Netflix Yapımı Cowboy Bebop Dizisi

Netflix Yapımı Cowboy Bebop Live Action Dizisi Geliyor

Netflix Yapımı Cowboy Bebop Dizisi

Netflix popüler seri Cowboy Bebop animesinin live action dizisine uyarlanacağını açıkladı. 10 bölüm şeklinde yayımlanacak olan dizinin ne zaman geleceği henüz belli değil. Netflix ile Tomorrow Studios (Marty Adelstein ve ITV Studios ortaklığındaki) ortak yapımı olan diziye anime serisinin yönetmeni Watanabe Shinichiro proje danışmanı olarak katılacak. Dizinin showrunner (dizi sorumlusu) ve baş yapımcı kadrosunda Andre Nemec, Josh Appelbaum, Jeff Pinkner, Midnight Radio’dan Scott Rosenberg yer alıyor.

Yine Tomorrow Studios’tan Marty Adelstein ve Becky Clements; orijinal anime serisinin stüdyosu Sunrise’den Miyakawa Yasuo, Ozaki Masayuki, Sasaki Shin ve bu isimlere ek olarak Fujimura Tetsu ve Matthew Weinberg yapımcı kadrosunda göze çarpan isimlerden.

Thor: The Dark World, Thor: Ragnarok yapımlarından tanıdığımız dizinin yapımcısı Chris Yost ise dizinin ilk bölümünü yazacak. Hatırlarsanız bir süre önce Cowboy Bebop animesine dair live action dizisi geleceği haberini sizlerle paylaşmıştık. (Haberin detaylarını okumak için tıklayın.) Ancak o zamanlar Tomorrow Studios’un Netflix ile beraber çalışacağı kesin değildi.  Marty Adelstein ise dizi hakkında  ”Sunrise ile birlikte çalışıp bu sevilen yapımı Amerika’ya ve küresel piyasaya live action dizisi olarak getirmekten büyük heyecan duyuyoruz. Dünyada izleyiciler arasında büyük yankı yapan ve popülaritesi hala yayılmakta olan animenin live action dizisinin de olağanüstü bir etki uyandıracağına inanıyoruz.” şeklinde konuşmuştu.

Bakalım Netflix’in Death Note faciasından sonra Cowboy Bebop ne şekilde bir yol izleyecek? Dileriz dizi serinin hayranları düşünülerek özenle filme alınır. Tabi bu durumda animenin baş karakterlerini kimlerin oynayacağı ise ayrı bir merak konusu. Sizin diziye dair düşünceleriniz neler?

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?