ēlDLIVE

Sıcak Sıcak

ēlDLIVE

ēlDLIVE İzle

Adı:ēlDLIVE

Tür:Aksiyon, Sci-Fi, Uzay

Bölüm Sayısı:12

Kaynak:Manga

Yayımlanma tarihi: 08.01.2017

Yapımcı:d-rights, Half H.P Studio

Firma/Stüdyo:Studio Pierrot

Başlıca Seiyuular: Kugimiya, Rie(Drew), Suzuki, Tatsuhisa(Blick, Laine), Hayami, Saor(Sonokata, Misuzu), Murase, Ayumu(Kokonose, Chuuta)

Açılış: Our sympathy” by Alfakyun. (+α/あるふぁきゅん。)

Kapanış:Kimi no Koe ga…. (キミノコエガ…。)” by The Super Ball

 

Katekyo Hitman Reborn!’dan tanıdığımız ünlü mangaka Amano Akira’nın 2013 de yayımlamaya başladığı ēlDLIVE animeye uyarlandı. Acaba ēlDLIVE Katekyo Hitman Reborn!’un yakaladığı başarıyı yakalayabilecek mi?

ēlDLIVE İzle

Öncelikle ilk bölümden biraz bahsedecek olursam; bölüm 2 kadının garip bir yaratığı kovalaması ile başlıyor. Üstlerinin de yardımı ile rahatlıkla garip yaratığı yakalıyorlar derken alakasız bir şekilde serimizin ana karakterine bağlanıyoruz. Ana karakterimiz Kokonose yıllarıdır içinden gelen garip bir ses ile yaşıyor açıkçası bu durum bana biraz ilginç geldi şizofren bir ana karakterimiz mi var diye düşünmedim değil. İçinden gelen garip ses ile tartışmaya girdiğinden ve  bu durumu insanlardan gizleyemediği için hiç arkadaşı yok. Ana karakterimiz temizlik yaparken bir anda kendisini bambaşka bir yerde bulmasıyla seri biraz ilginç bir hal almaya başlıyor.

ēlDLIVE İzle

Ana karakterimizin kendisini bulduğu yer evrenin koruyucu polisliğini üstlenen kurum olan ēlDLIVE’ın güneş sisteminden sorumlu olan üssü. Özellikle bu üste bulunan uzaylıların çeşitliliği ve kullanılan renklerin canlılığını çok beğendim. Burada ana karakterimizin polis olabilmesi için bir testten geçmesi gerektiğini söylüyorlar. Bunun için dünyaya geri dönüp insanların içinde gizlenen bir uzaylıyı avlaması gerekmektedir. Kokonose içindeki garip sesin de yardımı ile uzaylıyı bulur ve yakalar bu sayede testten geçer.

ēlDLIVE İzle

Bu bölüm hikayesi ve karakterleri her ne kadar farklı olsa da Reborn’nun ilk bölümüne çok benzediğini düşünüyorum ana karakterimizin gücünü öğrenmesinden tutun neden ēlDLIVE’a seçildiğine kadar çok fazla benzerlik olması beni biraz üzdü, biraz da heyecanlandırdı diyebilirim fakat ēlDLIVE geniş bir evrene sahip olduğu için konusu çok farklı boyutlara çekilebilir. Bu da seriye büyük bir artı katıyor. Serinin animasyonlarını da beğendiğimi söylemem gerekir.

https://www.youtube.com/watch?v=udMp7vC3mn0

Toparlamak gerekirse ēlDLIVE’ın nasıl bir yere varacağını ilk bölümden söylemek biraz zor. Eğer mangasına bağlı giderse bu sezon adından söz ettirebilecek bir seri olduğu düşünüyorum ama bu bölümden sonra mangayı başarılı bir şekilde uyarlayamazsa çok sevilen bir seri olmayı başaramayabilir . Umarım ēlDLIVE Reborn! sevenlerin özlemini giderebilecek kadar başarılı olur. Peki sizler bu seri hakkında neler düşünüyorsunuz?

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?