Kigurumi Boueitai

Manga Tanıtım

Kigurumi Boueitai

Kigurumi Boueitai oku

 

Tür: Komedi, Romantik, Fantastik, Shoujo, Okul Hayatı, Doğaüstü Güçler

Mangaka: Lily HOSHINO

Yayımlanma Tarihi: 2 Mart 2013 – ?

Baş karakterler: Hakka Sasakura, Ginger, Nobara Miyamori, Basilico, Satsuki Nasu, Fennel

Cilt Sayısı: +3

Bölüm Sayısı: +19

Yayımlandığı Dergi: Nakayoshi (Kodansha)

 

Hiç romantik komedi bir uzaylı hikayesine peluş hayvan temasını da katarsak ne olur düşündünüz mü? Öyleyse hazır olun! Garip ama bir o kadar zevk alarak okuyacağınız Kigurumi Boueitai mangasının konusuna bir göz atıyoruz.

Hakka adlı baş karakterimiz normal bir öğrenci hayatı sürerken, bir gün başka bir gezegendeki geniş doldurulmuş hayvanların dünyayı korumak üzere kendi dünyasına inmesiyle hayatı ters düz olmuştur. Koruyucu olarak seçilenler arasında bulunan Hakka, bu doldurulmuş hayvanlardan biri ile dünyayı kurtarmak için takım olur. Ancak garip olan noktalardan biri şudur ki bu koruyucu hayvanlar, yani Kigurumiler ancak öpüldüklerinde yakışıklı birer insana dönüşmeye başlamaktadırlar ve güçleri yerine gelmektedir. Hakka gibi koruyucuların görevi ise ‘Shell’ adlı, yarı insan yarı şeytana dönüşmüş, kalbi Puppet’lardan çalınmış insanların yerlerini tespit etmek. Kigurumiler, Shell’ler ile dövüşemediği gibi; Puppet’lar, yani tam şeytan formundaki kalbi olmayan insanlarla da koruyucular dövüşemez.

Kigurumi Boueitai oku

Peki hangisi senin favori çiftin?

Hakka manevi yönü çok güçlü bir insan olduğu için, insanların bir daha geri gelemeyeceği Puppet formlarına onları geri döndürmeye çalışıyor ve onun bu yürekliliği tabii ki partneri Ginger’ı da etkiliyor, birbirlerine duydukları güven daha fazla artıyor. Üç ana koruyucunun ve onların eşleri Kigurumi’lerin birbirlerine nasıl uyum sağladıkları mangada cilt cilt gösterileceğe benziyor. Bunun dışında bu üç koruyucu da kendi aralarında sağlam bir arkadaşlığa temel atmaktadırlar.

Kigurumi Boueitai oku

”Kalbin gerçekten çok güçlü ve güzel, bunu kesinlikle yapabileceksin.”

Kigurumi Boueitai oku

Arada anlaşmazlıklar da olabilir

Okurken eğlenmekten geri kalmayacağınız tatlı bir shoujo serisi Kigurumi Boueitai. Dünyayı kurtaranlar doldurma hayvanlar oldukları için, Kigurumi Boueitai, “dünyayı kurtarma” konusunu temel alan diğer mangalarda her zaman göremediğimiz bir tat bırakıyor. Birbirlerine yardım eden bireyler ve aralarındaki ‘efendi ve hizmetlisi’ tarzı konuşmalar güzel, ayrıca kimin kimle olacağı da açık. Manga, kadın okuyucu kitlesinin çok hoşuna gidebilecek tarzdaki erkek karakter çizimleri sayesinde okurlarının yüzünü güldürürken kitlesini de böylece gittikçe büyütüyor.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?