasında gösterilmektedir.

Ana karakter Yuu’nun seslendirme sanatçısı olarak sinema oyuncusu Kento Yamazaki (Death Note live-action – L, Orange live-action – Kakeru Naruse) olacağı duyuruldu.

Ni no Kuni Anime Filmi

Yoshiyuki Momose (Omoide Poroporo, PomPoko) anime filmini yönetecek ve Hayao Miyazaki’nin uzun süre beraber çalıştığı Joe Hisaishi (Nausicaa, Princess Mononoke, Spirited Away) müziği besteleyecek. Level-5 (Ni no Kuni, Inazuma Eleven) şirketinin CEO’su Akihiro Hino ise anime filminin yapımından ve senaryosundan sorumlu olacak. Anime filmi OLM stüdyosu tarafından yapılacak.

Ni no Kuni Oyunu Anime Filmi Oluyor

Hikayeye kısaca değinmek gerekirse; Lise öğrencisi olan Yuu ve onun en iyi arkadaşı Haru ve çocukluk arkadaşı Kotona, bir olaya dahil olurlar ve gerçeklikle Ni no Kuni dünyası arasında gidip gelmek zorunda kalırlar. Kotona’nın hayatı tehlikeye girdiği zaman, nihai bir karar vermek zorunda kalacaklardır.

Sizce anime filmi de oyunu kadar popüler olabilecek mi?

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?