Naruto Shippuuden’in Unutulmaz Anları

10. Sai’nin Defterini Tamamlaması

Serideki en kötü karakter olan Danzou’nun, bir acımasızlık eseriydi Sai’nin başına gelenler. Kim abisiyle ölümüne bir dövüş yapmak ister ki? Güvendiği, sığındığı insanı kendi eliyle kim öldürmek ister? Sai’nin soğukluğu, defterini kimseye göstermeyişi bu yüzdendi. Canını seve seve verdi abisi onun için, sevdiği kardeşi için. O defterin tamamlanmamış olması, hikayenin yarım kaldığı anlamına gelmişti ama sonunda tamamlandı.

Naruto Shippuuden'in Unutulmaz Anları

Sai’nin Çizim Defteri

 

11. Kabuto’nun Küçüklüğü

Yetimhaneye bırakılan, geçmişi bilinmeyen bir çocuk. Güç peşinde, ne olursa olsun güç kazanmak istiyor. Kabuto’nun hikayesi, apayrı bir dünya aslında. Kendisine ihanet edene bile sevecen yaklaştıktan sonra, nasıl oldu da savaşın seyrini değiştiren oldu? Kabuto güçlendi, kötü yollardan da olsa istediği gücü elde etti. Ama masumiyetini, iyiliğini kaybetti, tıpkı her şeyin bir bedeli olduğu gibi.

Naruto Shippuuden'in Unutulmaz Anları

 

12. Hashirama ve Madara

Güzel bir köyün olmasını isteyen iki çocuk ve hayallerini gerçekleştirmelerinin hikayesi… Oldukça erken yaşta tanıştılar aslında, iyi arkadaş iyi rakip oldular birbirlerine. Oysa bilmiyorlardı ailelerinin düşman olduklarını, aslında arkadaşlık etmemeleri gerektiğini. Kuralları yıktı bu çocuklar. Adı üstünde çocuktu onlar. Düşmanlık nedir bilmezlerdi. Öldürmek nedir, savaş nedir bilmezlerken içine düştüler bu meselelerin. İşleri zordu ve sonunda düşman oldular kendilerine yenik düşüp.

Naruto Shippuuden'in Unutulmaz Anları

 

13. Obito, Rin, Kakashi

Rin’i seviyordu Obito, Kakashi’den de kıskanıyordu. Her zaman onun gibi güçlü olmak istemişti, kendisine ve çevresine güçlü olduğunu kanıtlamak istemişti ama herkes gibi o da bunu karanlık yollarsan yapmıştı.. Kayanın altında ezildiği gün, gözünü, bir Uchiha gözünü hediye etmişti en yakın arkadaşına. Aslında ne kadar uzak duruyor gibi görünse de, en çok o yakındı Kakashi’ye. Rin’e olan sevgisi ise bambaşkaydı. Hiçbir zaman unutamadı onu, zaman geçti ama hatıralar hala zihnindeydi.

Naruto Shippuuden'in Unutulmaz Anları

Minato, Rin, Obito, Kakashi

 

14. Naruto’nun Doğduğu Gün

Köyüne Kyuubi saldırmıştı dördüncü hokagenin, o da öyle bir fedakarlık yaptı ki, çocuğunun içine mühürledi Kyuubi’yi. Sanki onunla arkadaş olacağını biliyordu Minato. Herkesle arkadaş olduğu gibi Kyuubi ile de arkadaş oldu oğlu. Annesi daha bebekken ona öğütler verse de Naruto çok küçüktü. Aslında canavar gözüyle bakılsa da, o bir kahramandı. Kyuubiyle arkadaş olabilen, gerçekten değer vermeyi bilen ve hayalleri olan bir kahraman…

Naruto Shippuuden'in Unutulmaz Anları

 

15. Neji’nin Ölümü

Hyuuga klanının en yeteneklilerinden biriydi o. Kaderinin değiştirilemeyeceğini düşünürken aslında değiştirilebileceğini de Naruto’dan öğrenmişti. Savaşta yenildi Neji ve veda etti. Klan sorunları yüzünden Hinata’dan bile nefret eder hale gelmişti oysa ki. Ama ölürken sevgiyle öldü çünkü sevgiyi de en yakınlarından öğrenmişti.

Naruto Shippuuden'in Unutulmaz Anları

 

16. 7. Takımın Yeniden Bir Araya Gelip Kaguya’yı Mühürlemesi

Oldukça güçlü olan bu kadına karşı güçlerinin son demlerine kadar savaştılar. Öyle ki, artık yöntemler gittikçe eleniyordu, onlar da son darbeyi vurdular köylerini fetheden bu kadına. Obito da bu sırada öldü, akıllanmıştı artık aslında. Son saldırılarını yaptılar ve kurtardılar köylerini karanlıktan, savaştan kalan toz bulutlarından.

Naruto Shippuuden'in Unutulmaz Anları

 

17. Naruto ve Sasuke’nin Son Savaşı

Son savaşlarını yaptılar, son kozlarını oynadılar birbirlerine. Naruto aslında hala üzgündü onun köyü terk etmesine. Çünkü biliyordu ki, onu en iyi Sasuke anlayacaktı. Son savaşlarını yaptılar ve geriye kalan Sasuke’nin Naruto için döktüğü gözyaşları oldu.

Naruto Shippuuden'in Unutulmaz Anları

 

Bunlar ve daha geride bıraktığı pek çok hatırasıyla Naruto Shippuuden’i izlediğimiz günleri özleyecek miyiz sizce?

Naruto

Hızlıca Paylaş!
2 / 2
Bu makaleyi sevdiniz mi?