Nejimaki Seirei Senki: Tenkyou no Alderamin

Sıcak Sıcak

Nejimaki Seirei Senki: Tenkyou no Alderamin

Nejimaki Seirei Senki: Tenkyou no Alderamin

İsim: Alderamin on the Sky, ねじ巻き精霊戦記 天鏡のアルデラミン

Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik

Yayınlanma Tarihi: 09.07.2016

Kaynak: Light novel

Yönetmen:  Ichimura Tetsuo

Yapımcı: Imagin, Magic Capsule, KlockWorx, ASCII Media Works, Warner Bros., BS Fuji

Stüdyo:  Madhouse

Müzik: Inai Keiji

Açılış: Tenkyou no Alderamin – Kishida Kyoudan & The Akeboshi Rockets

Kapanış: nameless – Kano

Nejimaki Seirei Senki: Tenkyou no Alderamin ya da Alderamin on the Sky, 2009 yılından beri devam etmekte olan aynı adlı light novel serisinden uyarlanan bir anime serisi. Sezonun hemen başında haberini aldığım ve hakkında açıkçası çok fazla bilgi edinemediğim bir seri olunca ilk bölümün başına biraz temkinli oturdum açıkçası. Ancak ilginç karakterleri ve bölümü güzel bitirdiği için merakımı fazlasıyla çekmeyi başardı. Eh Madhouse yapınca oluyor demek ki diyerek başlıyorum yazıya.

Nejimaki Seirei Senki Tenkyou no Alderamin izle

2009 yılında Bokuto Uno tarafından yazılmaya başlamış ve şu ana kadar 9 cildi çıkmış olan roman serisi, 2014 yılında Taiki  Kawakami tarafından mangaya uyarlanmış ve onun da 4 cildi çıkmış şu ana kadar. Madhouse da gayet kalabalık bir yapımcı ekiple animeye uyarlıyor Alderamin on the Sky’ı.

Katjvarna İmparatorluğu, komşu Kiorka Cumhuriyeti ile savaş halindedir. İmparatorluk vatandaşı Ikta Solork, arkadaşı Igsem Yatorishino ile birlikte yüksek dereceli subaylık sınavına girecekleri şehre gitmek için bir gemiye binerler. Bu sırada ekibin geri kalanı oluşturacağını düşündüğümüz diğer karakterler olan Haroma Becker, Matthew Tetdrich, Torway Remion ve daha sonrasında Chamille Kitora Katjvanmaninik ile tanışırlar. Uzun bir tanışma faslından sonra yolculuk esnasında çıkan çok sert bir fırtına ekibin başına oldukça ilginç işler açar.

Nejimaki Seirei Senki Tenkyou no Alderamin izle

Ikta gayet düz, lafını esirgemeyen, aşırı rahat bir eleman. Ancak tam tersine Igsem gayet nazik ve görev bilincine sahip birisi. Haroma sıhhiye olmak isteyen bir subay adayı iken, Matthew kendini kanıtlamaya çalışan biri. Torway ise ailesi gereği Igsem’in rakibi olacak biri gibi görünüyor ancak kendisi gayet nazik ve sevecen birisi. Chamille’nin kim olduğunu zaten belli oluyor soyadından. Ayrıca her karakterin farklı elementleri kullanan ruhları var. Ne yapabildiklerini çok kısa görsek de detaylı olarak ne işe yaradıklarını daha sonraki bölümlerde öğreneceğiz.

Nejimaki Seirei Senki Tenkyou no Alderamin izle

Seslendirme ekibi çok tanıdık seslerden oluşuyor. Ikta karakterini seslendiren Nobuhiko Okamoto‘yu Kaichou wa Maid-sama’dan Usui olarak hatırlayacaksınız. Igsem’i ise Gate serisinden Rory olarak dinlediğimiz Risa Taneda seslendiriyor. Ekibin geri kalanında Haroma’yı Haruka Chisuga (Sasaki – Shirobako), Matthew’i Junji Majima (Tooru Acura – Hitsugi no Chaika), Torway’i Ryousuke Kanemoto (Simon – Nanatsu no Taizai), Chamille’yi de Inori Minase (Hestia – Danmachi) seslendiriyor.

Animasyon kalitesinin daha bir numarasını göremesek de güzel göründüğünü söyleyebiliriz. Karakterlerin ağız yapıları biraz alışılmışın dışında çizildiği için biraz yadırgamamıza sebep oluyor ancak genel olarak karakter tasarımlarına özenildiğini söyleyebilirim. İlk bölümün ilk yarısı tanışma üzerine olduğundan görsellik açısından çok bir şey göremiyoruz ancak ikinci yarısında gayet güzel bir ortam yaratılmış. Arkaplanlar gayet canlı ve göze hoş geliyor. Madhouse zaten bizi üzmez diye düşünüyorum bu konuda.

Yönetmen koltuğunda Ichimura Tetsuo oturuyor. Kendisi Norn9: Norn+Nonet’te asistan yönetmen, Ane Log OVA serisinde de yönetmen olarak görev almış. Bu yüzden ileride seriye ne gibi bir etkisi olur şu an için bir yorum yapamıyorum. Müzikler ise Inai Keiji’ye emanet, gayet güzel bir iş çıkarmış.

İlk bölüm karakter tanıtımına odaklanıyor ve durağan giderken son dakikada gol atıp bizi merakta bırakıyor; kendisinden bir şey beklemeyeceğimi tahmin ederken ikinci bölümü merak eder halde buldum bölüm sonunda. Bu yüzden böyle askeri temalı anime severlerin özellikle takibe almalarını tavsiye ediyorum.

Not: Alpha Cephei olarak da bilinen Alderamin, Cepheus takımyıldızında ikinci görünür büyüklükteki yıldızdır ve Arapça’da “sağ kol” anlamına gelmektedir. Işık kirliliği olan şehirlerde bile çıplak gözle görünmektedir. Bunun animede karşılığı nasıl olacak veya bir karşılığı olacak mı tabii ki de izleyip göreceğiz.

Nejimaki Seirei Senki Tenkyou no Alderamin izle

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?