Kısa Anime Önerileri ve Tanıtımları 2017 Yaz Sezonundan Kısa Animeler Tavsiyeleri

2017 Yaz Sezonundan Kısa Anime Önerileri ve Tanıtımları. Yeni Sezondan Kısa Animeler Tavsiyeleri

Anime türleri bakımından bereketli geçirdiğimiz bu yaz sezonunda benim dikkatimi çeken bazı kısa animelerden bahsetmek istiyorum. Tabii uyarmak da gerekir çünkü bu birbirinden güzel kısa animelerin en büyük özelliği tam en heyecanlı yerinde bölümü bitirerek kursakta bırakmasıdır. :)

 

Skirt no Naka wa Kedamono Deshita.

kısa anime önerileri

Tür: Dram, Romantik, Ecchi
Tarih: 03.07.2017
Kaynak: Manga
Süre: 5 Dakika
Stüdyo: Magic Bus

Kominami Shizuka, şehir hayatına alışmaya çalışan, iyi huylu bir üniversite öğrencisidir. Shizuka’nın hiç erkek arkadaşı olmaması bir yana erkeklerle konuşmaktan bile çekinir bir durumdadır. Hal böyleyken bir kız arkadaşının aklına uyup grup buluşmasına gider. Shizuka’nın çekingen tavırlarını ilginç bulan Kirishima Ryou, Shizuka ile yakınlaşarak birlikte vakit geçirirler. Shizuka ise Ryou’yu örnek bir abla yerine koyarak birlikte geçirdikleri vakitten keyif almaya başlar. Taa ki Ryou’nun Shizuka’yı gece yatıya çağırmasına kadar. Kapıdan girdikleri anda kendisini yatakta bulan Shizuka durumun şoku ve içkinin etkisiyle uyuya kalır. Sabah olduğunda o güzel giyimli, arkadaş canlısı Ryou ablasının aslında erkek olduğunu fark eder.

Bahar sezonundaki ‘Souryo to Majiwaru Shikiyoku no Yoru ni…’ animesini izleyen herkes aradaki benzerliği fark etti değil mi? Bu tarz ecchiden bir tık öte hentaiden bir tık geri serilerin fazlasıyla tutmasıyla ilerleyen sezonlarda da benzer anime yapımlarını göreceğimizi düşünüyorum.

 

Tsurezure Children

kısa anime tavsiyeleri

Tür: Komedi, Romantik, Shounen, Okul
Tarih: 04.07.2017
Kaynak: 4 Panelli Manga
Süre: 15 Dakika
Stüdyo: Studio Gokumi

Hikaye, farklı karakterlerde ve farklı ilişki tarzlarına sahip bir grup gencin arasındaki romantizmi konu alıyor. Açılış şarkısına bakacak olursak 7-8 tane çift var gibi gözüküyor. İlk bölüm 4 çiftin hikayesine değindi. İlk çiftimiz biraz beceriksiz biraz utangaç Saki Kanda ve Haruhiko Takase. Saki, Takase’yi okuldan sonra yanına çağırır. İkisi de birbirinden hoşlanmasına rağmen beklenen itiraf bir türlü gelmez ve bir sonraki güne kalır. İkinci çift üşengeç sınıf temsilcisi Yuki Minagawa ve diğer sınıf temsilcisi olan Jun Furuya. Tam bir tembel olan Minagawa sırf Furuya’dan hoşlandığı için sınıf temsilcisi olmuştur fakat temsilcilik işlerini yapmaktansa tüm zamanını Furuya ile uğraşarak geçirir. Üçüncü çift öğrenci konseyi başkanı Masafumi Akagi ve okulda sigara içen Ryouko Kaji. Ryouko okulun arkasında sigara içerken konsey başkanı Akagi’ye yakalanır. Akagi, onu tek bir şartla şikayet etmeyeceğini söyleyerek öpüşmelerini ister. Dördüncü çift Astronomi Kulübü üyeleri Yukazawa ve Sasahara. Mezun olacak olan Yukazawa-senpaisine bir çok kere aşkını itiraf etmesine rağmen her seferinde işi şakaya vurmuştur. Şimdi son şansı olan Sasahara sevgili senpaisine aşkını düzgünce itiraf eder.

Bu anime fazlasıyla sevimli ve eğlenceli aşk hikayelerini konu alıyor. Mangasına baktığım kadarıyla da ilerleyen bölümlerde daha fazla çift eklenecek hikayeye. Bu tarz ponçik animeleri sevenler kaçırmasın derim.

 

Aho Girl

Kısa Anime Önerileri kısa animeler tavsiyeleri 2017

Tür: Komedi, Romantik, Shounen
Tarih: 04.07.2017
Kaynak: 4 Panelli Manga
Süre: 12 Dakika
Stüdyo: Diomedea

Çoktan seçmeli derslerinden bile 0 almayı başarabilen Yoshiko’nun hayatta kalabilmesi için tek şansı komşusu A-kun’dur. A-kun, Yoshiko’yu her sabah okula götürür, ders çalışmasını sağlar, acıktığında muz verir ve tepesi attığında da şiddet uygular. İnsanlıktan çok uzak olan Yoshiko için annesi de umudu kesmiş durumdadır. Annesinin tek ümidi A-kun ile evlenmesi olsa bile A-kun için Yoshiko’nun bir maymundan farkı yoktur. Yoshiko, günlük hayatta A-kun haricinde etrafındakileri de aptallığı ile sinir krizi geçirme noktası getirebilme özelliği vardır. Hal böyle olunca animenin ismini hakkıyla veren bir karakterin hayattan kesitlerini ve çevresindeki karakterlerin ızdırap dolu hikayelerini izliyoruz.

 

Nora to Oujo to Noraneko Heart

Kısa Anime Önerileri Kısa Animeler Tavsiyeleri 2017

Tür: Komedi, Ecchi
Tarih: 12.07.2017
Kaynak: Görsel Roman
Süre: 3 Dakika
Stüdyo: W-Toon Studio

Cehennemin prensesi olan Patricia, ortalama bir hayat yaşayan Nora Handa’yı büyü kullanarak bir kediye dönüştürür. Nora’nın etrafında ona ilgisi olan kızlar ise Nora’yı bir kediden insana dönüştürmenin yollarını ararlar. Sonunda Patricia’yı bularak çözümü bizzat bu derdi Nora’nın başına açan kızda ararlar fakat bu pekte kolay değildir. Nora’nın insana dönüşebilmesi için bir kızla öpüşmesi gerekmektedir. Tabii bunu duyan diğer kızlar için Nora’nın başka biriyle öpüşmesi imkansızdır. Nora insana dönebilecek midir yoksa sevimli bir kedi olarak hayatına devam mı edecektir?

Eroge uyarlaması olan Noraneko ecchi sever fanlarını sevindirse de 3 dakikalık olması izleyiciye maalesef pek bir şey sunamıyor.

 

Clione no Akari

Kısa Anime Önerileri kısa animeler tavsiyeleri 2017

Tür: Dram, Romantizm
Tarih: 12.07.2017
Kaynak: Roman
Süre: 9 Dakika
Stüdyo: drop

Zayıf bir bünyesi olan Minori çoğu zaman okula gidemediği için sınıf arkadaşları tarafından alay konusu olmuştur. Okuldaki zorbalık yetmezmiş gibi küçük yaşta ailesini kaybeden Minori teyzesinin himayesi altında yaşamaktadır. Kyouko ve Takashi çocukluktan beri arkadaşlardır ve Minori ile aynı sınıftadırlar. Tüm sınıfta sadece onlar Minori’nin durumunu fark etmektedir fakat dışlanma korkusundan kıza yardım edemiyorlar.

İlk bölüm Kyouko ve Takashi’nin suçluluk duygusu ve iç hesaplaşmalarıyla geçti. Gerçi açılış videosuna bakılırsa bu üçlü ileride baya yakın arkadaş olacaklar. Rahatlıkla 24 dakikalık bir seri olabilecek kapasitedeyken yalnızca 9 dakika sürmesi üzdü…

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?