Kimi no Na wa.’nın Yönetmeninden Yeni Anime Filmi

Kimi no Na wa.’nın Yönetmeni Makoto Shinkai’den Yeni Anime Filmi

CoMix Wave Films Kimi no Na wa. filminin yönetmeni ve senaristi Makoto Shinkai‘nin yeni filmini açıkladı. Tenki no Ko: Weathering With You isimli anime filmi 19 Temmuz 2019 tarihinde Japonya’da vizyona girecek.

Kimi no Na wa.'nın Yönetmeninden Yeni Anime Filmi

Filmin afişinde “Bu, sadece onun ve benim bildiğim dünyaya ait sırrın hikayesidir.” şeklinde bir ifade yer alıyor. Lise öğrencisi Hodaka Morishima yaşadığı dış dünyadan izole olmuş adasından ayrılıp Tokyo’ya taşınır ancak bir anda beş parasız ortada kalakalır. Günlerini yalnız bir şekilde geçirirken kanuna aykırı işler yapan esrarengiz bir dergide iş bulur. Ancak işe başladıktan sonra günden güne hava yağmurlu bir hal almaya başlar. Hodaka, bu kalabalık ve yoğun şehrin bir köşesinde Hina isimli bir kadınla tanışır. Hina bazı şartlar nedeniyle küçük erkek kardeşiyle birlikte yaşamaktadır. Kardeşiyle neşeli ve azimli bir hayat süren Hina gizli bir güce sahiptir: Yağmuru durdurmak ve gökyüzünü temizlemek…

Filmde Hodaka Morishima karakterini Kotaro Daigo, Hina Amano karakterini ise Nana Mori seslendirecek. Yönetmenliğini ve senaristliğini Makoto Shinkai’nin yaptığı filmin yapım kadrosuna göz atacak olursak:

  • Karakter Tasarımı: Masayoshi Tanaka
  • Animasyon Yönetmeni: Atsushi Tamura
  • Sanat Yönetmeni: Hiroshi Takiguchi
  • Yapım: CoMix Wave Films

Yönetmen Shinkai filmin dünya çapında da vizyona gireceğinin müjdesini verdi. Umarız bu değerli yapım ülkemizde de vizyona girerek özellikle anime hayranlarını sevindirir.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?