Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo! 2

Sıcak Sıcak

Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo! 2

konosuba 2 izle

İsim: KonoSuba: God’s Blessing on This Wonderful World! 2, この素晴らしい世界に祝福を! 2

Tür: Macera, Komedi

Yayımlanma Tarihi: 12.01.2017

Kaynak: Light Novel

Yönetmen: Takaomi Kanasaki

Stüdyo:  Studio Deen

Açılış: TOMORROW – Machico

Kapanış: Oie ni Kaeritai (お家に帰りたい) – Sora Amamiya, Rie Takahashi, Ai Kayano

2016’nın kış sezonunda tanıştığımız KonoSuba, “Ölüp de başka diyarda gözünü açan ana karakter” temalı zilyon animenin içinde sıradışı karakterleriyle aklımızda yer eden komik bir anime idi. Absürttü, karakterleri karakter gibi değildi; ana karakterimiz Kazuma stresten ölüp bu diyara gelmişti, yanında getirdiği tanrıça Aqua iğrenç bir kişiliğe sahipti, Megumin bildiğiniz chuunibiyou idi ve Darkness ise tam bir mazoşistti. Fakat bize Konosuba’yı sevdiren şey bu dörtlünün girdiği salak saçma muhabbetlerdi. 10 bölümden ibaret ilk sezon biter bitmez yeni sezonun geleceği duyurulmuştu. 1 sene sonra tam da kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Star Wars vari bir açılış sekansı ile kısaca özet geçildikten sonra tam da ilk sezonun bittiği sahneden devam ediyoruz. Bir lordun evini havaya uçurmakla suçlanan Kazuma, arkadaşlarından destek göremeyince askerler tarafından tutuklanarak duruşması görülene dek cezaevinde tutulur. Bu sırada Aqua onu kurtarmaya çalışsa da bela getirmekten başka bir işe yaramadığı için Kazuma’yı kurtarmakta başarısız olurlar. Büyülü bir yalan detektörü ile sorguya giren Kazuma, sorgu sonucunda savcı tarafından suçlu bulunur. Halka açık bir duruşmada davası görülürken, yalan detektörü sayesinde son anda ipin ucundan dönse de lordun baskı ile duruşmada suçlu olduğu kesinleşir. Son bir koz olarak Darkness politik gücünü kullarak Kazuma’yı kurtarır.

konosuba 2 izle

KonoSuba 2’nin ilk bölümü biraz zayıf başladı bana göre. Yukarıda kısaca anlattığım kısımların içi hep ilk sezondan hatırladığımız espriler ile doldurulmuş, bomboş bir bölümü sıkılmayacağımız bir şekilde doldurmayı başarmışlar. Ancak yeni sezonun çok büyük bir problemi var; karakterlerin animasyon kalitesi yer yer oldukça düşüyor.

konosuba 2 izle

İlk sezonun en büyük artısı karakterlerin sahip olduğu tepkilerdi. Karakterlerimizin içinde bulunduğu aptalca durum yine aptalca tepkilerle birleşince izlemesi çok keyifli bir komedi oluyorken ikinci sezonda sadece tepkilere yüklenip diğer detayları sahnelerden çıkarınca sahnelerin içi boşaltılmış gibi geldi. Ha, yine espriler güzel, özellikle Kazuma bulunduğu hücreden kaçsın diye Aqua’nın maymuncuk vermesi ve zindan kapısının kilidinin kombinasyon kilidi çıkması gibi saçmalıklar yine izleyiciyi gülümsetiyor ama 20 dakika boyunca animasyon kalitesini sorgulamak pek hoş olmadı. İlerleyen bölümlerde neler olacak göreceğiz.

konosuba 2 izle

Yapımcı ekip yine eski seri ile aynı ve kapanış şarkısı oldukça hoşuma gitti. İlk bölüm olarak zayıf kaldığını düşünsem de devamında toplayacağını düşünüyorum ancak kaliteyi düşürmüş olmaları oldukça canımı sıktı. Fakat buna rağmen ilk sezonu oldukça eğlenerek izlediğimden ikinci sezonu da izlemeyi düşünüyorum şahsen. Bahsettiğim problem sonuçta göreceli bir ölçüt, Reddit’te bunu umursamayan önemli bir kitle gözüme çarptı mesela. Yine de komik bir şeyler olsun, akşam gülüp eğleneyim biraz derseniz Kazuma tam adamınız olabilir.

Konosuba 2 izle

 

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?