Masamune-kun no Revenge

Sıcak Sıcak

Masamune-kun no Revenge

Masamune-kun no Revenge anime izle

İsim: Masamune-kun’s Revenge, 政宗くんのリベンジ

Tür: Harem, Komedi

Yayımlanma Tarihi: 05.01.2017

Kaynak: Manga (Hazuki Takeoka, Tiv)

Yönetmen: Mirai Minato

Stüdyo:  Silver Link

Açılış: Wagamama MIRROR HEART (ワガママMIRROR HEART) – Ayaka Ohashi

Kapanış: Elemental World – ChouCho

Dışarıdan bakıldığında Masamune, tam bir örnek öğrencidir; derslerinde başarılı, sportmen, kızların biricik sevgilisi… Ancak gerçek bunun tam tersidir, zira yakışıklı olduğu kadar narsist olan Masamune, bütün bunları intikam adına yapmıştır, yapmaya da devam ediyordur. Amacı ise başından beri bellidir; çocukluğunu zehir eden Adagaki Aki’den intikam almak!

Masamune-kun no Revenge anime izle

Masamune-kun no Revenge aynı adlı mangadan uyarlama ve ekibimizin ümidinin olmadığı kış sezonunda açılışı yapmış bir anime serisi. 2012 yılında başlamış olan mangasının hikayesini Hazuki Takeoka, illüstrasyonlarını ise Tiv yapmakta. Anime serisinin yönetmenliğinde Fate/kaleid liner Prisma☆Illya ve devam serilerinde çalışmış Mirai Minato, senaryo ve kompozisyon görevinde ise birçok ünlü yapımda görev almış Michiko Yokote bulunuyor.

Masamune-kun no Revenge, Masamune’nin narsist seanslarından birine şahitlik etmemiz ile başlıyor. Sabah sporunu yapmasından ve kız kardeşine yediklerine laf söylemesinden tam bir “fitnessçı” olduğunu anlıyoruz (kesin çevrenizde vardır bunlardan). Büyük güç büyük sorumluluk getirirmiş, Masamune de bunun farkında olduğundan okulun “cool” erkeği rolünü iyi beceriyor. Kızların hepsi ona hasta, okulun en kibarlarından biri. Kendisi de hatta bir sahnede “Demek cool erkekler böyle kaytarabiliyormuş” diyerek kendi kendine geldiği noktaya şaşırabiliyor ancak bütün bunlar onu hedefinden saptıramıyor. Okula vardığında en başından beri, bütün bu zahmetin kaynağı Adagaki Aki ile karşılaşıyoruz, nam-ı diğer “Zalim prenses”.

Masamune-kun no Revenge anime izle

Adagaki karakterine burada ayrı bir paragraf açmak istiyorum. Kendisi zalim ama öyle böyle bir zalim değil. Eskiden ne güzeldi, oğlanı reddetmek için en fazla mektubu falan yırtılırdı, hayır denirdi, laf söylenirdi ne bileyim naif şeyler işte, ama Adagaki öyle değil. Kendisine çıkma teklif eden çocuğun en gizli fantezilerini okulun önünde mikrofondan söyleyebilecek kadar rahat birisi o… Ana karakterimiz Masamune’ye de zamanında böyle çektirdiğinden, intikam dolu bu görevde kendisine katlanmak zorundayız.

Masamune-kun no Revenge anime izle

Bölüm daha sonrasında klasik dikkat çekme sekansları ile ilerlerken, Masamune ve Adagaki’nin yakınlaşmasına şahit oluyoruz. Yakınlaşma derken çok bir şey beklemeyin (henüz). Sonrasında anime aleminde her kızın dibinin düştü bir an yaşanıyor ve Masamune 1-0 öne geçtiğini düşünürken, Adagaki karşı bir hamle yaparak bölümü bitiyor, biz de bir sonraki haftayı beklemeye başlıyoruz.

Masamune’yi Natsuki Hanae (Arima – Shigatsu wa Kimi no Uso), Adagaki’yi de Ayaka Ohashi (Shimamura – Idolmaster Cindirella Girls) seslendiriyor. İkisinin de rolüne yakıştığını söyleyebilirim. Özellikle Adagaki karakteri için tsundere seiyuu’lardan birinin seçilmemiş olması doğru bir karar olmuş bence. Tonu sinir bozucu olmadığından Adagaki’yi sevmemizi bile sağlayabilir.

Gelelim asıl noktaya; Masamune-kun no Revenge izlenir mi? Tür olarak harem denilmiş ama daha karakterler ile tam olarak tanışmadığımızdan bu yönde nasıl ilerleyecek söylemek güç ancak romantik komedi severler için izlenebilecek, hoş bir anime gibi görünüyor ilk bölümden. Özellikle tatlı intikam hikayeleri sizi çekiyorsa bir göz atmanızda yarar var.

Masamune-kun no Revenge anime izle

 

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?