Naruto Shippuuden’in Unutulmaz Anları

Naruto Shippuuden’den Sonra Aklımıza Kazınan, Kalbimize Dokunan Unutulmaz Anlar

Bazen doldurma bölümlerle, bazen de esas bölümlerle devam etse de, “Naruto ne zaman güçlenecek?” diye beklesek de, hikayesi kalbimizi okşayan, kötü karakterlerin neden “kötü” olduklarını etkileyici bir şekilde anlatan o seri sona erdi. Peki, bu seri sonunda aklımızda neler kaldı? Geniş bir yelpazesi olsa da, sizin için bunları kısaltarak derlemeye çalıştık. İşte o sahneler!

1. Gaara’nın Ölümü

Aslında Gaara ve Naruto, birbirlerine çok benzeyen iki çocuk, iki Jinchuuriki. Bu nedenle birbirlerini gayet iyi anlıyorlar. Naruto, çocukluğundan itibaren kimseye sırt çevirmeden yaşasa da, Gaara insanlara olan inancını kaybetmişti. Herkesin ona canavar gözüyle bakmasına alışmıştı ama Naruto kadar şanslı değildi hiçbir zaman. Iruka gibi onun elinden tutan kimse olmamıştı… Yalnız bir çocuktu Gaara, çevresindeki kimseyi kabul etmeyen biriydi ama Naruto ile tanışmış ve hayatı değişmişti. Hayata geri döndüğünde başucunda Naruto’yu görmek, onun da elinden tutan birilerinin olduğunun göstergesiydi.

Naruto Shippuuden'in Unutulmaz Anları

 

2. Sasori’nin Ölen Ailesinin Kuklalarını Yapması

Sasori, şüphesiz ki kocaman görüntüsünün altında küçücük bir beden bulunduran, eskiden kocaman bir kalbi olsa da, kalbi gittikçe küçülen biriydi. Yüreğimize kazınan anı ise, annesi ve babasının kuklalarını yapmasıydı. Onlara özlem duyan Sasori, başka çocukların aileleriyle vakit geçirdiğini görünce, belki de canından can gidiyor, kendini kötü hissediyordu. Söylemeye cesaret edemediler ona ailesinin öldüğünü. Onların eksikliğinin küçük kalbinde yarattığı boşluğu kuklalarla doldurmaya çalıştı çocuk ve kısa zamanda bir dahi olmayı başardı. Anne ve babası artık sonsuza kadar ona sarılacaktı..

 

3. Asuma’nın Ölümü

Asuma-Sensei… Naruto’ya rüzgar çakrasını nasıl kullanacağını öğretti, sonra öldürüldü ağzında sigarasıyla… Yeri asla doldurulamaz, önce dedesi sonra amcası ölen Konohamaru’nun yerinde olmak istemez hiç kimse. Yerin dolmayacak Sensei, intikamın da alındı en iyi öğrencin tarafından.

4. Itachi ve Sasuke’nin Ölümüne Dövüşü

En başlarda kötü olarak tanıdık Itachi’yi. Önce Konoha düşmanı sandık, sonra bir katil olduğuna kanaat getirdik. Ama hiç sorgulamadık “Neden yaptı?” diye. Itachi, her şeyden öte sevgisiyle bizi sevdirdi kendini. Tahmin edememiştik kardeşini o kadar sevdiğini. Oysa ki bilerek yenildi kardeşine ve ona verdi o muhteşem gözlerinin gücünü. Dışından kötü görünen ama içi bir o kadar iyi olan ninjaydı.

Naruto Shippuuden'in Unutulmaz Anları

 

5. Jiraiya’nın Ölümü

Canımızın yandığı, usta senninlerden birini bu yolculuğa uğurlarken Tsunade ile olan son konuşmasında az çok anlamıştık zaten öleceğini… Jiraiya ise hepimize sempatik gelen olağanüstü bir karakterdi ancak ne yazık ki Akatsuki yüzünden onu da kaybettik. Konan, Nagato ve Yahiko üçlüsünü, dürüst şekilde eğitmişti Jiraiya. Yağmurlu zamanlarda ekmeğini paylaştığı, hatta Orochimaru’nun öldürmek istediği öğrencilerinin ona düşman olacağı aklından geçmiyordu belli ki. Sonrasında sık sık gözlerimiz aradı tabii ama göremedik. Elveda Ero-Sennin!

Naruto Shippuuden'in Unutulmaz Anları

 

6. Kakashi’nin Hayatta Kalmak İçin Kullandığı Son Chakra Damlasını Konoha’yı Korumak İçin Feda Etmesi

Güç bela hayata tutunmaya çalışıyordu Sensei. Kalan chakrası ile bir teknik daha kullanmak onun için kaçınılmaz bir ölüm demekti. Kapandı gözleri kısa bir an… O an köydeki insanları ve öğrencilerini kurtarmanın tek yolunun kendi hayatından vazgeçmesi gerektiğinin farkına vardı. Düşünmeye bile gerek duymadı Sensei. Bir anda kapanın gözü çelik bir iradeyle açıldı. Son anında birçok hayatı kurtarmayı başarmıştı. Babasının, eski hocasının, dostları Obito ve Rin’in yanına gururla gidebilirdi artık.

7. Naruto ve Pain’in Karşılaşması

Sürekli dışlanan, kabul görmeyen, şeytan tilkinin içine mühürlenmesi sanki kendi suçuymuş gibi davranılan, küçücük çocukken kendi çocuklarını ondan uzak tutan ebeveynlere büyük ders verdi Naruto ve köyün kahramanı oldu. Pain ve Naruto’nun benzer çok özellikleri vardı. İkisi de kimsesiz başladılar bu hayata, ikisi de aynı Sensei’nin öğrencisi oldular, aynı yollardan geçtiler ama biri karanlığa biri aydınlığa saptı. Kim bilir? Belki Pain için de doğru olan buydu, dünya barışını sağlayıp artık kimsenin küçüklüğünde olduğu gibi canının yanmasını istemiyordu. Sürekli yağan ve dinmeyen yağmurun altında ekmek parçası görüp hırsızlık yapan çocuklar istemiyordu dünya üzerinde. Bunu karanlık yollarla yapmak istedi ama yenildi, Naruto’nun aydınlığına…

Naruto Shippuuden'in Unutulmaz Anları

 

8. Sakura’nın Yalandan Naruto’yu Sevdiğini Söylemesi

Sasuke’ye adeta aşık olduğunu bildiğimiz Sakura, sırf Sasuke’nin peşinden gitmesin diye, ondan vazgeçtiğini, artık Naruto’yu sevdiğini söylemişti. Naruto ile olan arkadaşlığını, bağını oldukça önemsiyordu ama ne yardan geçebildi, ne serden.

Naruto Shippuuden'in Unutulmaz Anları

 

9. Beş Ulusun Seferberliği

Birbiriyle düşman olan 5 ulus, sırf halkını korumak için her şeye rağmen birbirlerine destek oldular. Öyle ki, hepsi birbirinden şüphe ediyor ama hepsi en çok birbirine güveniyordu. Artık savaş gelmişti. Bir şeyler başlıyordu. Onlar da, Kage olarak ellerinden geleni ortaya koyarak milletlerine olan sadakatlerini gösterdiler. Onlar da bir nebze savaşın kahramanı idiler. Çünkü savaşın beyni, savaşın gücü herkesten çok onlardı.

Naruto Shippuuden'in Unutulmaz Anları

*Sonraki sayfada devam ediyor.

Hızlıca Paylaş!
1 / 2
Bu makaleyi sevdiniz mi?